PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=410650}

Delta

6,1 1 061
ocen
6,1 10 1 1061
6,4 9
ocen krytyków
Delta
powrót do forum filmu Delta

Obejrzałem film dwa razy i ciągle nurtuje mnie jedno. Dlaczego prawie wszyscy w tej wiosce aż tak nie lubią głównego bohatera? Od samego początku reagują na niego jak sfora dzikich psów na kota, choć nie jest tak do końca obcy (Fauna jest w końcu jego siostrą). Pytanie: właściwie z jakiego powodu? Niestety, panu scenarzyście nie bardzo chciało się podsunąć jakąś wskazówkę, choćby drobną (a szkoda, bo film miał potencjał na naprawdę dobry kawałek kina).

Aha - jeśli ktoś zamierza znów bredzić, że nie rozumiem, bo nie ma wybuchów, pościgów itp., to niech sobie od razu daruje.

ocenił(a) film na 8
Strzyz

"syweriusia
24 sty 2014 14:22
Dla większości ten film z pewnością nie będzie niczym szczególnym, ale wydaje mi się, że komuś kto kiedykolwiek miał styczność z kulturą wiejską, da "coś" do myślenia. Jednych sceny akcji i efektów specjalnych będą trzymać w ogromnym napięciu, innych z kolei długie sceny z nieruchomymi ujęciami przyrody. Ja zdecydowanie bardziej zaliczam się do tej drugiej grupy i mnie film bardzo się podobał. Zaprezentował pewien styl: długie ujęcia przyrody, nacisk położony na dialogi, milczenie, relacje między dwiema osobami oraz ciekawie przedstawiona scena gwałtu (o ile ona w ogóle może sama w sobie być ciekawa).
Gra dźwiękiem i obrazem to jest coś co zasługuje na zauważenie. Dokładnie słyszalne odgłosy przyrody (końcowa scena z żółwiem jest niezwykle "słyszalna" i cudownie uspokajająca, mimo wydarzeń jakie miały miejsce kilka ujęć wstecz.
Film polecam tym, którzy potrafią podziwiać piękno środowiska naturalnego, są nienasyceni obcowaniem z nim, bo ten film pozwala chociaż na chwilę poczuć ukojenie, uspokojenie i harmonię wewnętrzną (pomijając oczywiście dramatyczne zakończenie).

Polecam :-).
"

ocenił(a) film na 8
Strzyz

Koleżanka bardzo pięknie opisała film...
Chodzi o kulturę wiejską, o tą społeczność...Kto się z nią mocniej zetknął ten wie...
PS.w razie czego jestem gotów do MERYTORYCZNEJ dyskusji...zwłaszcza, że coś na temat tej społeczności wiem...

ocenił(a) film na 5
przemofan

Społeczność - społecznością, sam się z takowymi zetknąłem i różne rzeczy przeżyłem - ale mimo wszystko, coś tu nie gra, albo inaczej, coś jest niedopowiedziane. Od początku główny bohater jest traktowany wręcz z całkowitą wrogością - mimo że tak do końca obcy nie jest (bo Fauna jest jego siostrą). Potem mimo wszystko pomagają mu budować dom - a jeszcze potem - dobra, nie będę spojlerował, a skoro film widziałeś, to wiesz. Z czego się wzięła aż taka niechęć wszystkich do bohatera? Tego mi w tym filmie brakowało, wyjaśnienia, czemu te relacje między postaciami są tak popieprzone.

ocenił(a) film na 7
Strzyz

bo tam nie ma kobiet <oprócz matki i siostry bohatera> a przynajmniej żadnej nie widać ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones