PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754536}
7,3 63 232
oceny
7,3 10 1 63232
6,4 53
oceny krytyków
Cruella
powrót do forum filmu Cruella

Dubbing

ocenił(a) film na 9

Według mnie dubbing wyszedł bardzo dobrze, głosy bardzo dobrze pasują do postaci, a kłapy są dobrze zrobione, Szczególnie dubbing Cruelli i Baronowej
i szczerze mnie wkurza to, że Anita ma ciemną skórę, nie jestem rasistą, ale naprawdę po co jej zmieniali ten kolor skóry :/

ocenił(a) film na 8
Dubbingorozec

Totalnie, Roger też nie obsadzony najlepiej, na całe szczęście były to postacie epizodyczne, to aż tak bardzo nie kłuło. Jeff Daniels był o niebo lepszy. 

Dubbingorozec

"mnie wkurza to, że Anita ma ciemną skórę, nie jestem rasistą, ale" - no właśnie. Zawsze jest to ale. Więc skoro ci to przeszkadza to chyba rasistą jednak jesteś.

Radek_Traczyk

Ja jestem rasistą i mi to również przeszkadza

ocenił(a) film na 9
Radek_Traczyk

Nie jestem rasistą, jakbyś dobrze wiedziała, Anita w ogóle nie wygląda jak Anita, jedynie fakt że to totalne inne uniwersum poprawia moją opinie o niej, ale nadal twierdzę że niepotrzebnie zmieniali jej kolor skóry

Dubbingorozec

*wiedział

ocenił(a) film na 9
Radek_Traczyk

ty byś mógł chociaż coś więcej napisać, bo tak wygląda jakbyś stracił argumenty

Dubbingorozec

A co mam niby pisać? To że napisałeś że nie jesteś rasistą w magiczny sposób nie sprawi że nie zauważę tego co napisałeś później. Ty nie widzisz w tym problemu i dla siebie rasistą nie jesteś, więc do rozsądku nikt ci raczej już nie przemówi.

ocenił(a) film na 9
Radek_Traczyk

Wow właśnie uważasz że to że nie lubię JEDNEJ czarno-skórej postaci, znaczy że jestem rasistą

Dubbingorozec

Ty nie napisałeś że jej nie lubisz ;), masz tylko problem bo jej zmienili kolor skóry. Gdybyś rasistą nie był, to by ci nie przeszkadzało, nie?

ocenił(a) film na 9
Radek_Traczyk

Wow człowieku ty to naprawdę się nie znasz, gdyby Tianie dali białą skórę też bym miał z tym problem bo niepotrzebnie zmieniali jej kolor :P

Dubbingorozec

Nie, po prostu mało kto w ogóle zdaje sobie sprawę z tego że jest rasistą. To twój główny problem. Często ludzie nie zdają sobie sprawy kim są naprawdę. Takie już jest życie.
PS: Nie musisz odpowiadać. Pora zakończyć te "dyskusje" która powoli przeszła na:
-Jesteś rasistą
-Nie jestem
-Jesteś
-Nie
....

ocenił(a) film na 9
Radek_Traczyk

widzę że naprawdę nie umiesz słuchać ludzi
i nie musisz odpowiadać

Dubbingorozec

Właśnie to magiczne "ale". Niestety masz problem z rasizmem. Dwie osoby już Ci to piszą ;)

ocenił(a) film na 9
Agniete

aha, piszę wyraźnie
że bym że moje odczucia były by takie same jak gdyby Tianę przerobili na białą, ale niestety te dwa osoby mają małe IQ i jeszcze czytać ze zrozumieniem nie umią :)
żałosne

Dubbingorozec

uważaj, bo Ci żyłka jeszcze pęknie. Na pewno jesteś mało elastyczny, jeśli takie bzddety Ci przeszkadzają

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Dubbingorozec

jakiś ty elokwentny no cóż zgłaszam cię tam gdzie trzeba i pluj sobie w samotności gdzieś tam

ocenił(a) film na 9
Agniete

A niby czemu mnie zgłaszasz? że nie zgadzam się z tobą?
Dziewczyna wtf

Dubbingorozec

może przeanalizuj jeszcze raz swoją wypowiedź, to może coś do Ciebie dojdzie, no chyba, że to normalne, że ludzie w Twoim środowisku tak do siebie się zwracają.

ocenił(a) film na 9
Agniete

Ale ja przecież tutaj nie obrażam aktorki grającą Anitę, tylko mówię
co bym zmienił w Anicie bo ta dana rzecz mnie wkurza w jej wyglądzie, rasistą byłbym gdyby pisał że jestem lepszy od Anity, lub bym ja obrażał za to że jest czarna :/
A tak to tylko piszę że wkurza mnie jej wygląd, bo mi to w niej nie pasuje, po za tym jak pisałem tak samo bym zareagował jakby Tianie zmieniono kolor skóry na biały

Definicja Rasisty- Człowiek mający poglądy oparte na przekonaniu o nierównej wartości biologicznej, społecznej i intelektualnej ras ludzkich, łączący się z wiarą we wrodzoną wyższość jednej rasy

Dubbingorozec

OGARNIJ SIĘ CZŁOWIEKU, piję do tego - "wiesz jak brakuje ci argumentów i zauważyłaś jak nie potrzebnie otwierałaś jadaczkę
bo jesteś słaba" - powiało patolą, nie pogrążaj się już

ocenił(a) film na 9
Agniete

Jak na razie, to tylko ty się tu pogrążasz odwołując się do moich poprzednich wypowiedzi oraz nie znając definicji rasizmu. Czy gdzieś tutaj zwyzywałem aktorkę? Czy mówię że jest gorsza? Nie. Tylko wyraziłem opinię, jak moim zdaniem wyglądałaby lepiej. Wiedz, ze nie chciałem tutaj nikogo obrazić. Znajdź sobie lepsze zajęcie niż zawracanie głowy ludziom swoimi pozbawionymi sensu zdaniami

Radek_Traczyk

Czasem wynika to zwyczajnie z przyzwyczajeń, tego co znamy z dzieciństwa? z lat młodości? Kolor skóry to różnica i dlaczego o tym nie mówić? Bo ktoś posądzi o rasizm? Naprawdę aż tak płytko myślisz? Rasizm to jednak trochę więcej, niż wspomnienie, że kolor skóry nie pasuje do danej postaci. Jakby zrobili film o Martinie Lutrze Kingu i grał by biały i ktoś miałby zastrzeżenia do tego, to też byś nazwał rasistą? I nie zakrywają się historią. Bo w oryginalnej wersji Anita jest biała i stąd jest cały niesmak. A nie pieprzony rasizm wciskany wszędzie, nawet niby przez ludzi, którzy go nie tolerują.

ocenił(a) film na 9
Dubbingorozec

Jeszcze jedno co bym dopowiedział (a zapomniałem w poście głównym), to to że w Dubbingu nie przetłumaczono Nochala i Baryłę (tylko zostawili ich tak jak są w oryginale), na Nochal i Baryła tylko Horacy i Jasper, ja rozumiem że Nochal i Baryła to raczej ich imiona nie są tylko pseudonimy, ale jak Jasper może być to Horacy nijak mi pasuje do Baryły qwp
Chociaż no po czasie oglądania się do tego przyzwyczaiłem
jednak nie rozumiem czemu nie przetłumaczyli napisu na Aucie ,,De Mon" tylko mówią ,,De Vill" i dopiero potem Cruella mówi na siebie Cruella De Mon

Dubbingorozec

W oryginale "Cruelli" też jest Horacy i Jasper. Może dlatego, że stali się Baryłą i Nochalem dopiero po latach? Tak sądzę

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

Właśnie mówię o tym, że w Oryginale też jest Horacy i Jasper, ale NIE tylko w Cruelli, w ogóle w 101 Dalmatyńczykach (i w wersji animowanej i aktorskiej) jest Horacy i Jasper

Dubbingorozec

Jesli dubbing to tylko w animacjach. W innych przypadkach jestem zawsze na nie. Wybieram napisy, ewentualnie lektora. Gorszy od dubbingu jest tylko IVO.

ocenił(a) film na 9
CyboRKg

Według mnie Lektor jest gorszy od dubbingu, chociaż dla mnie dubbing w ogóle nie jest gorszy

Dubbingorozec

Mi nigdy nie przeszkadzał kolor skóry aktora, nawet jeśli wcześniej grał inny o innym kolorze. Aktorka grająca Anitę w Cruelli jest bardzo fajna i sympatyczna. Jakoś nigdy nie miałem z tym problemu. Może dlatego że w zespole Bon Jovi też byli i są muzycy towarzyszący z rożnych regionów świata. Mimo że w mojej rodzinie są i były osoby mające inne zdanie. Aktor to aktor, a jaki ma kolor skóry to nie jest ważne.

ocenił(a) film na 9
Bon_Jovi

pisałem ze lubię Anitę w filmie i jej aktorkę, ale nie pasuje mi jej kolor skóry do samej postaci

Dubbingorozec

Pamiętasz może oburzenie fanów Harrego Pottera, jak sama autorka powieści, Hermionę do sztuki zatrudniła o kolorze czarnym mimo że filmie grała aktorka o kolorze białym? Mi to także nie robiło różnicy i akceptowałem postać graną przez jedną jak i drugą aktorkę. Tutaj w filmie Cruella też mi to nie przeszkadzało. Tobie nie pasuje do postaci, dlaczego? Bo tak było w filmie animowanym z 1961 roku czy w tym aktorskim z 1996? Jakie ma znaczenie kolor skóry postaci jaką jest Anita? Rozumiem że można się czepiać gdyby historyczną postać która była o kolorze białym/czarnym zastąpić o zupełnie odmiennym kolorze, jeśli byłby to film na faktach lub historyczny. Jeśli byłaby to przygodówka lub komedia, to tez nie miałoby to znaczenia. Ja byłem na wersji z napisami, ale wpis jaki zrobiłeś także mnie zainteresował, bo nadal nie rozumiem jakie ma znaczenie kolor skóry postaci fikcyjnej? Film jest ulokowany w latach 60 - 70, wtedy segregacja rasowa została zniesiona i normalne mogło być że dziennikarka ( filmowa Anita) mogła być o kolorze czarnym. W animacji tego nie było, bo to był rok 1961.

ocenił(a) film na 9
Bon_Jovi

nie interesuje się Harry Potterem

a nie pasowało mi to do wyglądu, bo według mnie nie tak powinna wyglądać Anita, i tyle to tylko moje zdanie

po za tym w książce PODOBNO Cruella była czarna

Dubbingorozec

Hmmm, "po za tym w książce PODOBNO Cruella była czarna" też by mi to nie przeszkadzało. Nie pasowało do wyglądu bo np. włosy były ok, a ale skóra już nie? Nie obrażam Cię, tylko próbuję zrozumieć do jakiego wyglądu nie pasował czarny kolor skóry (filmowej Anity)? Do obrazu jaki sobie wyobraziłeś czytając książkę? Ja z tym też nie mam problemu. Inaczej wyobrażam sobie postać w książce ale akceptuję postać graną przez aktora który został wybrany do tej roli.

ocenił(a) film na 9
Bon_Jovi

A czy ja ci mówię że mnie obrażasz?

,,po za tym w książce PODOBNO Cruella była czarna" nie miało być obraźliwe, tylko przekazałem ci że nie przeszkadza mi wszędzie zmiana kolorów skóry, ale po prostu Anita mi w nim nie pasuje

Dubbingorozec

Nie było obraźliwe. No nic, możliwe że to źle ująłeś na samym początku. Tak mała rada na przyszłość. Najlepiej żeby nie drażnić innych, to opinie w stylu "i szczerze mnie wkurza to, że Anita ma ciemną skórę, nie jestem rasistą, ale naprawdę po co jej zmieniali ten kolor skóry :/" najlepiej zostaw dla siebie, bo możesz mieć zdanie że dany aktor nie pasuje do danej roli, ale ocenianie przez wzgląd na kolor skóry, mimo że nie miałeś nic złego na myśli, zobacz jaką lawinę komentarzy wywołało. A w sumie gdybyś skończył na zdaniu "Według mnie dubbing wyszedł bardzo dobrze, głosy bardzo dobrze pasują do postaci, a kłapy są dobrze zrobione, Szczególnie dubbing Cruelli i Baronowej" i na końcu kropka, to pewnie dyskusja by poszła w innym kierunku. Miło było popisać z Tobą i obyło się to z pełną kulturą.

Bon_Jovi

Mam podobnie jak kolega. To nawet nie chodzi o to ze zmienili postac biala na czarna, ale ze w ogole zmienili. Jakby bylo odwrotnie to pewnie tez bysmy sie wkurzali. Tylko dziwmym trafem jakos zawsze biala postac musza podmieniac. A nie zaraz, czy to nie w Marvelu ta kobitka z Wladcy Pierscieni zagrala Azjatke? No i jest afera bo przeciez tak nie mozna. Mozna wszystkich szufladkowac jako rasistow, ale jest po prostu pewna grupa ludzi ktora duza uwage przyklada do szczegolow (taki zyciowy pedantyzm). I drazni nas to jak ch.. era. Nie kazdy z nas jest rasistą.

ocenił(a) film na 9
hornet

Świetnie to ujęł*ś

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones