Darkest Hour

2 godz. 5 min.
7,0 55 550
ocen
7,0 10 55550
34 045
chce zobaczyć
6,3 21
ocen krytyków
{"rate":6.285714,"count":21}
{"type":"film","id":782092,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Darkest+Hour-2017-782092/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Czas mroku
  • Reszta ok.

• heavy_2 ocenił(a) ten film na: 8

HuteK zazgrzytało jakby ktoś garść piachu do silnika wrzucił. Rozumiem poprawność polityczną, ale na Boga przecież tutaj mamy czysto historyczny film. Film byłby doskonały, gdyby nie ta przygłupia scena.

• kula102 ocenił(a) ten film na: 4

heavy_2 Zgadzam się. Choć film dość przeciętny to w pewnym stopniu narastało napięcie, które zostało zupełnie utracone przez tą scenę. Zupełnie wybiła mnie z atmosfery filmu.

kula102 Dawno się nie uśmiałem tak jak na tym filmie (sceny z Francuzami, albo z P40) :-)

• Karol3wr ocenił(a) ten film na: 7

heavy_2 Kopacz jakoś mogła rozdawać jajecznicę w PKP a Churchill nie może do metra wejść :D ??

Karol3wr I na tej podstawie podjąć decyzję o zaangażowaniu kraju w wieloletnią wojnę? No i jeszcze elokwentny czarnoskóry z białą dziewczyną i życzliwość Churchila w stosunku do niego. Moim zdaniem nie do pomyślenia w czasie II wojny. Po prostu twórcy filmy przestraszyli się zarzutów o rasizm. Nie wiem jak taki np. Braveheart mógłby obecnie powstać bez udziału czarnoskórych aktorów. Bez szans.

• heavy_2 I bardzo dobrze, bo poprawność polityczna jest potrzebna.

• janzar341 ocenił(a) ten film na: 7

skalp_el Xd

• janzar341 O, dziecko.

• Majku00 ocenił(a) ten film na: 7

skalp_el a czy owa "polityczna poprawność" nie ogranicza sztuki, w tym wypadku filmowej? Owszem, ogranicza - z jednej strony nie można powiedzieć tego, czy tamtego, zaś z drugiej strony trzeba zrobić coś z góry narzuconego. Ogranicza nie tylko sztukę, ale również życie jako takie - nie można powiedzieć tego, bo urazimy grupę X, nie można rzec tamtego, bo urazimy grupę Y. W rezultacie nie można odzywać się wcale, bo ktoś z grupy ABC...XYZ będzie urażony i wytknie nam nienawiść. Jakże modne i wyświechtane dzisiaj słowo. Nienawiść.

• Majku00 Oczywiście, że nie ogranicza jeśli wszystko robi się bez przesady. Brak poprawności politycznej rodzi nienawiść. A zwykle z poprawności politycznej kpią ci sami ludzie, którzy oburzają się na przykład na niepoprawne politycznie filmy o choćby mordowaniu Żydów przez Polaków.

• skalp_el Puknij się w czoło, to bardzo grzeczne określenie. Po pierwsze - tzw, pp jest cenzurą, po drugie - jest akurat na odwrót co do nienawiści, po trzecie - nie pisze się choćby o mordowaniu Polaków przez Żydów, właśnie z powodów pp i nph (nowej polityki historycznej). Najpierw czytaj, potem myśl, na końcu - jak już musisz - pisz.

• reggy7 ocenił(a) ten film na: 6

HuteK Z ust mi to wyjąłeś. To była najgorsza scena. Myślę, że film dużo stracił przez tą fantazyjną scenę.

• Dziedzic_2 ocenił(a) ten film na: 7

HuteK jeszcze bylaby w porzadku gdyby nie gadka z dziewczynka oraz wykrzykiwanie w stylu "nigdy sie nie poddamy!" w tym metrze. Moze gdyby lepiej to zrobili? ale cholera wie, cholernie ckliwe to bylo.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

HuteK To przypominało trochę leninowską propagandę.

• HuteK Zgadzam się. Politpoprawność jakiej wówczas nie było (czarny facet), samo metro (premier? W l 40-stych ubiegłego wieku? Serio?), pogawędki z obywatelami, decyzje być albo nie być na podstawie zdania kilku przypadkowych osób z ulicy (metra), ale to i tak wysiada jak mówi dziecku, że jest beksą. Kto i po co to wymyślił ja się pytam???

• aerivin ocenił(a) ten film na: 6

vivi86 londyńskie metro powstało w 1863 roku.Czarni byli sprowadzani do Anglii już od czasów królowej Elżbiety albo nawet wcześniejszych.

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• grd1 Teraz czarny jest zawsze najmądrzejszy i najlepszy, więc nie może być Hitlerem.

• grd1 No, może niedługo zrobią czarnoskórych z ludobójców Burego, Łupaszki i Ognia?

• grd1 Słabe. Ale na prawdę nie potrafisz inaczej zareagować niż pietrzakowym "dowcipem". :)

• grd1 Dalej szorujesz po dnie.

• grd1 ocenił(a) ten film na: 6

skalp_el Ble ble ble.

• grd1 Tak, tak można skrócić Twój bełkot.

• grd1 ocenił(a) ten film na: 6

skalp_el Ble, ble, ble.

• annie_atoian ocenił(a) ten film na: 7

HuteK O tak, to było okropnie. Jeszcze ta deklamacja wiersza razem z murzynem.. zepsuło to wrażenia z całego filmu.

• HuteK Haha, a myślałem, że tylko ja to zauważyłem, ufff :)
    Mam wrażenie, że od tej sceny film reżyserował ktoś inny, film nabrał amerykańskiego patosu, brakowało tylko powiewającej flagi USA. BTW widać, że murzyn jest "wklejony" do ujęć z Churchillem. Scena zrujnowała mi zabawę, ale film całościowo oceniam bardzo wysoko.

• ari78 ocenił(a) ten film na: 8

domzz Czyli myślisz że czarnych nie było w tym okresie w Anglii?
    Na pewno nie tylu co teraz, ale mieli swoje kolonie np. na Jamajce
    Oglądałem Urban w Londynie, i mówił o jakiejś dzielnicy gdzie długo przed wojna osiedlali się Arabowie, więc ludność kolorowa mogła występować w tamtych czasach.

• ari78 Nie chodziło mi o to, że ich nie było w tych czasach w UK, tylko, że TRZEBA było wstawić kolorowego w kadr.
    Całościowo film dla mnie 8/10.

• ari78 ocenił(a) ten film na: 8

domzz Rozumiem cię, to i tak że nie grał jakiejś głównej roli tylko zwykłego szarego człowieczka, no może trochę ciemniejszego niż szary :)
    I zdaje się że wcześniej jeszcze hindusa widziałem na ulicy, jeśli dobrze dostrzegałem.

• sebogothic ocenił(a) ten film na: 6

ari78 Myślisz, że to taka prosta sprawa wysiąść na plaży w Afryce i złapać silnego, zwinnego Murzyna?

• caramuru ocenił(a) ten film na: 7

HuteK Rzeczywiście scena w metrze nie pasowała do całej reszty, ale (subiektywnie) jej fragment z dzieckiem był piękny.

• HuteK Często w poważnej sztuce, tragedi umieszczane są elementy komiczne (np. dialog Makdufa z odźwiernym). Pewnie o to chodziło.

• cetwin ocenił(a) ten film na: 4

HuteK Zgadzam się w 100 procentach i cieszę się, że nie tylko mnie dotknęła ta scena. Film był strasznie dobry aż do czasu gdy nie wystąpił ten uśmiechnięty wieszcz czarnej maści. Jeszcze z tą angielką. Tfu... Film by dostał z 10 oskarów i wszystkie inne nagrody pewnie jakby w tym metrze wystąpili wszyscy kolorowi przedstawiciele masońsko, żydowsko, genderowskiej wizji świata. Dlaczego tak się niszczy teraz wszystkie dobre filmy?

• Ketrid2_ ocenił(a) ten film na: 7

cetwin następnym razem Churchill będzie czarny, reszta rządu - Arabowie, Pakistańczycy, Hindusi..

• HuteK a dla mnie to najlepsza scena w tym filmie!

• HuteK Cały film jest na granicy kukiełek ale w sumie jest o.k.,natomiast zgadzam się scena w metrze nie do przełknięcia.

• zbyja ocenił(a) ten film na: 7

HuteK Racja i jeszcze się rozryczał, buuuuu... Nie mogłem uwierzyć, że to zrobili. Szkoda.

• sebogothic ocenił(a) ten film na: 6

HuteK Musiałem pauzować film w trakcie tej sceny co 30 sekund by poziom żenady spadł odrobinę.

• apop ocenił(a) ten film na: 8

sebogothic no nie przesadzajmy :D było to takie "amerykańskie" ale do zaakceptowania