PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1027}
7,9 71 665
ocen
7,9 10 1 71665
8,5 38
ocen krytyków
Chinatown
powrót do forum filmu Chinatown

WOW!

użytkownik usunięty

Idealny przykład na to jak powinny wyglądać kryminały. Wszystko co powinno się w nich znaleźć, jest także i tutaj - pokręcona fabuła, gęsty i mroczny klimat, muzyka podsycająca atmosferę. Jedna z wymienionych tutaj rzeczy zdecydowanie wybija się spośród innych - klimat. W dzień można na własnej skórze poczuć suszę, o której ciągle mówią bohaterowie, a w nocy wszystkie tajemnice wychodzą na wierzch, tylko, że często ich odnalezienie wiąże się z narażaniem życia. Muzyka - druga, dobra rzecz. Za nią wziął się Jerry Goldsmith, jeden z dwóch najlepszych moim zdaniem kompozytorów muzyki filmowej (tuż obok Ennio Morricone). I jak można się spodziewać nie spartaczył tego. Dzięki temu możemy usłyszeć kawał klimatycznej (klimat, klimat i jeszcze raz klimat) muzyki z lat 30. Do tych rzeczy dochodzi jeszcze świetna obsada, na czele ze skurczybykiem Nicholsonem (nikt lepiej się do tej roli nie nadaje) i Faye Dunaway w roli femme fatale. Wzorcowy przykład na to, że Polak potrafi.

9(+)/10

ocenił(a) film na 5

Po raz kolejny przekonałam się, że ten typ filmów nie jest dla mnie. Nie lubię kryminałów i daje tylko 4/10. Myślałam, że te tak wychwalane dzieło mnie do nich przekona. Nie zachwyciła mnie ani muzyka, ani klimat, ani gra aktorska. Film był tak nudny, że zamiast na leżąco musiałam go oglądać siedząc bo normalnie zasypiałam, a nie lubię zostawiać niedokończonych filmów.

ocenił(a) film na 10
Kirsty16

Nie wiem czego się więc spodziewałaś. Nie lubisz kina czarnego, ale masz nadzieję, że przekona cię do kina noir jego pastisz? Wyjątkowo nielogiczny tok myślenia. Jeśli nie podoba ci się "Rio Grande" czy "Dyliżans", to zakładam, że pastisze westernów Sergio Leone do gustu Ci również nie przypadną. Pastisz na gruncie kina to nic innego, jak "film nostalgiczny", który celowo z utęsknieniem odwołuje się do tego co minione.

"Nie lubię kryminałów i daje tylko 4/10."
Tego nie warto komentować. Ja nie lubię Toma Hanksa, ale - nie chcąc się kompromitować - nie odważę się powiedzieć, że jest złym aktorem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones