PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716498}
5,0 66 284
oceny
5,0 10 1 66284
6,0 33
oceny krytyków
Disco Polo
powrót do forum filmu Disco Polo

Od czasów złej Kac Wawy :).Ogrodnik i Kot są tam po prostu obłędni.Swietny film pokazujący co pieniądze mogą robić z ludzi

ocenił(a) film na 9
lewbert1306

polecam film. Ja odkryłam w nim jakby drugie dno http://pl.blastingnews.com/kultura/2015/03/disco-polo-polak-potrafi-recenzja-002 89705.html

lewbert1306

fakt, Kac Wawa była bardzo zła :) nie ma w ogóle co porównywać tych dwóch filmów! "Disco polo" to film zabawny, przerysowany, ale również inteligentny i niepozbawiony metafor i to jest w nim najciekawsze :)

ocenił(a) film na 2
AgaRudek

Inteligentny? Zabawny? Niepozbawiony metafor?
Tu pojawiają się dwie możliwości:
1. Jesteś znajomą/dziewczyną/sąsiadką tfurcuw tego gniota
2. Zalogowałaś się na FW miesiąc temu bo jesteś bardzo młoda, a Disco Polo to pierwszy film jaki zobaczyłaś w życiu.
lub ktoś Ci za to płaci.
To Trzy! Są więc trzy możliwości.... :)

ocenił(a) film na 1
Gen. Pietruszka

Tego typu wpisy to czyste działanie marketingowców, nawet Tomasz Raczek na swoim profilu na FB to wyśmiał, bo też wpisywali banały o tym jaki to niesamowity film.

Gen. Pietruszka

Gen. Pietruszka zawiode Cię :) z filmami jestem akurat całkiem na bieżąco, może niekoniecznie z portalami filmowymi, ale jak już tu jestem to wyraziłam swoje zdanie po prostu :) uważam, ze w polskim kinie filmy rozrywkowe są traktowane po macoszemu. Liczy się tylko kino moralnego niepokoju, dylematy egzystencjalne itp. A przecież zrobić dobry film rozrywkowy to sztuka, która według mnie, udała się Bochanikowi i spółce. Tak jest to film inetligentny, trzeba tylko pod warstwa brokatu i tiulu umieć odnaleźć drugie dno. Jest zabawny, jest wrecz chwilami absurdalny, aj lubie taki rodzaj humoru po prostu. Jest wreszcie pełen metafor, przykład: według mnie KAtiusza syblolizuje tu wschod, Tomek jest zapatrzony na zachód, a koncowa scena w PKiN pokazuje co wybiera Polak ;) może to nadinterpretacja a może nie :) podoba mi się też intertekstulaność w filmie. Nie mówię, że film nie jest pozbawiony wad, ma trochę dłużyzn, pewne rzeczy bym pozmieniałą, ale w ogólnym rozrachunku uważam, że to jest naprawdę kawałek dobrego kina rozrywkowego, nie można go tylko tak dosłownie brać :)

ocenił(a) film na 2
AgaRudek

Filmy rozrywkowe to Seksmisja lub Chłopaki nie płaczą :) wybacz ale w Polsce kino rozrywkowe nie jest traktowane po macoszemu - jego po prostu nie ma. Dlatego, że zamiast fajnego kina rozrywkowego kręci się takie szmiry i debilizmy jak D.P. Absurdalne poczucie humoru? Oglądnij Arizona Dream i porównaj.
Metafory? Katiusza symbolizuje wschód? To nie jest metafora tylko łopatologia w najgorszym wydaniu.
Tobie oczywiście wolno wyrażać swoje zdanie, ale mnie wolno zastanawiać się nad fenomenem logowania się na FW jedynie po to żeby pochwalić tak wspaniałe dzieło.
Co do intertekstulaności się nie wypowiadam - to jest trudne słowo a ja jestem prosty chłop :)

ocenił(a) film na 2
lewbert1306

Powiadasz najlepsza? 10 punktów? Tyle co Forrest Gump? ......hmmmm....właściwie czemu nie.
Aczkolwiek przyznasz, że to ciekawe.

ocenił(a) film na 1
lewbert1306

Chyba mało komedii ogladałeś

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones