PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=485894}

Chora na seks

Love Sick: Secrets of a Sex Addict
5,3 738
ocen
5,3 10 1 738
Chora na seks
powrót do forum filmu Chora na seks

Nie łatwa to raczej, na ogół obłudnie ukrywana społecznie, choć już jakby wszechobecna, trudna i często bolesna problematyka /kompulsywnego i chorobliwego zarazem/ uzależnienia od seksu, od fantazji, perwersji seksualnych. Unieszczęśliwiającego zarówno pojedynczą -bezpośrednio uzależnioną- osobę, jak i małżeństwa, rodziny, dzieci, społeczeństwa.

Myślę więc, że nie łatwy to temat. Jestem w trakcie oglądania tego filmu teraz. Lecz już mogę powiedzieć, że jest to -w moim odbiorze- interesujący film, film ukazujący poważny problem bardzo destrukcyjnego uzależnienia od seksu.

Sue, główna bohaterka tego filmu, inteligentna, ładna i dość wrażliwa osoba, zamężna a mimo to chorobliwie uzależniona od obsesji uprawiania seksu. Z coraz bardziej przestaje panować nad sobą, swoimi popędami, zaniedbuje codzienne obowiązki domowe, małżeńskie, zawodowe. Jej myśli i działania są przeniknięte obsesyjnymi obrazami seksu. Ona sama wydaje się nie zdawać sobie zupełnie sprawy ze swojego stanu, z rzeczywistości. :(

Film ukazuje też jakby dezintegrację emocjonalno-wolitywną osobowości Sue. Coraz częściej zdaje się tracić nie tylko poczucie realnej rzeczywistości, ale też coraz częściej zdarza się jej zapominać o różnych sprawach.

Jej problem najprawdopodobniej leży w zranieniach, których zdaje się, że doznała w dzieciństwie, prawdopodobnie m.in. w domu rodzinnym.
Sama stwierdza, że czuje się jak bezradna, mała dziewczynka, która potrzebuje -ogólnie mówiąc- empatii, poczucia bezpieczeństwa, bycia kochaną, szanowaną przez samą siebie i przez innych; braku lęków przed byciem zranioną. A więc rzeczywistego poczucia własnej wartości.

Prawdopodobnie była boleśnie wykorzystana seksualnie w dzieciństwie - może film to też pokaże? zobaczę. Prawdopodobnie było to wykorzystanie przez jej ojca, który potraktował ją jak przedmiot. Potem ojciec kazał jej mówić "kocham cię tatusiu"... Żądał od niej -wówczas jak i potem- aby "była grzeczną" :(

Trudny więc jest to problem ale bardzo ważki - wartościowy w swoim rodzaju i tematyce, którą przedstawia. W mojej opinii.

To pokrótce tyle ode mnie.

Polecam.

ocenił(a) film na 7
komentarz

Rzeczywiście to film poruszający trudną tematykę.

Podejście reżysera było dosyć ciekawe. Powtarzał on często te same ujęcia.

Zaprezentowany chory system wartości skrzywdzonej osoby bardzo razi i ukazuje jak bardzo cierpią osoby chore na tę przypadłość.

Szczerze - ciężko mi się oglądało. Trochę z powodu lektora w wersji telewizyjnej - bardziej jednak z dokumentalnego charakteru tej opowieści... zdarzyła się ona na prawdę i to jest moim zdaniem przytłaczające.

Osobiście odebrałem też film w świetle obecnych statystyk jako nieco kierunkowy w swej treści - za główną przyczynę seksocholizmu podaje się gwałt. Poza tym, ciekawi mnie czy jest jakiś facet który mógłby "pochwalić się" też takim pamiętnikiem. Zastanawia mnie jak przyjęty byłby tamten film?

Ogólnie oceniam film na dobry.

ocenił(a) film na 4
komentarz

dewot u.r.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones