Unleashed

1 godz. 42 min.
7,3 62 921
ocen
7,3 10 62921
8 153
chce zobaczyć
4,4 5
ocen krytyków
{"rate":4.4,"count":5}
{"type":"film","id":107553,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Unleashed-2005-107553/tv","text":"W TV"}]}

Danny (Jet Li) to dorosły mężczyzna o umyśle dziecka. Nie potrafi odróżnić dobra od zła, nigdy nie zaznał rodzinnego ciepła. Jego opiekun, gangster Bart (Bob Hoskins), od początku uczy go okrucieństwa. Danny traktowany jest przez niego dosłownie jak pies, którego jedynym zadaniem jest sprawianie bólu innym. Aż do pewnego momentu, gdy na skutek wypadku samochodowego, Bart trafia do szpitala. Uwolniony od tyranii swego opiekuna, Danny jest zmuszony radzić sobie samemu. Wtedy to poznaje Sama (Morgan Freeman), niewidomego stroiciela fortepianów, i jego pasierbicę Victorię (Kerry Condon). Początkowa nieufność chłopaka do nieznajomych szybko przeradza się w przyjaźń. Pod ich wpływem Danny poznaje, co w życiu tak naprawdę się liczy.

HE_MAN
opis użytkownika

Bart (Bob Hoskins) znajduje 4-letniego Danny'ego (Jet Li), którego traktuje jak zwierzę, tresując niczym psa obronnego. Z czasem chłopak staje się zabójczą bronią. Jego życie odmienia przypadkowe spotkanie z Samem (Morgan Freeman), niewidomym stroicielem fortepianów oraz jego pasierbicą, Victorią (Kerry Condon). Dzięki nim odnajduje w sobie ludzkie odruchy i wspomnienia z pierwszych lat życia.

malgoska
opis użytkownika

Czy człowieka da się wytresować a potem traktować jak psa? Na to pytanie z pewnością zna odpowiedz pewien podrzędny przestępca. Dawno temu zaopiekował się małym chłopcem. Przez całe życie uczył go sztuk walki, a zarazem traktował gorzej niż... psa. Trzymał w klatce pod podłogą, karmił jedzeniem prosto z puszki, nie nauczył go nawet czytać czy rozmawiać. Przez takie traktowanie Danny zatrzymał się na etapie rozwoju 6-latka. W swojej klatce ma książeczkę z obrazkami, pluszowego misia oraz worek treningowy. W jakim celu został wyszkolony? Jego pan zajmuje się ściąganiem haraczy i różnego rodzaju opłat od ludzi. Gdy ktoś nie chce oddać pieniędzy, przestępca przywołuje do siebie Danny'ego i ściąga mu obrożę, którą nosi na szyi. Do ucha szepta mu "zabij go". Danny wykonuje rozkaz do czasu, gdy jego właściciel nie przywoła go i nie założy mu jego obroży. Na jedną z "robót" przestępca przywozi Danny'ego do antykwariatu, pełnego fortepianów. Mężczyzna zafascynowany instrumentami zapomina o swoim zadaniu i poznaje pewnego niewidomego stroiciela fortepianów...

Zielona
opis użytkownika

Danny (Jet Li) to mężczyzna o umyśle dziecka, którego Bart (Bob Hoskins), jego "pan i właściciel", wyszkolił na idealną maszynę do zabijania. Perfekcyjną znajomość wschodnich sztuk walki wykorzystuje w nielegalnych zawodach i przynosi swojemu szefowi spore zyski. Kiedy po wypadku samochodowym Bart trafia do szpitala i zapada w śpiączkę, Danny musi radzić sobie sam. Poznaje niewidomego pianistę (Morgan Freeman), który jako pierwszy traktuje go jak pełnowartościowego człowieka.

opis dystrybutora dvd

Opowieść o człowieku, którego jedynym celem w życiu jest brutalne eliminowanie osób wyznaczonych przez jego pana. Jednakże z czasem relacje między panem, a sługą ulegają ewolucji. Danny (Jet Li) uczy się na nowo życia i odkrywa prawdę o swoim człowieczeństwie. Niestety Bart (Bob Hoskins), nie chce zrezygnować ze swojej własności i zrobi wszystko by Danny znów służył mu jako posłuszny i skuteczny w walce pies...

JoaquinQ_
opis użytkownika

Bart to psychopatyczny gangster z Glasgow. Kiedy znajduje na ulicy 4-letniego Danny'ego, ma w stosunku do niego jeden plan - postanawia wychowywać go jak zwierzę i wytresować niczym psa obronnego. Z czasem znaleziony chłopak staje się zabójczą bronią; jest gotowy zaatakować każdego, kiedy tylko dostanie taki rozkaz od swojego pana. Danny przez całe swoje życie za towarzysza miał tylko Barta i jego bandę. Jedynym wspomnieniem z dzieciństwa jest pewna kobieta i dźwięki muzyki. Kiedy poznaje niewidomego Sama, w jego wnętrzu coś się zmienia. Sam poprzez swój głos a także piękną grą na fortepianie zaskarbia sobie przyjaźń Danny'ego. Chłopak jest zafascynowany nowym znajomym. Wspólnie z pasierbicą Victorią, Sam pokazuje Danny'emu nowe oblicze świata. Chłopak odkrywa z pozoru banalne elementy życia: jak choćby smak lodów, czy pierwszy pocałunek. Zaczyna widzieć sens życia, potrafi odróżnić dobro od zła. Dzięki parze niezwykłych ludzi, odnajduje w sobie wspomnienia z dzieciństwa. Jednak Bart, pierwszy wychowanek Danny'ego nie jest zadowolony z nowych przyjaciół chłopaka. Postanawia działać; stawką będzie nie tylko życie Danny'ego, ale także tych, których zaczął traktować jak swoją rodzinę.

adasiek
opis użytkownika

Odkąd czteroletni Danny (Jet Li) został znaleziony przez Barta (Bob Hoskins) na ulicy, jest trenowany tylko w jednym celu: żeby zabić wszystkich, których wskaże mu jego opiekun. Ale gdy przypadkowo słyszy dźwięki fortepianu, strojonego przez niewidomego Sama (Morgan Freeman), powracają wspomnienia z wczesnego dzieciństwa. Wkrótce Danny wymyka się ze swojej klatki. Trafia do domu Sama i jego pasierbicy Victorii (Kerry Condon). Jednak Bart zarabiał krocie, wystawiając Daniego do nielegalnych walk, dlatego za wszelką cenę chce odzyskać podopiecznego. Samowi i Viktorii grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Maja
opis użytkownika

Danny (Jet Li) od dziecka znajdował się pod "opieką" bezwzględnego gangstera Barta (Bob Hoskins). Przestępca od początku traktował go jak psa. Dorosły Danny został ochroniarzem Barta - zawodowym mordercą, który wykonuje wszystkie polecenia swojego pana, a następnie potulnie wraca do jego nogi. Pewnego dnia Danny poznaje niewidomego stroiciela fortepianów, Sama (Morgan Freeman), który jako pierwszy traktuje go jak człowieka. Danny zamieszkuje z nim i Victorią, jego pasierbicą. Jednak Bart robi wszystko, by odzyskać wychowanka.

malpiszonek
opis użytkownika