Film

Doctor Dolittle

1998 1 godz. 25 min.
6,1 64 369
ocen społeczności
6,1 10 1 64369
1 191
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
John od dziecka rozumie mowę zwierząt, ale tłumi ten dar. Gdy zostaje lekarzem, jego zdolności ponownie dają o sobie znać.

Mały John Dolittle ma niezwykły dar, który pozwala mu rozmawiać ze zwierzętami. Jednak ojciec - przekonany, że jego syna opętały siły nieczyste - wzywa na pomoc egzorcystę. Po latach John (Eddie Murphy) zostaje lekarzem i nie pamięta, że w dzieciństwie potrafił porozumiewać się ze zwierzętami. Kiedy jednak na skrzyżowaniu potrąca psa,Mały John Dolittle ma niezwykły dar, który pozwala mu rozmawiać ze zwierzętami. Jednak ojciec - przekonany, że jego syna opętały siły nieczyste - wzywa na pomoc egzorcystę. Po latach John (Eddie Murphy) zostaje lekarzem i nie pamięta, że w dzieciństwie potrafił porozumiewać się ze zwierzętami. Kiedy jednak na skrzyżowaniu potrąca psa, odkrywa, że rozumie każde jego słowo. Wiadomość, że nareszcie znalazł się doktor, który potrafi porozumieć się z czworonożnymi pacjentami, rozchodzi się błyskawicznie. Do Johna przybywają pacjenci najróżniejszych gatunków. Adaptacja "Doktora Dolittle" Hugh Loftinga, w której książkowy bohater zostaje przeniesiony na czasy współczesne.

boxoffice
$144 156 605 w USA
$150 300 000 poza USA
budżet
$71 500 000
dystrybucja
Syrena EG
studio
Twentieth Century Fox Film Corporation (przedstawia) / Davis Entertainment / Joseph M. Singer Entertainment
inne tytuły
Dr. Dolittle (alternatywna pisownia) USA
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w San Francisco, Pasadenie, San Bernardino National Forest, Los Angeles, Lake Sherwood i Sherwood Forest oraz w dolinie San Fernando Valley (Kalifornia, USA).
Zdjęcia do filmu kręcono od 7 kwietnia do 25 lipca 1997 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Eddie Murphy

  neela96 ocenił(a) film na

  to taka czarna wersja Jimmiego Carreya.. świetny w kazdej komedii :)

  4
  • 6/10

   Fan345 ocenił(a) film na

   Dr Dolittle to niezły film z ciekawą fabułą , można się troszkę pośmiać ,zrelaksować. Jak się nie ma pomysłu co obejrzeć to Dr Dolittle to propozycja idealna.

   1
   • spoko dla Eddiego Murphyego 8/10 jest

    tabaluga191919 ocenił(a) film na

    Sympatyczne zabawne rodzinne o zwierzetach polecam

   • średni

    GaGa ocenił(a) film na

    No cóż.Mieszane uczucia.Eddy grał nieźle jak zwykle-jako dobry komik i było kilka naprawdę śmiesznych momentów,ale to jednak nienajciekawszy film...

   • Witam

    użytkownik usunięty ocenił(a) film na

    Fajny film,ale nie mający nic wspólnego z książką poza nazwą,a kolejne kontynuacje to już masakra.Tak spieprzyć tak dobrą książkę choć przyznaje,że jest to fajne kino familijne,ale no właśnie jest kilka ale.Od kiedy to doktor jest czarny hę to po pierwsze.Po drugie gdzie są motywy z książki i te zabawne ... więcej

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.