PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118724}

Dom na Przeklętym Wzgórzu

House on Haunted Hill
6,5 4 551
ocen
6,5 10 1 4551
7,2 5
ocen krytyków
Dom na Przeklętym Wzgórzu
powrót do forum filmu Dom na Przeklętym Wzgórzu

Film jest stary więc nie ma co tutaj krytykować scen grozy w nim przedstawionych ale ogólnie to jest nudny jak flaki z olejem .Scena pierwsza jakaś co miała być straszna to jak jakiś duch kobiety się ukazuje jednej z uczestniczek tego wieczora grozy ,potem koło niej przechodzi a raczej się unosi i to nic strasznego nie było moim zdaniem .Potem było nudno i jakaś scena była że głowę odciętą znalazła u siebie potem tej głowy znowu nie było jak zwołała całą grupę .Dalej z tym kościotrupem było zabawne to było takie głupie że aż żal ,wiem że to jest stare kino i że to nie miały być efekty powalające na kolana ale ten kościotrup mnie rozbawił i byłem naprawdę powalony na kolana jak zobaczyłem że ten milioner potem wyłazi i okazuje się że nim sterował na żyłkach xd Albo ta scena z tą klientką co tak histeryzowała ciągle że jakiś zwój liny miał opętać jej nogi i w końcu nie opętał też jakie to było sztuczne i jakie naciągane xd Jejku ten co to nagrywał to sam nie wiedział co nagrywa czy Horror czy Thriller bo moim zdaniem kino grozy to nie było .Jak się okazuje żona tego milionera od początku planowała go zabić ,on to przewidział i od początku gadał jak nawiedzony o tym że ona tylko czeka żeby go zabić .Ona upozorowała swoją śmierć żeby wyglądało że zginęła .Sam nie wiem czy ten milioner ją chociaż trochę kochał ? Czy tylko myślał o tym kiedy mu wbije nóż w plecy ? Jednak potem okazało się że to ona zginęła w jakimś kwasie a nie on sam ;/ Tak więc to miał być Horror ? Moim zdaniem to był thriller gdzie nie było nawet zjawisk nadprzyrodzonych bo wszystko było udawane ;) Chodzący kościotrup pociągany za żyłki ,potem ten duch kobiety który okazał się być służącą tego milionera xd I ta udawana śmierć tej żony która potem wstaje żywa xd Matko co za dziwny film i do tego te efekty jak w komedii xd Dałem jednak 7 bo dwie aktorki nawet były w miarę ładne ,do tego wiadomo że to kino stare i reżyser nie będzie tutaj dawał efektów jak teraz mamy ;) Ale napięcie grozy w tym filmie jest moim zdaniem zerowe .Nawet ten kościotrup to jest taka badziewna scena z nim że aż dziwne że to miało przerażać widzów kiedyś 50 parę lat temu ;)

ocenił(a) film na 4

Faktycznie jeśli mowa o gatunkach to horror to nie był, tylko dreszczowiec. Tych efektów bym się nie czepiał, pomijając rok 1959, to sam zauważyłeś że wszystko było udawane więc wiele efektów miało być sztucznych (kościotrup). Ale niespójność fabuły i błędy w tych całych intrygach spowodowały iż więcej ie dam niż 4. Remake o wiele lepszy, choć w nim zarzuciłbym kiepskie efekty (nie wiele lesze niż w tym, a rok 1999).

ocenił(a) film na 7
GodAs

Remake o wiele gorszy jak w przypadku 99% remaków.
Pierwowzór broni się oryginalnością, klimatem i jest niezastąpiony Vincent Price :)
Remake nie ma nic ciekawego.

Oceny na największych portalach filmowych oddają co ludzie bardziej cenią:
Dom na Przeklętym Wzgórzu 1959 imdb 6,9
Dom na Przeklętym Wzgórzu 1999 imdb 5,4

ocenił(a) film na 2

Zgadzam się miał być horror, a wyszedł co najwyżej słaby thriller.Zawsze krytykuje remaki starych produkcji, bo to zwyczajne żerowanie na czymś co było dobre, już nie mówiąc że odświeżanie jakiegoś filmu najczęściej wychodzi słabo! Jest jednak kilka dobrych remaków i Dom na Przeklętym Wzgórzu 1999 na pewno był bardziej konkretny i mieścił się o wiele bardziej w kategorii horroru niż odsłona z 59.Widzę też że nie którym podobał się film, a innym ciężko dać niską ocenę ze względu na rocznik, ale powiedzmy sobie szczerze stary film nie znaczy dobry film. Oczywiście warto uwzględniać rok produkcji w swojej ocenie, ale to nie znaczy że powinno się łagodniej oceniać takie produkcję, takie jest bądź razie moje zdanie i przemyślenia na ten temat,a widzę że wiele osób boi się bardzo krytyki i albo się nie udziela,albo zwyczajnie zawyża ocenę choć po opiniach wnioskuje że miał podobne odczucia co ja, na pewno brakuję na filmweb-ie ludzi którzy bez strachu potrafią wyrazić swoją opinie, wiadomo różnie się to kończy ale na pewno warto wyrazić swoje zdanie które nie każdemu musi się spodobać ;).Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones