PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=392353}

Czarny lód

Musta jää
1 421
chce zobaczyć
Czarny lód
powrót do forum filmu Czarny lód

Film pokazuje przede wszystkim pesymistyczną wizję człowieka, w wersji zarówno damskiej, jak i męskiej. W "Czarnym lodzie" nienawiść pokonała miłość, i to zarówno nienawiść do kochanki, jak i do męża (co może nie być na pierwszy rzut oka takie oczywiste). Sara próbuje zemścić się przede wszystkim na kochance, ale jej zachowania np. zdrada są wymierzone także przeciwko Leo. Leo zostaje jednak w ostateczności zabity przez nomen omen... krótkie uczucie nienawiści swojej kochanki, która zostawia go na pastwę losu mówiąc, by wracał na piechotę... Kończy się to tragicznie. Film ukazał więc zwycięstwo nienawiści nad miłością, pokazał słabości charakterów kobiet i mężczyzn. 8.5/10, to 0.5 za muzykę...

PS: Film pokazuje trafność jednego cytatu: "Gdyby wszyscy pieprzyli się zamiast kłócić(w tym przypadku nienawidzić) to świat byłby lepszy" ;)

andrewawesome

Leo i Tuuli to faktycznie pesymistyczna wizja człowieka, natomiast nie byłbym taki pewien w przypadku Saary. Myślę, że ona naprawdę kochała męża i wolała, żeby Tuuli zauważyła, jak szkodzi ich małżeństwu i się wycofała, niż żeby Leo rzucił Tuuli. (oczywiście każdy może mieć inny pomysł na to, co tym kobietom naprawdę chodziło po głowie)

film pokazuje, jak wspólny obiekt uczuć/pożądania może być zagrożeniem dla relacji między przyjaciół(ka)mi i jak wielkiej siły trzeba (Saara), żeby nie czynić z tego przeszkody. takie jest moje naiwne rozumienie tego filmu, że Saara była dobra i kochająca, tylko że na końcu nic z tego nie miała, oprócz swojej siły, bez której inni umierają.
aczkolwiek na końcu nie wytrzymała i nie pogadała z Tuuli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones