PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=513}

Cudotwórca

Holy Man
6,3 7 546
ocen
6,3 10 1 7546
6,0 2
oceny krytyków
Cudotwórca

Jeden z dyrektorów komercyjnej stacji telewizyjnej ma kłopoty zawodowe: jego dział przynosi straty finansowe, nowy dyrektor żąda natychmiastowego uzdrowienia sytuacji. Szef podejmuje ryzykowną decyzję: angażuje wędrownego kaznodzieję i każe mu występować na szklanym ekranie.

opis użytkownika

Ricky Hayman jest człowiekiem sukcesu. Pracuje w zarządzie stacji telewizyjnej GBSN. Jego zarobki znacznie przekraczają średnią krajową. Jest właścicielem wspaniałego domu w Miami. Wokół niego jest zawsze pełno kobiet, nie narzeka na brak człowieka. Zdawałoby się, że wiedzie spokojne i szczęśliwe życie. A jednak coś zaczęło się zmieniać. Stacja telewizyjna, w której pracuje, zaczyna mieć coraz słabsze notowania. Pojawia się też nowy szef, John McBainbridge, który chce uzdrowić sytuację firmy. Ricky dostaje do pomocy specjalistkę od marketingu, Kate Newell. Jeśli nie znajdzie sposobu na poprawę oglądalności, może stracić pracę. Pewnego dnia Ricky spotyka dziwnego człowieka, który nazywa siebie "G". Mówi, że jest kaznodzieją i wygłasza dziwne teorie. Ricky postanawia dać możliwość pokazania się mu szerszej widowni. Liczy na wielki sukces. I udaje się. Następuje nagły wzrost oglądalności!

Beata
opis użytkownika

"Cudotwórca" to przewrotna i błyskotliwa komedia, w której twórcy poddali bezlitosnej satyrze tzw. Teleshopping, sprawiając, że urasta on nieomal do rangi bliskiej religijnemu doznaniu.
Członek zarządu stacji telewizyjnej specjalizującej się w teleshoppingu Ricky Hayman (Goldblum) modli się o cud - notowania stacji spadają, a nowy szef - wpływowy John McBaibridge (Robert Loggia) domaga się natychmiastowego uzdrowienia sytuacji. I cud się zdarzył. Nagle, jakby znikąd pojawia się "G" (Murphy) - bezdomny kaznodzieja! Ricky wpada na ryzykowny pomysł by zaproponować charyzmatycznemu guru prowadzenie własnego programu telewizyjnego. Oglądalność stacji zaczyna gwałtownie wzrastać, bo czyż we współczesnym świecie, telewizyjne zakupy nie mogą stać się doświadczeniem religijnym?

opis dystrybutora dvd

Ricky (Jeff Goldblum) - dyrektor stacji telewizyjnej, która zajmuje się reklamowaniem i sprzedażą towarów - popada w tarapaty. Nowy właściciel stacji grozi mu zwolnieniem z pracy, jeśli wkrótce firma nie zacznie przynosić większych zysków. Szef zatrudnia analityka rynku, atrakcyjną Kate (Kelly Preston) i daje podwładnemu dwa tygodnie na wykazanie się. Pewnego dnia Ricky i Kate poznają czarnoskórego kaznodzieję, który każe się nazywać G (Eddie Murphy). Szybko odkrywają, że ich ekscentryczny znajomy posiada niezwykłą umiejętność przyciągania uwagi otoczenia. Ricky zatrudnia G w roli telewizyjnego sprzedawcy. Ten, mimo iż głosi na antenie mało komercyjne poglądy, przyciąga przed telewizory coraz więcej widzów i sprawia, że oglądalność gwałtownie wzrasta.

tyna0123
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones