PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5185}

Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
8,0 45 160
ocen
8,0 10 1 45160
8,2 41
ocen krytyków
Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę
powrót do forum filmu Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Po Full Metal Jacket wiedziałam, że mogę posądzac Kubricka o genialne poczucie humoru. Dla mnie bomba: świetne dialogi, czarno-białe zdjęcia, genialna gra P. Sellersa. Rewelacja! (Z wrażenia klawiatura zjadła mi "ci").

ocenił(a) film na 6
jalapeno

Lepiej brzmi w oryginalnej, angielskiej wersji: "Man you can't fight in here! This is the war room!"
W języku polskim nie ma czegoś takiego jak pokój wojenny przez co spolszczenie wyrazu po trosze odbiera całej wypowiedzi humorystycznego tonu :)
Również moja ulubiona kwestia z filmu.

Tink

Ja wolę: "Mein Führer! I can walk!"


-za krótki-

ocenił(a) film na 9
FinneganAwaken

Popieram:D:D:D:D:D:D:D:D-za krótki--za krótki--za krótki--za krótki-

ocenił(a) film na 9
kosa480

Zabiło mnie jak Ripper odpowiedział na pytanie Mandraka-"Właściwie kiedy wysnułeś tą teorie ?"(czy coś w w tym stylu, w związku z fluidami), -myślałem, że padnę, ogólnie dużo dobrych dialogów, film rewelacyjny :D

ocenił(a) film na 10
jalapeno

I jeszcze to było super: "Odpowiesz przed coca cola company"

ocenił(a) film na 10
terrarium

Wszystkie dialogi realistyczne i genialne. Nic nie jest zbędne w tym filmie. Tak powinien wyglądać film, wszystko logiczne i na miejscu, a nie tak jak teraz,zwykły glina, nagle lata, skacze, strzela, lepszy niż rambo i terminator połączeni. Tutaj każdy charakter jest inny, i interesujący. Generał Ripper, Buck, że o Doktorze nie wspomnę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones