PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=641406}
4,5 29
ocen
4,5 10 1 29

California Scheming
powrót do forum filmu California Scheming

Jak myślicie, jak bardzo durne tłumaczenie zaserwują nam deweloperzy? a może jakiś durny
podtytuł? zara zaraz, niema polskiej daty premiery, ktoś w polsce już obliczył, że nie zarobi na
tym filmie. Kpina...

PalmerRomero

Polska to skończone bagno- każdy film nakręcony przez polaków musi mieć jakieś odniesienie do Polityki itd... czyli możemy zapomnieć o takich filmach jak np ten lub innych podobnych... wszystko rozgrywa sie o KASE.. :-/ TAKA PRAWDA, mam dość Polskiego kina - gdzie każdy nowy film jest przereklamowany i jest albo na temat powstania albo na temat wałęsy... a kto na to pójdzie do kina?- odpowiedź jest bardzo prosta- SZKOŁA :) bo kto inny o zdrowym rozumie pojedzie oglądać zakrzywioną historię i na siłę kręcone scenki polityczne ... i powiem ci drogi użytkowniku że wolę 100 razy oglądać Thrillery produkcji USA oczywiście tak jak piszesz ( beznadziejnie przetłumaczone)-bo nasi nawet tego nie umieją zrobić dobrze- niż jakiś polski piorący mózg denny film ..:) także zgadzam się z tobą w 100 %, poza tym Polska jest na samym końcu zawsze już nie raz spotkałem się z tym że film u nas trafia do kin po roku premiery na świecie.... -.- wtf? :D dziwią się że mamy piractwo w sieci.- to niech obniżą ceny biletów do kin a nie 25 zeta prawie płacić każą za film zwykły a 30 za 3D... niech puszczają nowe filmy w TV a nie non stop serialiki jakieś gówniane swoje albo powtórki 100-ny raz tego samego filmu z np 1998 itd....a co jest jeszcze najlepsze w tym wszystkim??- to żę każdy nowy Polski pięknie wyreklamowany, a w nim ciągle ten sam aktor i aktorzyna.. ZERO ŚWIERZYCH LUDZI TWARZY I szansy na wybicie się innym... no ochujeć można.... naprawde Polska schodzi na Psy- sorki- zeszła....

cyklonos

Co za dwa bezsensowne posty.

Nakręć Ty film za swoją kasę i nie zakładaj, że na nim zarobisz.... Bez sensu podejście. Każdy film musi na siebie zarobić.

A to co się kręci i wystawia jest w dużej mierze odpowiedzią za zapotrzebowanie. Niestety.

Gdyby dobre polskie filmy były doceniane przez wszystkich to byłoby ich więcej.

Niepodoba się 25 zl - nie idz do kina, nikt cie nie zmusza.


A propo polskich tłumaczeń - żyjemy w Polsce, mamy swój język. Co w tym dziwnego, że tytuł będzie polski?


Shevarash

--"Nakręć Ty film za swoją kasę i nie zakładaj, że na nim zarobisz.... Bez sensu podejście. Każdy film musi na siebie zarobić..."
**** - ja nie zakładam że Polski film na siebie przy kręceniu ma nie zarobić- to już jest faktem że nie zarobi...

--"A to co się kręci i wystawia jest w dużej mierze odpowiedzią za zapotrzebowanie. Niestety...."
*** - nie rozśmieszaj mnie :D kto ma potrzeby oglądać zakłamane Historie np o Wałęsie?? byli moi znajomi na tym filmie chcieli mnie koniecznie zabrać-nie pojechałem- następnie pytałem się o ich ocenę było DNO.. :) i wiele rzeczy nie prawdą.. kit to oni mogą wciskać SZKOLE... a i takiego zapotrzebowania nie mamy-tylko takich zrytych pomysłodawców na filmy.. zaraz wyjdą KAMIENIE NA SZANIEC....:D no nie mogę i co- powiesz mi też że już na niego lecisz bo to Polski i potrzebny? masz na niego zapotrzebowanie? nie sądzę...

--"Gdyby dobre polskie filmy były doceniane przez wszystkich to byłoby ich więcej...."
***- może w tym się zgodzę z Tobą, ale Polskie kino nie idzie w tym kierunku.. choć ostatnio zaryzykowałem i pojechałem na "wkręconych"- polska komedia hmmn udała się nie powiem.. oby więcej takich naprawdę tylko jak zwykle te same twarze co wszędzie...-nie mów mi że masz zapotrzebowanie jak i inni na ciągle tych samych aktorów co widzisz ich w każdym serialu i każdym filmie..? bo to już nudne się robi..

--"Niepodoba się 25 zl - nie idz do kina, nikt cie nie zmusza...."
***- tutaj mianowicie dałem przykład czemu piractwo rośnie w siłę i wielu osobą to się nie podoba... ja chętnie bym chodził do kina nawet i co tydzień lub częściej... ale musial bym wydawac na jeden film z dojazdem prawie 50 zeta jako ja jeden-a sam nie jestem..

--"A propo polskich tłumaczeń - żyjemy w Polsce, mamy swój język. Co w tym dziwnego, że tytuł będzie polski? ..."
***-i ponownie źle zrozumiałeś chodzi o to że polski tytuł nie będzie się prawidłowo odnosił do zagranicznego, co innego nam wcisną.. to świadczy o beznadziejnym tłumaczeniu...

cyklonos

Co do tłumaczeń to fakt,pewnie coś rzucą debilnego, sam nigdy nie mogłem rozgryźć po co tak robią no ale tak już tu mamy:)co do ceny filmów to to nie jest akurat wina producentów ile sobie kino liczy i ile tobie wychodzi dojazd, w CC czy Multikinie ja np za bilet płacę maks do 18 zł a zazwyczaj 14 zł więc to już jest indywidualna sprawa i nie uważam żeby to było wygórowane,co do polskich filmów i zapotrzebowania to również się nie zgadzam, fakt "Wałęsa" był słaby ale nie wszystkie są, np."Układ zamknięty" uważam że był świetny, i w zeszłym roku było sporo dobrych polskich filmów, a "Kamienie na Szaniec" o ile będą dobrze zrobione to mogą być spoko bo książka była bardzo fajną i jedną z lepszych lektur, a że wychodzą to też spoko bo to film o naszej historii, adaptacja dobytku kulturowego i jak amerykanie kręcą filmy o swoich wojnach lub historii to nikt nie narzeka, a to ze polskie filmy mało zarabiają to fakt ale nie mają takiego startu jak inne bo nie ma takiej kasy na wstępie żeby je zrobić a mimo to myślę że niektóre i bez efektów bronią się świetnie. Poza tym jak w ogóle taka dyskusja się zrobiła z pytania przy takim filmie?:P Pozdrawiam.

Ejkiczi

może i z tymi cenami masz racje nie wszędzie są takie same , ale nie tylko też ja mam takie ceny bo i wiele innych osób.... nie wiem jak Ty ale zauważ że na filmy takie jak wałęsa czy inne historyczne nie chodzi tyle osób od tak sobie tylko raczej ciągną szkoły...
"Układ zamknięty"-nie oglądałem słyszałem że Ciekawy- obejrzę sprawdzę :)
-no gdzieś musiała się zrobić :P

cyklonos

1) Apropo faktów, skoro nawet taki gniot jak "Dlaczego nie" wyciąga kilka mln $ to chyba nie masz pojęcia o czym piszesz.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_film%C3%B3w_z_najwi%C4%99ksz%C4%85_liczb%C4%8 5_widz%C3%B3w_w_Polsce

2) Ty i Twoi znajomi to nie jest reprezentatywna grupa. Dopuszczasz do siebie myśl, że jestescie w mniejszości? I to marginalnej? Mam zapotrzebowanie na film o Wałęsie, o Jaruzelskim, o Kuklińskim o wszystkich Gierkach i Bierutach - to część naszej historii.

3) OK, chyba rzeczywiście się zgadzamy.

4) Ja akurat popieram zdanie, że Ci co oglądają pirackie filmy i tak wspierają wytwórnie filmowe. Po pierwsze chodzą do kina częściej niż reszta społeczeństwa. Po drugie nakręcają koniunkturę jak choćby i przez filmweb. Narzekanie w każdym razie nie zmieni ceny... A faktem jest, że ten przemysł jest zacofany i nie widzi możliwości zarobku przez internet...

5)Mi chodzi tylko o to, że bardzo łatwo krytykować tłumaczenie filmu. Prawda jest jednak taka, że tłumaczą ludzie, którzy się na tym znają. I tłumaczenie nie tylko musi być poprawne w strefie lingwistycznej, ale czasem też góre muszą wziąć kewstie marketingowe ( i tu można się odnieść do poprzednich punktów, na część społeczeństwa działają takie a nie inne zwroty i producenci korzystają na tym finansowo)

Shevarash

racja, co z tego. co z tego że w jednym kraju mitsubishi pajero to świetna nazwa dla auta jak w innym to już mitsubishi onanista. co z tego, że w jednym kraju Twoja ulubiona książka ma doskonale pasujący tytuł jak w innym tłumaczenie oznacza "cztelnik to kretyn" i co też z tego, że Twoja dziewczyna ma piękne imię a w innym kraju wyśmiewają ją z powodu śmiesznego imienia. No ale cóż poradzić, jesteśmy w polsce, mamy swój język. jeśli ładowanie kogoś od tylca durnym tytułem w zupełności nie nawiązującym do oryginały w celu napchania kinowych sal masami a zwłaszcza w celu zarobienia kasy nazywasz językiem polskim, to z przykrością muszę stwierdzić, że masz rację. pardon za brak zn interpunkcyjnych, trochę późno na przykładanie się do formy

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
arielos

elizjum 10/10 i inne kwiatki...moze to i dobrze ze nie chodzisz do kina i nie kalasz innych swoim szmaciarskim gustem...

arielos

Twoja wypowiedź z tekstami że jestem idiotą jest pięknym pokazem twoich możliwości językowych dzieciaku - widać Twój poziom inteligencji jest tak wyimaginowany że musiałeś zapytać się mamy czy mnie to na pewno obrazi byś nie musiał się powtarzać...:D
takich jak Ty powinni zamykać w psychiatryku na jakiś czas byś mógł się udzielać publicznie.. poza tym twoje wypowiedzi nic nie wnoszą do tego tematu , wręcz ośmieszają cię i ukazują Twoje chore poirytowanie.. filmy Elizjum i inne w tym schemacie są dla mnie świetne pod względem np efektów itd.. ale Ty tego nie zrozumiesz, zatrzymałeś się gdzieś na poziomie kredek świecowych i kleju ze słoika... więc daruj sobie dalsze odszczekiwanie.....

ocenił(a) film na 6
cyklonos

Uwielbiam czytać takie wypowiedzi, które nie odnoszą się bezpośrednio do filmu. Fajnie, że tu zajrzałem.

ocenił(a) film na 6
cyklonos

Rozumiem, że już dawno wyjechałeś z Polski?

wmbco

nie i nie zamierzam.. przynajmniej uchodźców i innych brudasów tu na razie nie ma a jeżeli się pokażą to kibole już się nimi odpowiednio zajmą ..

ocenił(a) film na 6
cyklonos

Jestem ciekawy dlaczego obrażasz mój kraj. A turckie restauracje coś ci mówią? Kibole się nimi zajmą? Już to widzę.

wmbco

Twój kraj czyli Polskę czy może jesteś Syryjczykiem z nowym iPhonem i kontem na filmweb ?? :)

wmbco

co do tureckich restauracji ludzie nie będą patrzyć na to czy to tureckie czy nie jeżeli dojdzie do tego że przywiozą tu imigrantów i zaczną się rozróby chętnie do nich dołączę.. a tak poza tym jeżeli masz jakiś problem z tym to proszę bardzo przyjmuj ich ale pod swój dach - niech gwałcą twoje kobiety z rodziny..

ocenił(a) film na 6
cyklonos

Jeśli będą mieli przyjechać to przyjadą. I ch. z tym zrobisz. Polityki nie przebijesz, nie ma na to szans. Pod moim dachem mieszka moja rodzina, więc zbastuj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones