PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117158}

Cleo od piątej do siódmej

Cléo de 5 à 7
7,5 4 183
oceny
7,5 10 1 4183
7,8 16
ocen krytyków
Cleo od piątej do siódmej
powrót do forum filmu Cleo od piątej do siódmej

Flo od 5 do 6:30

ocenił(a) film na 8

To niesamowite, Agnes Varda za każdym razem kręci inny film. Nie łudźcie się że wszyscy to potrafią. Wielu reżyserów powtarza swoje ulubione tematy, kopiuje formę, często buduje podobnych bohaterów. A Varda nie lubi się przedrzeźniać. Każdy kolejny film musi mieć jakiś pomysłowy zabieg narracyjny, inny typ bohatera/bohaterki, odrębny problem. Wspólnym mianownikiem jej kina jest chyba tylko poszukiwanie szczęścia, ale to przecież temat niemożliwy do wyczerpania.

Młoda, piękna, utalentowana Cleo ma prawo być zadowolona ze wszystkiego. Nagle w jej świadomości pojawia się nieoczekiwany gość- "śmierć". Dowiaduje się iż może być nieuleczalnie chora. Trzeba przypuścić najgorsze. To otwiera przed człowiekiem zupełnie inną perspektywę.

Akcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym. Cleo spaceruje po Paryżu, rozmyśla nad tym nad czym nigdy nie zdarzyło jej się zastanawiać, podsumowuje dotychczasowe osiągnięcia i spotyka ze znajomymi. Ten film to podróż przez otoczenie bohaterki, pozwalająca wejrzeć w nią samą. To z czym się styka, w jakiś sposób mówi nam o niej więcej niż słowa. Świetny sposób na przedstawienie postaci. A zarazem nieśmiałe zaproszenie do rozrysowania mapy własnej osobowości poprzez analizę półtoragodzinnego urywka codzienności.

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Najbardziej podobała mi się scena w parku, kiedy spotyka Antoine. Aż musiałam obejrzeć to sobie od razu dwa razy pod rząd (takiej zalety - wśród wielu korzyści - nie dają mi seanse kinowe). Cleo nie protestuje i daje przyzwolenie na rozpoczęcie nowego rozdziału. Częściowe uczestniczenie w życiu, bardziej na pokaz zostanie zastąpione szczerością i życiem w zgodzie z własnymi uczuciami. W końcu jej piękno na coś się przydało (spotkanie zainicjował Antoine).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones