PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=211364}
7,7 43 436
ocen
7,7 10 1 43436
6,6 16
ocen krytyków
Control
powrót do forum filmu Control

Bardzo dobry film biograficzny w połączeniu z dramatem psychologicznym. Bardzo dobrze opowiedziana historia wokalisty legendarnego zespołu Joy Division - Iana Curtisa. Muzyka świetna, oczywiście oprawą muzyczną są największe przeboje Joy Division. Film bardzo dobrze ukazuje stan emocjonalny głównego bohatera, ciągłe problemy z epilepsją, do tego depresja i... samotność. Moim zdaniem Sam Riley dobrze się wywiązał z zadania grając Curtisa. Film jest bardzo przygnębiający. Do tego poczucie przygnębienia potęguje czarno-biały obraz i smutne plenery przedstawiające szarą angielską rzeczywistość.

Fanem Joy Division raczej nigdy nie byłem. Historię tego zespołu i tragicznej śmierci ich wokalisty znałem tak pobieżnie. Przed obejrzeniem filmu poznałem tylko płytę z ich najbardziej znanymi piosenkami. Jestem pod wielkim wrażeniem po obejrzeniu tego filmu i mam nadzieję, że to tylko impuls do poznania lepiej ich muzyki.

Jak dla mnie ocena pomiędzy 9 a 10/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones