PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4824}

Czym sobie na to wszystko zasłużyłam?

¿Qué he hecho yo para merecer esto!!
7,5 4 964
oceny
7,5 10 1 4964
6,8 6
ocen krytyków
Czym sobie na to wszystko zasłużyłam
powrót do forum filmu Czym sobie na to wszystko zasłużyłam?

Hmm

ocenił(a) film na 9

Męczy mnie myśl. Mianowicie. "Czym sobie na to wszystko zasłużyłam?" - pierwszy wielki film Almodóvara?

ocenił(a) film na 8
Troublesome

Chyba masz rację. Szkoda, że tak niedoceniony.

ocenił(a) film na 9
gowniarz_wyniosly

Dokładnie!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
madz20

To jeden z ostatnich filmów Almodóvara, który widziałem "za pierwszym razem". Tak więc podszedłem do niego z pewnym bagażem doświadczeń oraz świadomością geniuszu twórcy. Seans był przepełniony przyjemnością i co ważne - minęło półtora roku, a ja nadal mam ten film w głowie. Widać tutaj sporo rzeczy, na których Pedro oparł swoje późniejsze obrazy. Co do babskiego (etc) kina. Mówią tak osoby, które raz - nie widziały za wielu filmów Almodóvara, dwa - sami podniecają się jakimiś banałami dla głupków i śmią mówić co dobre. Trochę uogólniłem, więc jeżeli znajdzie się jakiś kinoman wątpiący w wielkość kina Almodóvara to niech zaznaczy "umrę jak nie obejrzę" przy tym filmie. : )

Troublesome

Dla mnie ten obraz jest kultowy i unikatowy, wracam do niego bardzo często, niektóre powiedzonka przeniosłam wraz ze znajomymi do życia codziennego, gdzie funkcjonują na równi z cytatami z Barei czy Allena. Pedro oddał w nim, że jest świetnym obserwatorem życia codziennego, ma niesamowicie analityczny umysł, niewiarygodne poczucie humoru i wyczucie sarkazmu. Ten film za każdym razem ogląda się z tą samą przyjemnością, uwielbiam wykreowane w nim postaci kobiece - Maura i Lampreave są bezbłędne!
Almodóvar wielkim twórcą jest i basta! To chyba jedyny reżyser, który nigdy nie sprawił mi zawodu - jest niebanalny, niezależny i w swoim szaleństwie, zwanym przez wielu kiczem wyraża niesamowite umiłowanie człowieka wraz ze wszystkimi jego wadami i zaletami, nikt tak jak on nie zna się na ludzkich uczuciach.

ocenił(a) film na 9
madz20

Mnie również nigdy nie zawiódł. Każdy jego film jest świetny. Co do uczuć to myślę, iż Almodóvar pomógł mi poznać samego siebie(i nie mam tutaj na myśli homo spraw ; p). Oglądając jego obrazy zacząłem się otwierać i naprawdę pokochałem jego kino. Chyba nie znam reżysera, który trafiałby do mnie od tej strony. W sposób tak skuteczny. Szkoda, że ludzie go zaszufladkowali.

Troublesome

Ludzie go nie rozumieją. I nie muszą. Nie dla psa kiełbasa..... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones