PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782092}

Czas mroku

Darkest Hour
7,0 60 289
ocen
7,0 10 1 60289
6,1 37
ocen krytyków
Czas mroku
powrót do forum filmu Czas mroku
ocenił(a) film na 8
HuteK

zazgrzytało jakby ktoś garść piachu do silnika wrzucił. Rozumiem poprawność polityczną, ale na Boga przecież tutaj mamy czysto historyczny film. Film byłby doskonały, gdyby nie ta przygłupia scena.

ocenił(a) film na 4
heavy_2

Zgadzam się. Choć film dość przeciętny to w pewnym stopniu narastało napięcie, które zostało zupełnie utracone przez tą scenę. Zupełnie wybiła mnie z atmosfery filmu.

ocenił(a) film na 8
kula102

Dawno się nie uśmiałem tak jak na tym filmie (sceny z Francuzami, albo z P40) :-)

ocenił(a) film na 7
heavy_2

Kopacz jakoś mogła rozdawać jajecznicę w PKP a Churchill nie może do metra wejść :D ??

ocenił(a) film na 8
Karol3wr

I na tej podstawie podjąć decyzję o zaangażowaniu kraju w wieloletnią wojnę? No i jeszcze elokwentny czarnoskóry z białą dziewczyną i życzliwość Churchila w stosunku do niego. Moim zdaniem nie do pomyślenia w czasie II wojny. Po prostu twórcy filmy przestraszyli się zarzutów o rasizm. Nie wiem jak taki np. Braveheart mógłby obecnie powstać bez udziału czarnoskórych aktorów. Bez szans.

heavy_2

I bardzo dobrze, bo poprawność polityczna jest potrzebna.

ocenił(a) film na 7
janzar341

O, dziecko.

ocenił(a) film na 7
skalp_el

a czy owa "polityczna poprawność" nie ogranicza sztuki, w tym wypadku filmowej? Owszem, ogranicza - z jednej strony nie można powiedzieć tego, czy tamtego, zaś z drugiej strony trzeba zrobić coś z góry narzuconego. Ogranicza nie tylko sztukę, ale również życie jako takie - nie można powiedzieć tego, bo urazimy grupę X, nie można rzec tamtego, bo urazimy grupę Y. W rezultacie nie można odzywać się wcale, bo ktoś z grupy ABC...XYZ będzie urażony i wytknie nam nienawiść. Jakże modne i wyświechtane dzisiaj słowo. Nienawiść.

Majku00

Oczywiście, że nie ogranicza jeśli wszystko robi się bez przesady. Brak poprawności politycznej rodzi nienawiść. A zwykle z poprawności politycznej kpią ci sami ludzie, którzy oburzają się na przykład na niepoprawne politycznie filmy o choćby mordowaniu Żydów przez Polaków.

skalp_el

Puknij się w czoło, to bardzo grzeczne określenie. Po pierwsze - tzw, pp jest cenzurą, po drugie - jest akurat na odwrót co do nienawiści, po trzecie - nie pisze się choćby o mordowaniu Polaków przez Żydów, właśnie z powodów pp i nph (nowej polityki historycznej). Najpierw czytaj, potem myśl, na końcu - jak już musisz - pisz.

ocenił(a) film na 6
Majku00

"Jakże modne i wyświechtane dzisiaj słowo. Nienawiść." 
Zupełnie jakbym samego siebie czytał... Surrealistyczne.

ocenił(a) film na 6
HuteK

Z ust mi to wyjąłeś. To była najgorsza scena. Myślę, że film dużo stracił przez tą fantazyjną scenę.

ocenił(a) film na 7
HuteK

jeszcze bylaby w porzadku gdyby nie gadka z dziewczynka oraz wykrzykiwanie w stylu "nigdy sie nie poddamy!" w tym metrze. Moze gdyby lepiej to zrobili? ale cholera wie, cholernie ckliwe to bylo.

użytkownik usunięty
HuteK

To przypominało trochę leninowską propagandę.

HuteK

Zgadzam się. Politpoprawność jakiej wówczas nie było (czarny facet), samo metro (premier? W l 40-stych ubiegłego wieku? Serio?), pogawędki z obywatelami, decyzje być albo nie być na podstawie zdania kilku przypadkowych osób z ulicy (metra), ale to i tak wysiada jak mówi dziecku, że jest beksą. Kto i po co to wymyślił ja się pytam???

ocenił(a) film na 6
vivi86

londyńskie metro powstało w 1863 roku.Czarni byli sprowadzani do Anglii już od czasów królowej Elżbiety albo nawet wcześniejszych.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
grd1

Teraz czarny jest zawsze najmądrzejszy i najlepszy, więc nie może być Hitlerem.

grd1

No, może niedługo zrobią czarnoskórych z ludobójców Burego, Łupaszki i Ognia?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
grd1

Słabe. Ale na prawdę nie potrafisz inaczej zareagować niż pietrzakowym "dowcipem". :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
grd1

Dalej szorujesz po dnie.

ocenił(a) film na 6
skalp_el

Ble ble ble.

grd1

Tak, tak można skrócić Twój bełkot.

ocenił(a) film na 6
skalp_el

Ble, ble, ble.

ocenił(a) film na 7
HuteK

O tak, to było okropnie. Jeszcze ta deklamacja wiersza razem z murzynem.. zepsuło to wrażenia z całego filmu.

HuteK

Haha, a myślałem, że tylko ja to zauważyłem, ufff :)
Mam wrażenie, że od tej sceny film reżyserował ktoś inny, film nabrał amerykańskiego patosu, brakowało tylko powiewającej flagi USA. BTW widać, że murzyn jest "wklejony" do ujęć z Churchillem. Scena zrujnowała mi zabawę, ale film całościowo oceniam bardzo wysoko.

ocenił(a) film na 8
domzz

Czyli myślisz że czarnych nie było w tym okresie w Anglii?
Na pewno nie tylu co teraz, ale mieli swoje kolonie np. na Jamajce
Oglądałem Urban w Londynie, i mówił o jakiejś dzielnicy gdzie długo przed wojna osiedlali się Arabowie, więc ludność kolorowa mogła występować w tamtych czasach.

ari78

Nie chodziło mi o to, że ich nie było w tych czasach w UK, tylko, że TRZEBA było wstawić kolorowego w kadr.
Całościowo film dla mnie 8/10.

ocenił(a) film na 8
domzz

Rozumiem cię, to i tak że nie grał jakiejś głównej roli tylko zwykłego szarego człowieczka, no może trochę ciemniejszego niż szary :)
I zdaje się że wcześniej jeszcze hindusa widziałem na ulicy, jeśli dobrze dostrzegałem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
HuteK

Rzeczywiście scena w metrze nie pasowała do całej reszty, ale (subiektywnie) jej fragment z dzieckiem był piękny.

HuteK

Często w poważnej sztuce, tragedi umieszczane są elementy komiczne (np. dialog Makdufa z odźwiernym). Pewnie o to chodziło.

ocenił(a) film na 4
HuteK

Zgadzam się w 100 procentach i cieszę się, że nie tylko mnie dotknęła ta scena. Film był strasznie dobry aż do czasu gdy nie wystąpił ten uśmiechnięty wieszcz czarnej maści. Jeszcze z tą angielką. Tfu... Film by dostał z 10 oskarów i wszystkie inne nagrody pewnie jakby w tym metrze wystąpili wszyscy kolorowi przedstawiciele masońsko, żydowsko, genderowskiej wizji świata. Dlaczego tak się niszczy teraz wszystkie dobre filmy?

ocenił(a) film na 7
cetwin

następnym razem Churchill będzie czarny, reszta rządu - Arabowie, Pakistańczycy, Hindusi..

HuteK

a dla mnie to najlepsza scena w tym filmie!

HuteK

Cały film jest na granicy kukiełek ale w sumie jest o.k.,natomiast zgadzam się scena w metrze nie do przełknięcia.

ocenił(a) film na 7
HuteK

Racja i jeszcze się rozryczał, buuuuu... Nie mogłem uwierzyć, że to zrobili. Szkoda.

ocenił(a) film na 6
HuteK

Musiałem pauzować film w trakcie tej sceny co 30 sekund by poziom żenady spadł odrobinę.

ocenił(a) film na 8
sebogothic

no nie przesadzajmy :D było to takie "amerykańskie" ale do zaakceptowania

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones