PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108474}

Dom latających sztyletów

Shi Mian Mai Fu
7,3 44 757
ocen
7,3 10 1 44757
6,9 12
ocen krytyków
Dom latających sztyletów
powrót do forum filmu Dom latających sztyletów

Można odpłynąć

ocenił(a) film na 10

Takie filmy mogłabym oglądać codziennie, scenografia, muzyka, ta baśniowość... to co zobaczyłam dogłębnie mnie zachwyciło. Jest parę słabszych elementów, ale nie warto się na nich skupiać.
Ja zatopiłam się w kolorach i odpłynęłam wraz z bohaterami aż do smutnego końca.

ocenił(a) film na 5
goti_777

taaaa ten film to porazka. spoiler - klepia sie na koncu jest wiosna za chwile zima stulecia. ona jest martwa ale sie podnosi i popelnia w pewien sposob samobojstwo ratujac w ten sposob swego lubego a na koniec wszyscy gina albo uciekaja do lasu. zajebiscie

ocenił(a) film na 10
kamwocial

Film ma charakter baśniowy a nie realistyczny, więc nie powinieneś się dziwić takiemu biegowi wydarzeń...

ocenił(a) film na 10
goti_777

ten film jest cudowny!

Cały czas czułam się wniebowzięta przez te kolory..Potem zaskoczona - ślepa nie jest ślepą, a na końcu się popłakałam ! Piękny film, wielkie emocje a o to właśnie chodzi

Musze go jeszcze raz oglądnąć..
POLECAM!

ocenił(a) film na 8
kamwocial

Zmiana pór roku ma charakter symboliczny, to baśń, a nie dokument...

Lenam

Tak! najpierw mnie (jako człowieka wychowanego w innej kulturze) to zdziwiło i zniesmaczyło ale po kilku minutach zrozumiałam że to po prostu symbol końca epickiej miłości, którym może być tylko śmierć.

777temida

"jako człowieka wychowanego w innej kulturze" - ????? Od kiedy to w naszej kulturze, dzieła literackie choćby, nie wykorzystują przyrody, tutaj pór roku, jako uosobienia emocji które towarzyszą bohaterom???? Radzę nadrobić lektury szkolne, najlepiej z okresu romantyzmu, mam nadzieję, że nie muszę Ciebie tutaj kompromitować wymienianiem tytułów....

ocenił(a) film na 6
Lenam

Zmiana pory roku miała charakter zmiany pory roku... Film był kręcony m.in. na Ukrainie i niespodziewanie zaczął padać śnieg, więc twórcy musieli przystosować się do warunków pogodowych i nakręcili tą scenę w takiej scenerii, ale reżyser był zadowolony z takiej "decyzji" natury i moim zdaniem też to wyszło filmowi na dobre.

kamwocial

to wszystko jest nieważne XD przy takiej scenerii, muzyce i klimacie to ona mogłaby walczyć nawet z oposem a mnie by było wszystko jedno XD
taka jest prawda- zupełnie nie zwracałam uwagi na fabułę (jak już się zorientowałam, że jest raczej cienka i naiwna), momentami nawet olewałam to, co aktorzy mówią. po prostu- strona wizualna wszystko zrekompensowała...

ocenił(a) film na 9
kitket555

nawet z oposem :)
podpisuje się pod tym.

ocenił(a) film na 7
kitket555

Zgadzam się to strona wizualna jest tu górą , piękno lasu , pól i tej sali w której tańczyła , stroje i muzyka też zgrane . Niby taka krótka historyjka ... nawet tylko 4 postacie tam występują . Świetne :))

ocenił(a) film na 8
kamwocial

od kiedy film ma byc realistyczny?????? nie wiesz nic o azjatyckiej kinematografii to sie nie czepiaj. to całe fruwanie ma na celu ukazac lekkosc, gracje i zwinnosc tamtejszych wojownikow. zmiana por roku jest symboleem. symbolem walki o serce kobiety, nie oddaniu rękawic po utarczce słownej. o zaslepieniu i o swoim wlasnym meskim ego. dawno ogladalem ale wydaje mi sie ze oni nie zauwazyli jej smierci zbyt pochłonieci walka o jej serce. a w koncu obaj giną. czerwoniutka krew tryskajaca po bialym sniegu. masa kontrastow. piękny film.

ocenił(a) film na 7
goti_777

Typowa chińska baśń ale film bardzo prosty w odbiorze + ciekawa scenografia + muzyka + sceny walki co w mojej końcowej ocenie daje 7/10

użytkownik usunięty
goti_777

Film bardzo dobry... Trzeba do takich filmów podchodzić z dystansem i tylko wtedy są one dobre w innym wypadku nie będą się podobały... Polecam film Hero ( http://hero.filmweb.pl/ )jeśli ktoś lubi dobrą scenografie i dobre sceny walki. Ale zaznaczam, że do tego filmu trzeba podejść z jeszcze większym dystansem...

ocenił(a) film na 8

Świetny film. Trzeba zrozumieć że to taka konwencja, do tego japońskie/azjatyckie klimaty. Wtedy jest dobrze.
Bardzo mi się spodobał, 9/10

Chyba jeszcze nie widziałem innych filmów z tego rodzaju (Hero, Ukryty tygrys... etc), ale chyba będę musiał. Spodobało mi się.

ocenił(a) film na 10
goti_777

Tak, tak i jeszcze raz tak!
Boska uczta dla ucha, oka.

goti_777

Dziwni jesteście, ludzie! Obejrzałem niejeden chiński film, ale tak beznadziejnego zakończenia nie widziałem. Porażka. Przykro mi, ale nie potrafię ocenić końcówki inaczej. Większość filmu była naprawdę niezła, na te słabsze elementy nie zwróciłem uwagi. Liczyłem jednak, że zakończenie będzie dotyczyło szerszego kontekstu, jakim była walka Domu latających szkieletów z rządzącymi. Nie spodziewałem się zakończenia rodem z kiepskich romansideł klasy Z.
Naprawdę nie wiem dlaczego mamy się zgadzać na powstawanie filmów nieinteligentnych. Ja naprawdę mam dość skromne wymagania co do filmów. Obejrzałem ich od cholery i jeszcze trochę, ale niektóre powodują we mnie mdłości. Naprawdę dobrych na skalę światową filmów jest może z jakieś 10-15%.
Zaczynam się zastanawiać po co ja w ogóle oglądam te chińskie filmy. Ich jedyną zaletą są sztuki walki, które zresztą też, zwłaszcza w tych nowszych produkcjach, schodzą na psy. Właśnie w takich filmach jak "Dom latających sztyletów" czy "Przyczajony Tygrys, ukryty smok" sztuki walki są przerysowaną parodią prawdziwych sztuk walki. Sprowadzają się one do latania na kilometry, są totalnie pozbawione prawdziwego kunsztu, zupełnie nierealne. To już wolę sobie obejrzeć "Supermana".

ocenił(a) film na 10
alistair80

film jest zarąbisty mojego zdania nie zmienisz , ten film TO BAJKA / FANTASTYKA
rownie moglbys zjechac wladce pierscieni ze przerysowane walki tam sa, nie ma na swiecie zadnych elfow,orkow itd.

alistair80

@alistair80
"sztuki walki są przerysowaną parodią prawdziwych sztuk walki. Sprowadzają się one do latania na kilometry, są totalnie pozbawione prawdziwego kunsztu, zupełnie nierealne."
Bo to jak Matrix nie film obyczajowy czy dokumentalny. A do walk w Matrixie nikt się nie czepia?

ocenił(a) film na 10
alistair80

alistari80 napisała:
"Liczyłem jednak, że zakończenie będzie dotyczyło szerszego kontekstu, jakim była walka Domu latających szkieletów z rządzącymi. Nie spodziewałem się zakończenia rodem z kiepskich romansideł klasy Z. "

widzisz, tu właśnie tkwi problem. nie był to bowiem film o wojnie, walce, lecz o miłości. wątek władza vs dom latających sztyletów jest tylko tłem dla właściwiej linii fabularnej i dlatego też zupełnie nieistotne jest, czy na końcu wygrali żołnierze czy sztylety.

jeśli ktoś przed sensem oczekiwał scen walki (bo to w końcu chiński film...) to na pewno mógł się zawieść i ma prawo być rozczarowany (w tym końcówką). ale to też niestety wynika z niezrozumienia tego, o czym ten obraz jest. co pokazuje, właściwie to co maluje - tak przepiękną muzyką, jak i barwami i dopiero potem historią - czyli miłość. jak w literaturze mamy poezję, tak w kinematografii "dom latających sztyletów" jest właśnie taką idealną filmową poezją.

ocenił(a) film na 10
alistair80

To jest baśń o miłosci ..tylko i wyłacznie..

soglif3

Spoko. Po ponad 2,5 roku nawet nie pamiętam o czym był ten film. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
goti_777

O co chodzi z tym "najpierw wiosna potem nagle jesień, klepią się na miecze cały rok"? Przecież widać przed walką, pożółkłe liście na drzewach, choć część jest jeszcze zielona, uschnięte trawy, więc to jasne że to już późna jesień, a nie wiosna i jak się później okazuje ostanie chwile przed pierwszym śniegiem, którego zresztą nieźle popadało. Wielka mi problem, czepiają się po tłukli się parę godzin(a nie miesięcy!). Dla mnie film bomba.

polishchaser1

Pewnie że bomba! Akcja trochę zagmatfana, ale jak się fajnie ogląda te niesamowite krajobrazy, no i ta miłość..., eh. Polecam. Dziwię się tym którym nie podoba się nierealistyczność, przecież po to jest film żeby oderwać się od realistyczności.

ocenił(a) film na 10
kamaorzechowska

Zgadzam się z tą nierealistycznością.
Jest to mój ulubiony film (co nieznaczy, że najlepszy), który oglądam ciagle, i ciagle... A muzykę mam na swoim telefonie. A przy piosenkach 'Lovers' czy 'Bamboo Forest' niejeden raz się popłakałam...
Bardzo polecam ludziom, którzy lubią romantyczne opowiastki, bajki dla dorosłych i piękną muzykę. Dla mnie bomba.

TheFarfocel

Dialogi faktycznie sa naiwne, scenariusz to najslabsza i w zasadzie jedyna wada filmu. Nierealistycznosc? A czego mozna sie spodziewac po kostiumowym filmie przygodowym rodem z Chin, ktory jak ktos juz napisal, jest basnia. To, co zachwyca to malownicze scenerie, piekne kostiumy, wyszukane kadry i widowiskowe sceny walk. A wszystkie te wizualia uzupelnione przez klimatyczna muzyke. No piekno w czystej postaci. Swietny film.

ocenił(a) film na 9
goti_777

kocham takie filmy i zgadzam się z tobą! mogłabym tak bez końca gapić się w telewizor! dla mnie 10/10. i na dodatek film jest z Ziyi Zhang a ja ubóstwiam tą aktorkę. :D pozdrawiam

goti_777

Nie lubię tego typu filmów. Ten zaczynał się akurat, jak włączyłam telewizor i od pierwszej sceny siedziałam jak zaczarowana, nie mogąc oderwać wzroku od ekranu. Zaskakujący, wzruszający, a te krajobrazy... Achhh...

ewusekr

Ja też bałam się że ten film mnie się nie spodoba i że będzie przesycony walkami w powietrzu :) w zasadzie nie oglądam takich filmów bo właśnie na tym sie opierają -na walce. Nie bawi mnie jak zgraja facetów rąbie się czym popadnie czy to latający samuraje, amerykańscy komandosi czy kowboje. Ale ten film nie na tym się opierał i mnie urzekł. A co do realizmu to trzeba sie po prostu przestawić na wschodnie kino i już! :)

ocenił(a) film na 4
goti_777

Jaka muzyka do cholery!!! Tam w ogóle nie było muzyki! Film słaby.

patkot28

Muzyka leciała przez cały film i była niekiedy bardzo wzruszająca, film był świetny ale spodziewałam się takiego zakończenia. Wiadomo że niektóre sceny były wprost nierealne ale przecież ten film miał charakter baśniowy...tylko bez happy endu :(

użytkownik usunięty
brin

miałam straszne nadzieje związane z tym filmem, ale totalnie się zawiodłam! brak akcji, zagmatwane wątki i efekty specjalne, które tylko mnie irytowały.

ten film podobał mi się do momentu gdy się okazało, że z jej strony to też było kłamstwo. zgadzam się też, że nie było muzyki...

oglądałam Hua Mulan (film na podstawie legendy) i bardzo mi się podobał, był pięknie nakręcony i fajnie wątki poprowadzone. zastanawia mnie tylko czemu został tak oceniony, bo moim zdaniem zasługuje na więcej. polecam!!!

ocenił(a) film na 10

lim8 napisała:
"zgadzam się też, że nie było muzyki..."

nie było muzyki? to nic dziwnego, ze wam się film nie podobał, skoro oglądaliście go z zatkanymi uszami!

http://www.youtube.com/watch?v=CcXCq6JgF_c&feature=related
oto jeden z przykładów, niestety jakość kiepska, ale jeśli ktoś zechce to bez problemu cały soundtrack znajdzie w ogólnie dostępnych źródłach internetowych ;)

ocenił(a) film na 7
jeahwe

''nie było muzyki? to nic dziwnego, ze wam się film nie podobał, skoro oglądaliście go z zatkanymi uszami! '' - dokładnie , muzyka jest wspaniała ona nadaje charakter temu filmowi . Ja sama ściągnęłam sobie piosenkę która leci na końcu przy napisach i zawsze sobie ją puszczam jak nie mogę spać bo po niej mam miłe sny :D

użytkownik usunięty
patkot28

kup sobie uszy

goti_777

Zupelnie sie zgadzam, magiczny film, magiczny klimat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones