PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108474}

Dom latających sztyletów

Shi Mian Mai Fu
7,3 44 793
oceny
7,3 10 1 44793
6,9 13
ocen krytyków
Dom latających sztyletów
powrót do forum filmu Dom latających sztyletów

Tak właściwie, to nie powinnam się odzywać ;)
Po pierwsze - choć trzy razy podchodziłam do tego filmu, to zawsze coś/ktoś mi przeszkodził. Tak wiec nie znam nawet dobrze treści.
Po drugie - nie jestem fanka tego rodzaju kina, powiem szczerze - absolutnie mi nie
podchodzi.
Ale zobaczyłam fragment, i nie mogłam się oderwać od telewizora. Serio.
Zachwyciły mnie FANTASTYCZNE ZDJĘCIA. Coś pięknego, czysta magia. Prawdziwy
majstersztyk.
I wiem, ze jak znowu będzie film leciał, to spróbuję obejrzeć znowu ;)

ocenił(a) film na 7
Mala_29

Podzielam odczucia ;). I mimo że momentami fabuła strasznie naciągana i przerost formy nad treścią to jest to jednak urokliwy film. Chyba zobaczę go jeszcze raz :)

yerblues

no, prawie osiągnęłam sukces ;) Obejrzałam, choć na końcówkę to już jednym okiem zerkałam..
Co do naciąganej fabuły, to zastanawiałam się, ile żyć ma główna bohaterka.
Bo umierała, umierała, a jak myślałam ze naprawdę umarła, to ona ... ozywała l)

ocenił(a) film na 7
Mala_29

Kurcze muszę znowu zobaczyć, ale faktycznie film jest jak.... pokaz iluzjonisty - magiczny ;) W formie i fabule, wiadomo ze robią nas w konia, ale nie sposób się oderwać ;) Zgadza się końcówka jest bardzo przerysowana i te nagłe zwroty akcji. ;) Poza tym mam słabość do aktorki, świetna w Przyczajonym tygrysie, ukrytym smoku też przerysowanym ale chyba nie aż tak jak DLSz

ocenił(a) film na 7
Mala_29

A właśnie zapomniałbym bohaterka ma jak kot siedem żyć. Chociaż musiałbym policzyć czy to nie za mało ;)

ocenił(a) film na 8
yerblues

Ja myślałam zawsze, że koty mają 9 żyć?

ocenił(a) film na 7
glykypikron

Być może nie mam kota to znaczy mam ale nie zwierzątko. :) Poza tym chyba nie miałbym serca sprawdzać ;)

ocenił(a) film na 8
yerblues

Masz rację :)

ocenił(a) film na 9
yerblues

To chyba się w film nie umiesz wczuć.

ocenił(a) film na 7
mr_wall

Wczuć się umiem, ale te nagłe zmiany fabuły trzeba traktować z przymrużeniem oka i tak je traktuje.

ocenił(a) film na 10
yerblues

a dupa, jak nie chcesz miec fabuly naciaganej to m jak milosc ogladaj albo klan

ocenił(a) film na 9
Mala_29

Ten film opowiada o wszystkim. :) Ja osobiście bardzo go lubię.

ocenił(a) film na 9
mr_wall

Taaak film jest poprostu bajeczny!
Nic mi nie przeszkadzało , oglądało się go cudownie!
Od tego filmu zaczęła się moja miłość do kina azjatyckiego...
Polecam również film "Mulan" , także piękny.

Tamilena

skoro polecasz, az zerknę z ciekawości

Mala_29

Ze mną podobnie. Nie jestem amatorką tego typu kina, ale ten film strasznie mnie wciągnął.
I tak samo zachwycam się nad zdjęciami. Zwolnione ujęcia, niesamowite krajobrazy... nie mogłam oderwać oczu od ekranu. Tego się nie da opisać, trzeba zobaczyć po prostu :)

Mala_29

Film moim zdaniem średni, niby dobrze zrobiony, ale niektóre rozwiązania wręcz śmieszne (większośc walk, ale przedewszystkim finałowa, która przekracza już wszelkie granice). Jednak film ma niezłe zwroty fabuły dlatego daję 6/10

creepy

Też mam takie odczucia. Jestem fanem wschodnich sztuk walki i ostatnio oglądałem świetnego Yip Mana ale to w sumie to nie jest ta kategoria filmu. Owszem wpleciono jakieś okładania mieczem ale są tu na zasadzie symboliki. A tu też się choreograf nie popisał bo uważam że w "Hero" i "Przyczajonym tygrysie..." zrobiono to o niebo lepiej. Jednak tu chodzi o historię a ta też nie jest jakaś wybitna. Owszem jest parę ciekawych momentów i zwrotów ale ogólnie to fabuła jest ckliwa i melancholijna aż do bólu.

PLUSY: Oczywiście nie będę oryginalny i wymienię zdjęcia które są naprawdę na mistrzowskim poziomie. Ponadto wiele osób pomija muzykę która jest po prostu boska. Od czasu Hero nie słyszałem tak dobrych melodii w chińskich klimatach.

ocenił(a) film na 10
Mala_29

dziś obejrzałam ten film. Mam słabość do Ziyi Zhang, za niesamowitą rolę w Wyznaniach Gejszy. Uwielbiam kino azjatyckie;] Film mi się bardzo podobał, niekiedy efekty trochę naciągane a i fabyłe w niektórych momentach monotonna:) ale film bardzo fajny:) daje 9/10:) pozdrawiam serdecznie:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones