PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4172}

Człowiek przyszłości

Bicentennial Man
7,2 27 475
ocen
7,2 10 1 27475
Człowiek przyszłości
powrót do forum filmu Człowiek przyszłości

Zdumiewa mnie fakt, że tak piękny i wartościowy film jest tak mało znany i niedoceniony. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt, iż został nakręcony w 1999 roku! Naprawdę ciężko mi to pojąć.

Film gorąco polecam. Arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
elema

Oczywiście, że to arcydzieło :) i też mnie dziwi, że ten film jest mało znany

elema

ładne nogi

ocenił(a) film na 8
elema

Nie rozpieszczała mnie, ostatnimi czasy, X Muza obdarzając mnie jakąś pseudo twórczością i pełen zwątpień zacząłem oglądać "Człowieka przyszłości" z 1999 roku. Szybko i radośnie zleciał mi czas i można byłoby powiedzieć szkoda, że tak szybko! No i stan przygnębienia minął. Pyszna zabawa - człowiek stworzył człowieka (toż to "herezją" pachnie). Przez głowę przechodzi myśl - czy my czasem nie jesteśmy właśnie, takimi doskonałymi, w swojej konstrukcji, robotami stworzonymi przez "jakąś'' doskonałą inteligencję i tak jak my bawiąc się ołowianymi żołnierzykami w wojaczki tak "oni" bawią się, w ten sam sposób, nami. To taka szybka, przemijająca refleksja. Do arcydzieł bym tego filmu nie zaliczył ale, niewątpliwie, jest to to bardzo dobre kino - 8/10 !!!

ocenił(a) film na 9
elema

Popieram w 100%

ocenił(a) film na 6
elema

Film bardzo przewidywalny bo i temat dość oklepany - o robocie co chce być jak człowiek - poza tem ta ckliwość, pozytywne przesłanie, poprawność, pozytywizm i jakby jeszcze nie skomplementować tego " pięknego i wartościowego" filmu z dobrotliwym Williamsem w roli głównej są dla mnie tak mdlące i męczące jak obserwowanie pochodów emerytów i rencistów z KODu.

ocenił(a) film na 9
Ketrid2_

Wiesz tu chodzi o klimat chyba bardziej, jest piękny, nieco podobny do AI.

ocenił(a) film na 8
Ketrid2_

Jakie znasz filmy o robocie, co chce być jak człowiek?

ocenił(a) film na 6
Jack_Holborn15

serialowy/filmowy Data / B-4 ze Star Treka, Łowca Androidów, Golem, Krótkie spięcie, Pinokio, Laleczka Chucky, Puppet master... to tylko kilka starszych pozycji(niektóre może mniej poważne ale motyw dążenia czy chociażby tęsknoty do człowieczeństwa się w nich pojawia)

ocenił(a) film na 8
Ketrid2_

Chucky nie będzie szczęśliwy jak się dowie że nazwałeś go robotem. :)
Równie dobrze można napisać że Bobert z Gumball'a też chce być człowiekiem. ;-)
Chyba jedynie pinokio to najtrafniejsze porównanie.
"Człowiek przyszłości" jest bardzo oryginalny, świetny humor momentami - niezapomniana dla mnie scena jak Andrew zaczął opowiadać swojemu przyjacielowi jak wygląda miłość fizyczna dwojga ludzi... Poza tym tam jest sporo smaczków, które wyrózniają mocno ten familijny film.

Ketrid2_

Większość z tej listy widziałem. A "Pinokio" nawet czytałem.

Jack_Holborn15

Jest jeszcze Chappie. Z polskich książek "Czwarta szansa" jest o miłości człowieka i androida.

Anna_Sandstorm

"Chappie" nie widziałem, może poszukam.

ocenił(a) film na 9
elema

Rozumiem cię stary. Ta melancholia uciekającego czasu jak woda przez palce...

ocenił(a) film na 8
elema

Właśnie dlatego jest taki dobry, że nakręcony w latach 90-tych. Teraz nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Tylko "Szybcy i wściekli", mordobicia i "komedie" o erekcjach i pierdzeniach.

ocenił(a) film na 9
elema

Tak naprawdę nie jest to film o robocie, który chce być człowiekiem tylko o tym co jest istotą człowieczeństwa i, że chcemy tego czego nie mamy.

Tak mało jest filmów gdzie nie tryska z wszystkich stron slumsowy klimat...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones