PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131195}

Doom

5,4 35 715
ocen
5,4 10 1 35715
4,0 4
oceny krytyków
Doom
powrót do forum filmu Doom

Dobry

użytkownik usunięty

Chyba pierwszy raz zawiodłem się ......ale na opinii z forum filmweb oraz ocenie filmu.

Na początek dodam że jak widzę ocenę 6 na filmweb to już unikam filmu chyba że kieruje się innymi powodami niż tylko obejrzeć.

Doom chciałem poznać, gdyż nigdy nie grałem w tę grę (chociaż w jedynkę chyba kiedyś grałem ale daleko odbiega od tych dzisiejszych wersji).

Grałem w Dead of Space, i powiem że bardzo mi ten film przypominał grę - ale gra ta ma dużo lepszy klimat :D

Żaden film nie dorówna grze - na przykład , nie jestem pewny co do gry AOP2, która była niesamowita i w niczym nie przypominała filmu. W tej grze też przez dłuższy czas nie widać wroga i tak jakoś skojarzyłem to z filmem Doom.

Moim zdaniem film na równi z Resident Evil - jedynka bo kolejne części raczej już nie miały tego czegoś.

Daje mu 8/10 i polecam.
Nie sugerujcie się opiniami innych. Najlepiej obejrzeć samemu jeśli macie chęć i wydać własną opinię.
Najgłupszymi opiniami są te, które mówią iż to już było - chociaż tu takiej nie zauważyłem. Co powiecie na taka durnotę gdzie jest film , dwa różne kraje, inni aktorzy a kropka w kropkę to samo. Dla mnie to jest głupotą - a widziałem dwa takie starsze filmy.

Uwaga Spoiler - nie wiem czy mi wyjdzie bo nie znam się na tym xD

[spoiler]Ulubione sceny to walka murzyna z mutantem w karcerze, oraz jak dziewczyna wkłada rękę by sięgnąć latarkę - nic się nie wydarzyło ale napięcie się czuło (chociaż już takie sceny widziałem - dla przykładu: Archiwum X )[/spoiler]





ocenił(a) film na 5

Masz straszny chaos w wypowiedzi. Przede wszystkim Dead Space, a nie Dead of Space. Po drugie, film oglądałem już kilka razy i niedobrze mi się robi, jak widzę ocenę poniżej 5,9x. Taką ocenę miewały filmy Uwe Boll'a, a żaden z nich tak dobry jak DOOM nie był.

Poza tym, film ma swój klimat. Najgorsze w nim jest to, że jest słabą adaptacją gry. Badania biologiczne, które wymykają się spod kontroli - tysiące takich filmów było. W grze, chodziło o portal do piekła (grałem we wszystkie części DOOMa i wszystkie mam oryginalne [cóż, uwielbiam STEAM]), więc miałem wrażenie jakby scenarzysta (albo scenarzyści?) w ogóle w grę nie grał i nie wiedział o co w niej chodzi.
Także problemem jest za dużo scen, w których to bohaterzy po prostu chodzą od pokoju do pokoju, itd.

Zdecydowanie film ma mocne strony...
scena z perspektywy pierwszej osoby nie ma sobie równych! Aktorzy nie grają zdecydowanie źle, klimat filmu momentami jest bardzo podobny do tego z gry. Finałowa walka także jest porządnie zrealizowana, choć niektórym będzie przeszkadzać, że bohaterzy tak bardzo latają.

Film zdecydowanie do złych nienależny. Zdecydowanie nie jest tak zły, by mieć ocenę poniżej 6. Sądzę, że zasługuje minimalnie na 6,25. Jak dla mnie 7,5 - mam nadzieję, że w Wolfenstain'ie albo Quake'u zobaczymy więcej akcji, mniej chodzenia i oczywiście kolejną sekwencję FPP.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones