Czeski błąd

Kawasakiho růže

2009 1 godz. 40 min.
7,0 4 078
ocen
7,0 10 4078
4 725
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":2}
powrót do forum filmu Czeski błąd
 • Chris_Sharma ocenił(a) ten film na: 8

  Niestety to bardzo nierówny film,obok genialnych scen i wątków trafiają się żenujące.
  Był montowany na kolanie i za szybko trafił na ekrany. Szkoda.
  Najmocniejsze dla mnie było pokazanie cynicznej postaci ubeka Kafki, a szczególnie zestawienie ich z wypowiedziami "Rzeźbiarza". Ciarki mi przechodziły po plecach.
  Podobała mi się przemowa którą wygłosił Pavel,choć moim zdaniem nie powinien przyjąć nagrody.
  Scen żenujących było niestety więcej, najgorsza była z polską turystką, wstawiona na siłę, próba rozmowy w trójkącie mąż-kochanka-żona też mnie nie przekonała, cały wątek szwedzki słaby, w nim historia japońskiego malarza ckliwa i przewidywalna, a scena przy stole to już apogeum.

 • Chris_Sharma Zgadzam się z Tobą. Film jest bardzo nierówny. Pewnie powinnam się zachwycić, bo to nie jest zły film, ale jakoś się zachwycić nie mogę. Jest faktycznie kilka naprawdę dobrych scen, ale dużo nie dociągnięć i wymuszeń. Czasem miałam wrażenie, że scena jest już tak wymuszona, że zaraz pęknie. Mnie najbardziej zniesmaczyła, wkurzyła scena z trójkątem. Wiem, że ta rozmowa we trójkę miała być śmieszna, albo przynajmniej ironiczna (zwłaszcza te teksty o wybaczaniu), ale mnie ona wcale nie rozśmieszyła. Była na poziomie podłogi. Także moje odczucia zaraz po filmie (na fali czeskich tematów sobie wciągnęłam po Niedzieli z Mariuszem Szczygłem na Tvp Kultura), to jest coś pomiędzy lekkim rozczarowaniem a akceptacją warunkową. Jak na film o takiej tematyce to ok, ale jak na Hrebejka, to coś mi tu nie gra. Odczuwam jakiś dysonans, jakiś fałsz, sztuczność. Z całym szacunkiem i sympatią dużą dla kina czeskiego, jednak bliżej mi w tym wypadku do filmu Rysa, któremu też można wiele zarzucić.
  P.S Doktor Sowa ze Szpitala na peryferiach (a serial kocham i doktora Sowę też) sprawił, że pokochałam postać UB-eka. Natychmiast!:))
  Pozdrawiam:)

 • Chris_Sharma ocenił(a) ten film na: 8

  papryka79 "pokochałam postać UB-eka"
  strzeż się IPNu ;-)