PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105073}

Człowiek zwany Ciszą

Il grande silenzio
7,6 2 630
ocen
7,6 10 1 2630
7,7 3
oceny krytyków
Człowiek zwany Ciszą
powrót do forum filmu Człowiek zwany Ciszą

mam pytanie, ten film w oryginale wyszedł po włosku czy angielsku?

ocenił(a) film na 7
piter665

heh, pytanie dośc głupie - to jasne, że po włosku. większość spaghetti westernów była jednak także towarem eksportowym na amerykański rynek, głównie dzięki sukcesowi jakie odniosły obrazy Leone. stąd też praktycznie wszystkie były dubbingowane w języku angielskim i dziś często jest tak, że łatwiej natrafić na wersję anglojęzyczną niż oryginalną. sam posiadam zarówno ten film, jak i inne spaghetti Corbucciego - "Django", po angielsku.

Caligula

Też się nad tym zastanawiałem, ale ja mam wersję angielskojęzyczną i dźwięk się zgadza z ruchem warg. Może to wersja na rynek włoski była dubbingowana?

ocenił(a) film na 7
steppenwo1f

cóż, moim zdaniem, np. postać odtwarzana przez Klausa Kinskiego była na pewno dubbingowana. oczywiście mogę się mylić, ale faktem jest, że bardzo łatwo rozpoznać że głos nie pochodzi od danego aktora tylko ze studia dubbingowego. i nie chodzi tu jedynie o ruch warg - intonacja, modulowanie głosu, to wszystko się wyczuwa.

Caligula

no nie wiem. fakt, że dźwięk trochę tak brzmi, ale: jakby gadali w oryginale po włosku to byłaby dużo większa niezgodność między ruchem warg i dźwiękiem. Czytałem, że Kinski dubbinguje sam siebie (umie też po włosku). Możliwe, że jest to dubbing perfekcyjny, (że sam nie zauważyłem ;))
(Jeszcze raz spróbuję się przypatrzeć)

użytkownik usunięty
steppenwo1f

ja oglądałem anglo-języczną wersję. Klaus faktycznie dubbinguje sam siebie,ale ruch jego i pozostałych ust aktorów nie za bardzo pasuje do dialogów. A sam film pierwsza klasa.

użytkownik usunięty
piter665

mam ten film z dwoma ścieżkami audio, po angielsku i po włosku. z tego co widać, to język angielski pasuje do ruchu warg, a nie włoski. no i potwierdzam, film super, nawet bardziej podobał mi się od filmów Leone, może nie jest tak perfekcyjny i wygładzony jak filmy Leone, za to ma coś, co przeważnie brakuje filmom "westernowym", ale to jest tylko moje skromne zdanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones