PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836049}

Czarnobyl 1986

Chernobyl
4,8 10 424
oceny
4,8 10 1 10424
Czarnobyl 1986
powrót do forum filmu Czarnobyl 1986

HBO najlepiej to wszystko pokazalo a to to jakas parodia Ci nurkowie to komedia

ocenił(a) film na 6
KAMILLO2020

Serial HBO też nie był taki idealny...

ocenił(a) film na 7
st4lk3r

On nie ma o tym pojęcia w ogóle.

ocenił(a) film na 6
marcinos_77

Tak to jest, jak temat zna się tylko z serialu fabularnego ;)

st4lk3r

Tylko, że serial czarnobyl na samym końcu w napisach wyjaśniał dokładnie co wyolbrzymił, a co nie

ocenił(a) film na 7
Daven___

Pierwsze słyszę, a na końcu widziałem tylko wyolbrzymione liczby ofiar.

franz86

To jakie liczby ofiar są rzekomo prawidłowe? Z tego co mi wiadomo to naukowcy i badacze od wielu lat nadal nie potrafią się doliczyć ile ludzi tak naprawdę umarło przez skutki awarii

st4lk3r

Równolegle do serialu czytałem "Czarnobylską modlitwę" S. Aleksiejewicz, gdzie wiele wątków się pojawia i tu i tu, bo są to prawdziwe historie. Serial i książka zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Zastanawiam się, czego Twoim zdaniem zabrakło do tego by serial był idealny. Jak dla mnie jedna z lepszych produkcji serialowych ostatniej dekady. Chętnie bym przeczytał jakieś krytyczne uwagi a nie ogólniki.

ocenił(a) film na 1
HamiIkar

Tak to jest z fanatykami tematu (co widać nawet po jego nicku), że udają specjalistów z wiedzą wiekszą niż każde dostępne źródło. Serial był świetny i dobrze przeplatał elementy prawdziwe z fabularnymi, bez takiego... kiczu jakim jest ten gówniany film na netflixie. Nie ma co dyskutować, on wie lepiej co się wydarzyło na miejscu, lepiej nawet od prawdziwych uczestników wydarzeń. Typowy internetowy specjalista

ocenił(a) film na 4
KAMILLO2020

Mnie również ten film nieszczególnie się podobał, ale jedno należy sprostować - już na początku filmu pojawia się informacja że jest jedynie "inspirowany autentycznymi wydarzeniami". Awaria elektrowni jest tu zaledwie tłem wydarzeń i to nie jest film o katastrofie, tylko dość uniwersalna opowieść o bohaterstwie i poświęceniu. Taka laurka dla likwidatorów skutków awarii.

ocenił(a) film na 8
KAMILLO2020

Ale jaka komedia? Oba filmy traktowały o nieco innych zagadnieniach, tu nie mieliśmy do czynienia z wątkiem katastroficznym. Serial amerykański to zmyślanie na żywca dla takich jak ty.

ocenił(a) film na 4
KAMILLO2020

Zgadza się. Lepiej zrealizowany został serial HBO. Aktorsko kilka poziomów wyżej. Klimat, komuna, mentalność, katastrofa ukazana dobrze zrozumiale. Nie tylko sam wybuch jak i przyczyny ale i likwidacje szkód etc. W filmie tutaj na uwagę zasługuje (nie wiem czy lepiej) ale dużo więcej scen z życia samej prypeci przed katastrofą w elektrowni. Aktorsko słabo jak melodramat rozyjski z TVP. Nie wykazali się też rosjanie w wyjaśnieniu wszelkich okoliczności co do samej katastrofy. A tak krytykowali HBO (podczas premiery serialu) i odgrażali się chwaląc że już pracują nad swoją wersją. Czy to ta właśnie wersja historii ? Cóż słabo. Ot taki wzniosły film o nie do końca okreslonym uczuciu i relacji dwojga młodych jeszcze ludzi z dzieckiem w tle . Do obejrzenia w TVP razem z babcią przy niedzielnym cieście i kawusi.

ocenił(a) film na 4
Valhilla

Co do samej Prypeci to tam chyba pierestrojka albo jak gdzieś czytałem na bogato żyli. Bo przedstawione było lepiej niż można byłoby przepuszczać . Na trzy-4 latya przed upadkiem komuny. Tego zbrodniczego systemu.

Valhilla

W komunizmie nie wszystkim żyło się źle (w sensie ekonomicznym). U nas też były grupy uprzywilejowane np. mundurowi czy górnicy. Tu mamy pokazane życie w mieście praktycznie stworzonym na nowo do obsługi elektrowni i nie można wykluczyć, że ekonomicznie było tam lepiej niż w innych regionach ZSRR.

Valhilla

Podejrzewam, że babcia zaśnie mimo kawusi

ocenił(a) film na 7
KAMILLO2020

A co tam jest przekłamanego i jaki to ma związek z serialem HBO ? Nie wiesz bo nawet nie oglądałeś więc skończ pitolić głupoty. Najlepiej wydać opinię nie oglądając filmu, nie kumam w ogóle takich ludzi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
KAMILLO2020

Poziom wypowiedzi - dno i wodorosty.

KAMILLO2020

Całym ten filmik to parodia. Propagandowy gniot sowiecki.

ocenił(a) film na 10
KAMILLO2020

Ten serial jest genialny. Jedyne czego brakuje to ukazania momentu eksplozji wraz z geneza. Jeden z filmow o chernobylu to fajnie pokazywal ale nie pamietam juz ktory. Ale tutaj ten rosyjski opowiada super historie i czuje sie tamte czasy. Jezyk angielski bardzo zabija klimat

KAMILLO2020

no tak bo przeciez HBO pokazalo sama prawde :D patolemingoza objawowa. wyplac sobie karnego facepalma w nagrode

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones