PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4545}

Czekolada

Chocolat
7,5 218 028
ocen
7,5 10 1 218028
6,8 25
ocen krytyków
Czekolada
powrót do forum filmu Czekolada

Szukając czegoś niezwykłego natknęłam się na tytuł "Czekolada", dodatkowym atutem był udział pana Deppa, co zwiększyło moją ochotę obejrzenia tego filmu. Oglądnęłam i...jestem mile zaskoczona, gdyż całkiem czegoś innego się spodziewałam, filmy przewidywalne są takie bezbarwne. Spodziewałam się wielkiego romansu z udziałem słodkości, a tu poruszone jest wiele poważnych spraw z WĄTKIEM miłosnym. Film opowiada o tym jak ludzie potrafią być zaślepieni, nauczeni od dziecka pewnych zasad,które sprawiają, że ich życie jest monotonne, szare, a przede wszystkim mechaniczne. Nie umieją cieszyć się istnieniem , pokładają ufność w Bogu jednak robią to na pokaz- bo tak trzeba ,co ludzie powiedzą? Nagle zjawia się ktoś, kto te wszystkie stereotypy chce przełamać i to za pomocą...czekolady! Tak to właśnie ona ma uleczyć schorowane dusze, można pomyśleć, że jest to niemożliwe, a jednak jakimś cudem ludzie zaczynają korzystać z życia, cieszyć się każdą chwilą.

Jeżeli ktoś obejrzy film zgłębiając się w niego może dostrzec jak łatwo mechanizm wplątuje się w nasze życie zostając w nim na zawsze. Przyzwyczajamy się do rzeczy, które kompletnie nie dają nam szczęścia, a jednak nawet nie chcemy się z tego wyrwać. Warto przystanąć na chwile, wypić filiżankę gorącej czekolady i pomyśleć...Czy naprawdę chcemy przeżyć swoje życie bez pasji?
To właśnie czekolada uwalnia nasze ukryte pragnienia, nie możemy się tego bać.

ocenił(a) film na 9
Bianca89

nic dodać nic ująć:) film jest jak filiżanka najlepszej belgijskiej czekolady rozgrzewa i poprawia humor:)

madmaddie

zgadzam się! pięknie napisane:)Juliet Binoche w tym filmie jest wspaniała. Cudowna rola. A Depp to taki słodki dodatek:)

Bianca89

Nie tylko czekolada uwalnia nasze ukryte pragnienia, to tylko symbol :) Tak naprawdę każda drobnostka może pomóc nam wyrwać się z szarego świata, oderwać od stereotypów i wyuczonych mechanizmów.

Niemniej jednak film jest małym arcydziełem i warto zwrócić na niego uwagę. Niesamowita Binoche w roli głównej, niezwykły Depp, no i ta słodka buźka Victoire Thivisol... :)

Bez wahania 10/10.

Bianca89

Nic dodaj i nic ująć. Całkowicie zgadzam się z Twoją wypowiedzią.
Film niezwykle piękny, z ważnym przesłaniem.
Właśnie go obejrzałam i jestem pod wielkim wrażeniem.

ocenił(a) film na 8
Bianca89

Ja na tytuł ten natrafiłam, oglądając... `Stary, kocham Cię`. Była tam mowa o `Czekoladzie`, zechciałam więc ją obejrzeć, aż w końcu okazało się, że mam ją na DVD. Widok Deppa w obsadzie utwierdził mnie w przekonaniu, że film musi być świetny i nie zawiodłam się. Niebanalny, z oryginalną fabułą i fantastycznym zakończeniem. Polecam wszystkim.

freaxx

A ja polecam także ksiązkę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones