Film

The Taking of Pelham One Two Three

1974 1 godz. 44 min.
7,1 1 187
ocen
7,1 10 1187
818
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
{"id":"97400","linkUrl":"/film/D%C5%82ugi+post%C3%B3j+na+Park+Avenue-1974-97400","alt":"Długi postój na Park Avenue","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/74/00/97400/7020583.2.jpg"}
Czterech uzbrojonych mężczyzn przejmuje kontrolę nad kolejką metra w Nowym Jorku, żądając wysokiego okupu. Doświadczony porucznik Garber stara się pokrzyżować ich plany.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Porucznik Zachary Garber jest weteranem oddziału policji z nowojorskiego metra. Doświadczony detektyw widział już nie jedno. Ale nawet on jest zaskoczony zuchwalstwem czterech uzbrojonych po zęby bandytów, którzy porywają pociąg podziemnej kolejki wraz z osiemnastoma pasażerami. Zamaskowani napastnicy zatrzymują skład w połowie drogi między stacjami. Żądają okrągłego miliona dolarów i to w ciągu godziny. Każda minuta spóźnienia ma kosztować życie jednego zakładnika.

na podstawie
John Godey "Metro strachu" (powieść)
studio
Palladium Productions (przedstawia) / Palomar Pictures (I) (przedstawia)
data produkcji
1974
tytuł oryg.
The Taking of Pelham One Two Three
inne tytuły
Długi postój na Park Avenue Polska
The Taking of Pelham 1 2 3 (alternatywna pisownia) USA
Pelham 1-2-3 (tytuł video) Miedzynarodowe
Więcej...
Steven Spielberg był brany pod uwagę przy obsadzaniu fotela reżysera.
Kiedy gang odczepia pociąg od wagonów i przechodzi na tył by ruszyć metrem z powrotem, młody konduktor mówi ze zdziwieniem: "Nie wiedziałem, że to potrafi jechać wstecz." Jako pracownik metra powinien wiedzieć, że każdy wagonik może poruszać się w obu kierunkach.
Konduktor przechwala się wiedzą, mówiąc, że wszystkie wagoniki metra należące do IRT mają 72 stopy długości (ok. 22 metrów). Prawidłowa długość tych wagonów wynosi 51 stóp (ok. 15,5 metra).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Pelham 1, 2, 3

  Lucky_luke

  Ogląda się to rewelacyjnie. Bandyci porywają pociąg, a policja za pomocą świetnego negocjatora próbuje ich powstrzymać. Ot, cała filozofia... A wyszło z tego emocjonujące kino oparte głównie na dialogach. Całokształt niestety podważa bardzo naiwny scenariusz oraz gra aktorska. Pierwszy moich zarzutów ... więcej

 • Szlachetna patyna.

  Winnetou28 ocenił(a) film na 9

  Piękne dla kina lata 70. Mamy tu kryminał, momentami thriller z zahaczeniem o wątek katastroficzny! Jest też całkiem niezły humor w dialogach. Nareszcie akcja nie pędzi, chociaż nie jest nudno. A co ważne dla ucha, całkowity brak wulgaryzmów. Całkowity podkreślam. I brak nagiej kobiecej części ciała ... więcej

  1
  • Zakonczenie - mistrzostwo

   pitus13 ocenił(a) film na 7

   Nie chce spoilowac, poprostu ostatnia scena i zdemaskowanie rozozyly mnie na lopatki :D

  • "Na zdrowie..."

   użytkownik usunięty

   Zakończenie tego filmu jest po prostu... co najmniej bardzo dobre. :)

  • Film sensacyjny na najwyższym poziomie! Walter Matthau kontra Robert Shaw. "Gorączka" zrealizowana trochę w stylu "Dnia szakala". "Pieprzyć pasażerów, czego oczekiwali za 35 centów?! Że będą żyć wiecznie?"