film

Człowiek przyszłości

Bicentennial Man
1999
2h 10m
7,2 27 504
oceny
7,2 10 1 27504
Richard Martin kupuje żonie androida, by pomagał jej w domowych pracach. Szybko okazuje się, że nie jest to zwyczajny robot. Zobacz pełny opis
Człowiek przyszłości zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Andrew jest początkowo zwykłym robotem, jednak posiada niezwykłą "osobowość". Za namową swojego właściciela, Richarda Martina, zaczyna się rozwijać. Po 200-letnim życiu zwraca się do Zgromadzenia Światowego o uznanie go człowiekiem.

boxoffice
$87 423 861 na świecie
$58 223 861 w USA
$29 200 000 poza USA
budżet
$100 000 000
na podstawie
Isaac Asimov (powieść) (opowiadanie) / Robert Silverberg (powieść)
studio
1492 Pictures / Columbia Pictures Corporation / Laurence Mark Productions / więcej
tytuł oryg.
Bicentennial Man
inne tytuły
Andrew Martin (tytuł roboczy) USA
więcej
W filmie widzimy mapę, na której kontynenty są w innych pozycjach niż współcześnie. Mogło to być zamierzone, jakkolwiek zmiana ta jest zbyt duża jak na okres 200 lat, na których przestrzeni rozgrywa się akcja filmu.
Kiedy Andrew i Portia grają w szachy w parku, ułożenie figur ulega zasadniczym zmianom, podczas różnych ujęć.
Lindze Letherman, która gra 9-letnią Grace Martin ma brązowe oczy, natomiast Angela Landis wcielająca się w dorosłą bohaterkę ma niebieskie. Nie jest możliwe aby zaszła tak zamiana.
Robin Williams to aktor charakterystyczny. Kojarzymy go raczej jako zwariowanego gadułę z "Pani Doubtfire" czy "Flubbera" niż choćby z bardzo dobrej dramatycznej roli w "Fisher Kingu" z 1991 roku. Myślę, że "Człowiek przyszłości", adaptacja słynnego opowiadania Isaaca Asimova pt.: "Pozytronowy człowiek", miał sprawić, byśmy spojrzeli na Williamsa... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zdumiewa mnie fakt, że tak piękny i wartościowy film jest tak mało znany i niedoceniony. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt, iż został nakręcony w 1999 roku! Naprawdę ciężko mi to pojąć.

Film gorąco polecam. Arcydzieło.

Jeden z lepszych aktorów Robin Williams i film, który dotąd nie był mi znany. Najlepszy film jaki ostatnio obejrzałam. Zapowiadało się kino s-f, a to film z wielkim przesłaniem, piękną muzyką i głęboką fabułą. Mistrzostwo 10/10.

Wiem, że to forum o filmach i wielu użytkowników nie lubi jęczenia, "że książka lepsza", ale
naprawdę każdy może przeczytać opowiadanie. Jest krótkie, wystarczy na nie godzina. I można
legalnie ściągnąć z sieci zarówno e-booka jaki i audiobooka, ponieważ prawa autorskie już
wygasły.

Isaac Asimov "Świat...

Łza się w oku kręci... Po raz kolejny oglądałem ten film z ogromnym zainteresowaniem... Cudowne przedstawienie ludzkiej psychiki i osobowości. Robot ale bardziej ludzki niż większość z nas. Wszystko na temat tego filmu zostało już napisane.Nota bardzo mocne 8

Warto

ocenił(a) film na 9

Ten film to nie prosta rozrywka, to nie propozycja na piątkowy wieczór ale na pewno obowiązkowa pozycja dla fanów gatunku. Nie będę rozpisywał się o samym filmie, Pozytronowy człowiek bo na tej podstawie został nakręcony film na pewno nie będzie stratą czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones