PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857962}
8,0 66 067
ocen
8,0 10 1 66067
6,9 47
ocen krytyków
Chłopi
powrót do forum filmu Chłopi

Ale jednocześnie nie fajnie że postawiono na stare twarze.

Nie chcę brzmieć jak hejter ale zobaczenie w trailerze Soni Bohosiewicz trochę mnie odrzuciło. Czemu? Bo kojarzy mi się z filmami a'la Karolak albo Vega. Trochę wybija mnie to z rytmu filmu tzn, z tej chłopskiej atmosfery filmu, z tego świata przedstawionego ponieważ już kojarzę ją z innych filmów.

Natomiast takich odczuć nie miałem widząc Jagnę i Antka.

Pozatym spoko że taki film powstaje, od poprzednich Chłopów już dużo czasu minęło, pozatym jest szansa zainteresować obcokrajowców naszą kulturą. Ktoś może narzekać że Vincent był średni pomimo genialnego pomysłu ale pamiętajcie że Vincent miał autorski scenariusz a Chłopów napisał Noblista, więc zakładam że scenariuszowo powinno być lepiej.

Zgadzam się że Vincent pomimo nowatorskiego pomysłu wypadł co najwyżej średnio, ale ja w odróżnieniu od innych nie uważam że należy zaprzestać nowych produkcji w tym stylu. To jest prawdziwa sztuka i prawidziwa kultura. Mam nadzieję że PISM dofinansował właśnie to a nie kolejny film Vegi albo Holland.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones