Simon: An English Legionnaire

1 godz. 30 min.
5,9 806
ocen
5,9 10 806
551
chce zobaczyć
{"type":"film","id":118171,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Simon%3A+An+English+Legionnaire-2002-118171/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Dezerter
 • torne ocenił(a) ten film na: 6

  Dość przeciętna opowieść o młodym chłopaku, który ucieka przed miłością do Legii Cudzoziemskiej. Jest chłopakiem dość wrażliwym jednak nie pozbawionym siły woli i powoli odnajduje się w nowym, bardzo wymagającym środowisku. Jego losy splatają się z losami Algierii, która w końcu zrzuci jarzmo francuskiego kolonializmu. Jednak to wszystko dzieje się jakby obok. Wszystko w tym filmie wydaje się w miarę autentyczne, jednak brakuje w nim siły wyrazu. Prawdę zawsze trudno przenieść na taśmę filmową, lecz reżyser powinien wykazać się większą wrażliwością. Film jest dobrze zrobiony, jednak przypomina taśmową produkcję bez jakiegokolwiek piętna indywidualizmu. Stąd też raczej szybko się o nim zapomina.

 • czopero ocenił(a) ten film na: 10

  torne pomimo tego to świetny film. !!!!!!!!!!!!!

 • jack_man ocenił(a) ten film na: 8

  torne W ogóle się z tobą nie zgadzam, no może oprócz stwierdzenia, że brakuje troch siły wyrazu. A w którym filmie nie ma pustej historii? Prawie zawsze jest miłość, zdrada, kobieta i mężczyzna. To jest proste i na tym najlepiej się skupić, bo widz to zrozumie, resztę można zawrzeć w tle. Bardzo spodobało mi się niejednostronne pokazanie tematu walki o niepodległość Algierii. Z jednej strony np. ta francuska co urodziła się w Algierii i to jest jej ojczyzna, a z drugiej strony ten kelner czy duchowny lub profesor tego uniwersytetu. Główny bohater nie dyskryminuje jednych czy drugich. reżyser nie powiedział nam ci są dobrzy, a ci źli. Przedstawił różne punkty widzenia i widz powinien sam ocenić, która postawa bardziej mu pasuje. A historia tej miłości to jak dla mnie to była na drugim planie. Służyła raczej jako pretekst do rozpoczęcia filmu.

 • Hellbilly_Deluxe ocenił(a) ten film na: 5

  jack_man Eee tam, strasznie poprawny politycznie film. Może taką rzeczywistość widział ten młody człowiek, ale z punktu widzenia kogoś interesującego się tematyką legii jest to zbytnie osłodzone dzieło... swoją drogą najlepszą recenzję tego filmu przeczytałem w magazynie "Komandos", polecam gorąco!