Kelly Preston 

Kelly Kamalelehua Smith

7,0
3 437 ocen gry aktorskiej
Kelly Preston
Ta utalentowana aktorka wystąpiła w tak różnorodnych filmach jak "Jerry Maguire", "Citizen Ruth" czy "Bliźniacy". Swoją dynamiczną karierą udowodniła, że jest jedną z najlepszych aktorek swojego pokolenia.

Preston urodziła się i wychowała na Hawajach. W związku z pracą ojca rodzina przeprowadziła się później do Iraku, a następnie do Australii na dwa lata. Jeszcze mieszkając na Hawajach Preston wystąpiła w reklamówkach telewizyjnych i zaczęła myśleć o karierze aktorskiej. Po ukończeniu szkoły rozpoczęła studia na University of Southern California, gdzie studiowała dramat i teatr.

Zadebiutowała w "Bliźniakach" u boku Arnolda Schwarzeneggera i Danny'ego DeVito. Inne filmy z jej udziałem to "Only You", "The Perfect Bride", "Space Camp", "Addicted to Love" z Meg Ryan i Matthew Broderickiem, "Nothing to Lose" z Timem Robbinsem, "Cudotwórca" (Holy Man) z Eddiem Murphy, "Daddy and Them" w reżyserii Billy Bob Thorntona oraz "Battlefield Earth".

więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 13 października 1962

data śmierci: 12 lipca 2020

miejsce urodzenia: Honolulu, Hawaje, USA

wzrost: 168 cm

Złota Malina
Zdobyła Złota Malina, 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Kevin Gage (14.12.1985 - 1987, rozwód); 2. John Travolta (od 12.09.1991 do jej śmierci), 3 dzieci: Jett (ur. 13.04.1992), Ella Bleu (ur. 03.04.2000) i Benjamin (ur. 23.11.2010)
Dwa razy brała ślub z Johnem Travoltą, ponieważ pierwszy (5 września 1991 roku) został unieważniony.
Urodziła się i wychowała na Hawajach, pomijając piętnaście miesięcy, które spędziła w Iraku (Jej ojciec był ministrem rolnictwa i pracował nad poprawą agrokultury w Iraku).
Była zaręczona z Charliem Sheenem.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Widać, że rodzina była dla Niej ważniejsza niż kariera. W świecie, w którym związki często traktujemy jak fast food, Ona trwała przy rodzinie mimo wszystko. O takich Matkach nie wolno zapominać.

Niesamowita jej uroda w tym filmie.

J. TraVolta oficjalnie poinformował, że jego żona prawdopodobnie nie żyje. Cześć jej pamięci.

ale i tak najbardziej zapamiętana zostanie z Bliźniaków! Pięknie tam wyglądała!

Zjawiskowa w latach 80 .

użytkownik usunięty

W młodości jak dla mnie była najpiękniejszą aktorką .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones