PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589883}

Dobrzy sąsiedzi

Good Neighbours
5,6 826
ocen
5,6 10 1 826
Dobrzy sąsiedzi
powrót do forum filmu Dobrzy sąsiedzi

Dolan chyba nie powinien robić filmów o sobie i po francusku, bo są... cóż, kiepskie. Byłem bardzo uprzedzony do Good Neighbours, mając w pamięci mizerię Wyśnionych Miłości i Zabiłem Swoją Matkę i spodziewałem się kolejnego męczącego homoseksualnego filmu, a ocena na filmwebie dodatkowo zniechęcała.
I pierwsze zaskoczenie - film jest po angielsku. Czyli będę rozumiał film. Jak aktorzy bełkoczą po francusku, to nawet z napisami mam problemy żeby ich zrozumieć.

Drugie zaskoczenie - tym razem to nie jest romans ani dramat obyczajowy! nie przeszkadza mi taka tematyka, ale przeszkadza mi jeśli jest badziewnie nakręcona - a pozostałe filmy Dolana są i męczące i nużące i naiwne i niedojrzałe.
Trzecie zaskoczenie - okazuje się, że to jest bardzo dobry film! Nawet zaskakujący! Szczerze mówiąc, dopóki Dolan nie pojawił się na ekranie, byłem przekonany że ktoś inny jest reżyserem bo ten film jest zbyt dobry na niego.
Technicznie bardzo dobry, aktorzy świetni - dość oszczędni, ale wiarygodni, dobra narracja, ogólnie naprawdę klimat jest intrygujący na tyle by przyciągnąć do ekranu i nie dać się oderwać. Dobry kryminał na podstawie dobrej książki.


A teraz problem oceny! Jest ekstremalnie niesprawiedliwie zaniżona! Mam teorię, że jest zaniżona przez osoby, które obejrzały ten film tylko dlatego, że myślały że to będzie film o gejach nastolatkach i kiedy okazało się, że nic z tego - wynudziły się koszmarnie bo ich dojrzałość emocjonalna jest dostrojona do obrazów typu Wyśnione Miłości, a cokolwiek powyżej jest niezrozumiałe.

zombiecamel

Piszesz tak, jakby Dolan był reżyserem, a przecież to film Jacoba Tierney'a.

ocenił(a) film na 8
anonimowy_choleryk

wow, dopiero teraz to zauważyłem, byłem przekonany że to film Dolana, dzięki za zwrócenie uwagi

użytkownik usunięty
zombiecamel

dobrze prawisz, dobre kino :P

ocenił(a) film na 6
zombiecamel

Oczywiste jest ze kazdy posiada poczucie smaku a takze prawo do jego wyrazania ale personalnie nie akceptuje systemu argumentacji w ktorym miesza sie z gownem jedna rzecz by pochwalic druga. To niskie i slabe zagranie. Warto byloby uscislic z czego ta 'miernosc' dokladnie wynika, a nie zapychac okienko komentarza biadoleniem jakie to filmy o gejach sa nudne, aktorzy mowiacy po francuzku belkocza", filmy dolana cie nuza.. Odwazniej byloby wyrazic takå krytyke na forum o Dolanie, a nie tu..

ocenił(a) film na 8
czarny_ziutek

Lubię dobre filmy o gejach, ale niestety jest ich mało. Dolana nie lubię za pseudointelektualizm.

ocenił(a) film na 6
zombiecamel



raczej pretensjonalny/tendencyjny niz pseudointelektualny,on porusza się w swiecie emocji, nie - idei. Dolan jednak nie robi "filmów o gejach", to poprostu jeden z wątków, ilustrujacy złozonosc relacji miedzyludzkich, ukazany tak samo jak u innych rezyserow relacje 'heteryków'.. oczywiscie nie walcze o to bys go polubil, tak tylko, dla ścisłości.

aha jedno pytanie co do filmu Dobrzy Sąsiedzi, (który nota bene jest ok filmem klasy B)
a właściwie kilka.. wiec dziewczyna zabila tylko raz? a 'regularnym' mordercą byl koleś na wózku? czy dziewczyna bujala sie z jednym z sasiadow tylko ze wzgledu na jego kota?

ocenił(a) film na 6
czarny_ziutek

Wydaje mi się że tylko ona była tą morderczynią choć 100% pewności nie mam bo trochę tam jest nie ścisłości skoro on wyskakiwał z domu na chwile bo był kaleką i nie chciał się wydać że biega to jakim cudem mordował w Montrealu bo tam było większość zabójstw...

ocenił(a) film na 5
zombiecamel

Przecież to nie jest film Dolana, nie wiem czemu porównujesz go np. z filmem Wyśnione miłości i po co te wtręty o gejowskich filmach Dolana. Może popatrz na wszystkie i wtedy się wypowiadaj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones