PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5185}

Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
8,0 45 173
oceny
8,0 10 1 45173
8,2 42
oceny krytyków
Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę
powrót do forum filmu Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Zadaje więc pytanie, którego nieco sie wstydze bo chyba kladzie sie ono cieniem na mojej inteligencji, która dochczas lepiej lub gorzej ale jednak mi służyła. Mianowicie co zrobił ambasador na końcu filmu przełączając ten pstryczek w zegarku i jaki mialo to związek z faktem ze Strangelove nagle zacząl chodzic? Nie potrafie powiązac tych faktów z całością fabuły filmu i bylbym bardzo wdzięczny za pomoc ;)

ocenił(a) film na 7
byniek

Nie pamietam dokładnie, ale w zegarku to chyba był ukryty aparat fotograficzny i ambasador pstrykał fotki... a Dr Strangelove zaczął chodzić, ponieważ stał się cud! :) Mein fuhrer! I can walk!

użytkownik usunięty
Dobry_2

Nie to by bylo bez sensu, gdyby zaczal robic zdjecia... Moze to wlasnie ambasador byl ta BEZWZGLEDNA(?) MASZYNA SMIERCI... W sumie to dobra zagadka

A Strangelove zaczal chodzic bo terror i zaglada zwyciezyly, heil fuhrer!

W czasie zimnej wojny naukowcy z "The Bulletin of the Atomic Scientists" stworzyli tak zwany Doomsday Clock(zegar zaglady) ktory odmierza zagrozenie nuklerane na swiecie.W 1953 roku-czasie najwiekrzych napiec zegar zostal ustawiony na 2 minuty do polnocy, czyli dwie minuty do atomowej wojny.Obecnie zwiazku z 11 wrzesnia 2001 roku zegar wskazuje "seven minutes to midnight".

Mozliwe ze przestawianie zegara przez ambasadora mialo z tym zwiazek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones