PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1086}

Diuna

Dune
6,6 36 498
ocen
6,6 10 1 36498
5,4 12
ocen krytyków
Diuna
powrót do forum filmu Diuna

Film zdecydowanie dla tych którzy lubią chłonąć klimat, a nie wymagają wartkiej akcji. Plus charyzmatycznie odegrane postaci, poetyckie majaczenia Lyncha, plus piękna muzyka.

ocenił(a) film na 8
ptoki

Aczkolwiek, ma jednak trochę niewykorzystany potencjał - gwoli uzupełnienia.

ocenił(a) film na 10
ptoki

Nic dodać nic ująć.
Tajemnicze, mroczne science fiction. Co prawda najpierw obejrzałam film, potem przeczytałam książkę, ale film dla mnie jest kultowy.
Muzyka cudowna, klimatyczna. "Prophecy theme" - aż mnie ciarki przechodzą. Słuchając soudtracku widzę w wyobraźni obrazy w filmu...
Wiadomo, że dzisiejszym widzom faszerowanym Transformers czy Avengers ten film wydaje się kiczem i dają 1 lub 2.
Oglądałam ten film pierwszy raz jako nastolatka i zakochałam się w sfc, ale właśnie takim jaki wykreował tutaj Lynch...

użytkownik usunięty
Cherlindrea

Dziś SF poszedł w słabym kierunku oczywiście trafiają się wyjątki jak np Dredd 3d gdzie jest mrocznie i z jakimś zarysem fabuły i świata ale wiele filmów sf to czysty render bez pokrycia.

Ostatni film SF jaki mi się podobał to Oblivion na nasze Niepamięć z 2012 naprawdę niezły.

ocenił(a) film na 8
ptoki

Muzyka grała pierwsze skrzypce, w przenośni i dosłownie, dopiero później rezyseria , aktorzy czy scenografia.

OmniModo

Muzyka zawsze gra pierwsze skrzypce :)

ptoki

Przeczytaj lepiej książkę, lub obejrzyj wersję miniserial z 2000. Ta wersja filmowa nie ma wielu ważnych elementów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones