PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=508690}
7,0 711
ocen
7,0 10 1 711
Darfur
powrót do forum filmu Darfur

Co tu dużo gadać. Delikatnie mówiąc "niedoceniany" reżyser zrobił chyba najlepszy jak dotąd film w swojej karierze. Myślę, że "Darfur" może śmiało rywalizować z najlepszymi produkcjami gatunku "genocide". Film straszny i nieprzyjemny. Znienawidziłem ONZ.

ocenił(a) film na 9
Pomyslowy_Dobromir

Zresztą, niech mnie krytyka pożre - daję 10. Nie sądziłem, że Uwe zrobi TAKI film.

ocenił(a) film na 9
Pomyslowy_Dobromir

Uwe nie jest taki zły, po prostu powinien sobie darować ekranizacje gier komputerowych...Darfur jest znakomitym filmem, ciężkim, przerażającym, ale bardzo dobrym.

ocenił(a) film na 8
largo_lagrande

dokłądnie tak samo uważam, facet psuje sobie nazwisko ekranizując gry komputerowe. Zarówno ten film, jak również Stoic pokazują, że Boll potrafi nakręcić dobry i sensowny film. Choć moim zdaniem trochę za mocno emanuje przemocą. Niektóre sceny z Darfur są przerażające i nawet w brutalnych hollywoodzkich produkcjach by nie przeszły, choć z drugiej strony w tym filmie i w Stoic jest to uzasadnione. Może to otworzyłoby ludziom oczy na krzywdę ludzką, gdyby...no właśnie, gdyby ten film był jeszcze gdzieś pokazywany. Z niecierpliwością czekam na Auswitz.

ocenił(a) film na 6
majkelhmf

Uwe w swoim żywiole.Facet uwielbia sceny pełne krwi,przemocy i odrąbywanych kończyn ("Tunnel rats","Seed","Rampage","BloodRayne"itd.).Temat dla niego jak znalazł i to rzadko w filmach poruszany.Świat chyba woli nie wiedzieć co się działo w Ruandzie,Kongo,Somalii,Liberii,Sudanie(bo tak wygodniej?)...I dzieje się nadal.Zastanawiam się czy oni po prostu inaczej nie potrafią.Wyrzynają się jeśli nie na tle rasowym to religijnym czy plemiennym.To smutne ale prawdziwe.I jeszcze ci jeb..i muzułmanie...Co do samego filmu to rzeczywiście mocny przez swój realizm.Oglądałem film dokumentalny o Sudanie i rzeczywiście takie akcje tam były,a może i są nadal na porządku dziennym.Jeśli chodzi o kraje afrykańskie to obok Ruandy najlepszy przykład ludobójstwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones