PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=460812}

Dragonball: Ewolucja

Dragonball Evolution
3,2 32 196
ocen
3,2 10 1 32196
1,8 5
ocen krytyków
Dragonball: Ewolucja
powrót do forum filmu Dragonball: Ewolucja

Film to nie porozumienie, Goku był z rasy kosmicznych wojowników a tutaj pokazali ze jest z rasy
człowiek i chodził do szkoły .

MrKimimaro

w tym filmie wszystko jest spieprzone ;/, od fabuły po postaci, żenada i tyle, a można był zapoczątkować serię naprawdę dobrego kina

ocenił(a) film na 1
sebawasik

a w życiu - durna tematyka mangi tak się właśnie objawia. Nikt nie byłby w stanie napisać dobrego scenariusza dla beznadziei, jaki jest ten serial.

Unibet_78

spłoń heretyku

ocenił(a) film na 1
Delgar

sa oceniłeś na 2/10 :P

Unibet_78

Film. A ty ciśniesz po anime/mandze na którym w większości wychowało się moje pokolenie i zachęciło ich do tego gatunku :>

ocenił(a) film na 1
Delgar

Ok ja dałem 1 i filmowi i mandze. A mam nadzieję że ta większość wychowana na tej bajce jest lepiej rozwinięta i potrafi argumentować swoje wypowiedzi, bo spłoń heteryku jakoś w ogóle do mnie trafia.

Unibet_78

"A mam nadzieję że ta większość wychowana na tej bajce.."

I właśnie o to chodzi. Nic nie miało do Ciebie trafić. Do takiego ignoranta szkoda strzępić języka ;-)
Żegnam Cię poganinie!

użytkownik usunięty
Unibet_78

Jak ja kocham czytać komentarze w internecie :D

Unibet_78

po pierwsze to nie bajka...

ocenił(a) film na 1
Rockman92

Dla mnie właśnie ten film to bajka. A niby co innego? Dramat obyczajowy?

Unibet_78

Bajka – krótki utwór literacki zawierający morał (pouczenie), często jest wierszowany, czasem żartobliwy. Morał może znajdować się na początku lub na końcu utworu albo wynikać z jego treści. Istotną cechą bajki jest alegoryczność.


A więc to nie bajka.

ocenił(a) film na 1
Rockman92

Film jest po prostu zły.

użytkownik usunięty
Unibet_78

oglądałeś wogóle db ?

ocenił(a) film na 1

tak, anime oglądałem przez parę odcinków i sorki.... nie do strawienia. Anime typu Pojedynek Aniołów powinno być przy tym co najmniej nagrodzone Złotym Globem.

użytkownik usunięty
Unibet_78

Cóż jednym db sie podoba , drugim nie .

ocenił(a) film na 2
Unibet_78

Zgodzę się, że film jest zły, nawet bardzo (może dałam za wysoką ocenę?), ale mam wrażenie, że oceniłeś anime (serial to anime, manga to komiks, więc na filmwebie raczej nie ma strony) po tym, jaki był film. Może obejrzyj najpierw serial...

użytkownik usunięty
Rockman92

wiadomo że db to nie bajka , ale nie którzy wolą nasze anime bajką nazywać

użytkownik usunięty
Unibet_78

Tutaj cie popieram , ten film to bajka .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Unibet_78

I ja również wychowałem sie na tej bajce

Delgar

jak nazywasz kogos heretykiem bo nie lubi twojej ulubionej bajki to nie ma o czym w ogole dyskutowac z kims kto tego nie potrafi

Unibet_78

Panowie, nie ma co gadać z tym Unibet'em. Ja taki rodzaj ignorantyzmu nazywam "pieprzeniem starej babci". Dla mojej babci(i pewnie wielu innych) wszelka inna muzyka niż walczyk jest tylko łupaniną, szmelcem i ogólnie jest psa niewarta. Dla takiego prostaka wszelka manga to bajki, które wbrew jego zdziwieniu oglądają również dorośli. Poza tym, wnioskując z nicku, rocznik 78. Co on może wiedzieć o Dragon Ballu, skoro nie rósł w magicznych latach 90-tych? Oglądał w prl-owskiej telewizji Reksia, Zaczarowany Ołówek i inne hity a'la Polska, a teraz próbuje się wymądrzać. Człowieku, nie piłeś tego mleka zwanego dorastaniem z Dragon Ball'em, to się nie wypowiadaj, bo nie wiesz i nigdy nie zrozumiesz jak to smakuje.

ocenił(a) film na 1
lukaasz471

w 90 roku mialem 12 lat - wystarczy policzyć z nicka lata. Próbowałem oglądać dragon balla - ine dałem rady. wolałem pojedynek aniołów.

lukaasz471

kiedys tez bedziesz taka babcia i ktos ci powie ze nie dorastales w latach 20-tych to sie nie znasz. poza tym wiesz kto to jest ignorant? co to za argument ze byles gowniarzem jak to weszlo do tv? co z tego ze ogladaja dorosli? czujesz przez to ze ten serial jest wyjatkowy albo dla madrych? ja ogladalem pokemony ale nie wywoluje gownoburzy w internecie bo ktos wolal ogladac cos innego. spojrz na swoj komentarz - to jest wlasnie wymadrzanie sie prostaka.

meanraax

Nie do Ciebie odpowiadałem, a poza tym, szybki masz zapłon. Po 3 latach. A poza tym, kim Ty w ogóle jesteś?

ocenił(a) film na 5
Unibet_78

To goń się i nie sącz jadu...

ocenił(a) film na 6
MrKimimaro

Porównując ten film z bajką, to jest nieporozumienie, ale patrząc jako na zwyczajny film, to jest całkiem niezły.

ocenił(a) film na 2
MrKimimaro

oby Ci sami nie nakrecili 2 czesci xd

Mraucin

Żeby nakręcić 2 cześć, pierwsza musi odnieść sukces, a tak się nie stało, dlatego nie kontynuowali Eragorna

knocun1

wiele filmow zaczelo sie z planami serii i na tym sie skonczylo. a eragona nie kontynuowali bo zrobili 1 i ostatnia czesc. ogladales chociaz? kazdy glupi by zauwazyl. tak pozmieniali fabule ze nie bylo czego kontynuowac mimo ze to bylo idiotyczne ze zabicie cienia traktowali jak zwyciestwo.

ocenił(a) film na 3
MrKimimaro

a co dobre to to ze rerzyser ponoc jest wielkim fanem DB

ocenił(a) film na 4
MrKimimaro

Szok :o Jak mogli!?!? :D

MrKimimaro

Tak jest bajka była 100 razy lepsza pamietam jak poszkole sie ogladało na RTL 7 po 2 odcinki wszystko spizeprzone Goku wogole nie chodził do szkoły został wysłany w kosmicznej kapsule na ziemie nazywali tez go karaktoo a do szkoły chodził gohan w dragon ball z chi chi uparcie doazyła zeby on był naukowcem film obejzrałem raz i starczy anime moge godiznami ogladać

ocenił(a) film na 3
raptorex

A nie przypadkiem Kakarotto ?

ocenił(a) film na 2
raptorex

"Karaktoo" haha! Chyba Kakarotto :>

ocenił(a) film na 1
MrKimimaro

moze gdyby nie bylo takiego tytulu inaczej bysmy to odbierali... ale to jest jakas porażka...

ocenił(a) film na 1
komentator00

Ten film nie miał prawa powstać według mnie. Jestem fanem Dragonballa, a to co mogę powiedzieć o tym filmie to "SYF". Współczuję ludziom, którzy poszli na ten film do kina, żal dupę ściska po prostu. Film obejrzałem tylko dlatego żeby zobaczyć jak bardzo jest beznadziejny. Jeśli chodzi o filmy na podstawie anime i mangi to niech takich filmów po prostu nie robią.

ocenił(a) film na 5
MrKimimaro

Przede wszystkim... poza tym Nameczanie nigdy nie atakowali Ziemi, a Goku i Bulma spotkali się będąc szczylami. Piccolo nikt nigdy nigdzie nie zakopywał, bo był on tworem oddzielenia zła przez Kame... kur zapiał, jako film nie powiązany, byłby niezły, ale z DragonBall ma wspólne tylko imiona...

ocenił(a) film na 5
PanTau

Poza tym Oozaru, to byli Sayanie, którzy mieli ogon i księżyc w pełni pod ręką... Oprócz Bebi-Vegety, któremu Bulma księżyc zmontowała... No i dziadka Gohana zabił Goku, przemieniając się właśnie w Oozaru... A Master Roshi był stetryczałym erotomanem ;)

użytkownik usunięty
MrKimimaro

Gdy dowiedziałem sie o tym filmie pierwszy raz , poszedłem do sklepu i kupiłem , myśląc że będzie fajny . Oglądając go , byłem zbulwersowany jaki to gniot powstał . I więcej nie oglądałem tego gniota , po pewnym czasie oddałem ten film swemu tacie co uznał że jest film fajny .

ocenił(a) film na 2

Współczuję ci, że wydałeś na to pieniądze. Ja planowałam iść do kina, ale na szczęście nie miałam czasu. W sumie dobrze się złożyło,bo przynajmniej nie dołożyłam ani grosza do tej produkcji. Ciekawa jestem, czy Toriyama to oglądał.

użytkownik usunięty
yehet

Nie wiedziałem , na początku że DB Ewolucja okaże sie gniotem .

ocenił(a) film na 2

No w sumie tak. Grunt, że chociaż tacie się podobał, to się płytka nie zmarnowała!

użytkownik usunięty
yehet

Masz racje tutaj

MrKimimaro

Lubie dragon balla ale musze przyznac ze fabula mangi i anime tez jest naciagana i słaba film nie miał prawa powstać dragon balla ceni sie z sentymentu i fajnych walk a nie za fabułe

ocenił(a) film na 5
MrKimimaro

Mnie mimo wszystko film się podobał. Obejrzałem go nawet ze sporą ciekawością, chociaż faktycznie mocno odbiega od pierwowzoru. Są jednak tytułowe Smocze Kule, jest dziadek Gohan i nawet było wspomniane, że Son Goku pochodzi z rasy kosmicznych wojowników (Piccolo o tym wspomina pod koniec filmu). Dało radę obejrzeć, ale lepsza jest już ta wersja:
http://www.filmweb.pl/film/Xin+qi+long+zhu+shen+long+de+fu+shou-1991-145083