Dwunastu gniewnych ludzi

12 Angry Men

1997 1 godz. 55 min.
8,1 48 820
ocen
8,1 10 48820
32 559
chce zobaczyć
{"rate":9.0,"count":2}
{"type":"film","id":5267,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/12+Angry+Men-1997-5267/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Dwunastu gniewnych ludzi
  • Kruczysko ocenił(a) ten film na: 7

Największa zaleta tego filmu jest jednocześnie jego największą wadą. Wersja z 1997 roku jest bardzo wierną kopią poprzednika, do tego stopnia, że powtarzane są te same dialogi, te same frazy i zdania. Z jednej strony dobrze bo przecież to jest element perfekcyjnie wykonany w tym filmie, z drugiej źle, bo przecież skoro raz już to zostało zrobione w sposób niemal doskonały to po co to powielać? Osobiście polecałbym obejrzeć wersję z '57 roku, czy to ze względu na Fondę czy na czarno-białe, lepiej pasujące zdjęcia tym niemniej jak się nie ma do niej dostępu można obejrzeć nowszą wersję, tak czy inaczej poznać tą historię trzeba.

• Kruczysko Nie wszyscy lubią stare filmy, czasem warto zrobić remake, tylko po to by odświeżyć dane dzieło, nie kręcić je na nowo.

• Annkoo90 To ma sens w filmach akcji, czy SF, gdzie można władować masę efektów specjalnych, 3D i inne duperele, ale co jest do odświeżania w filmie, który jest w całości oparty na dyskusji?

• kontomojegokota No tyle że nie chodzi o nowy efekt, tylko raczej o to, że niektórym przeszkadza stary montaż, dawny styl grania aktorów. Przez to nie mogą skupić się na treści filmu i tyle. Przeszkadza Ci to, to nie oglądaj, ale dzięki temu może ktoś usłyszy o tej historii, kto sam z siebie by na starą wersję nie trafił, bo nie szuka w starych produkcjach.

• mai_ka ocenił(a) ten film na: 8

Annkoo90 dokladnie, ja bym z pewnoscia nie obejrzala predko tego filmu bo nie szukam w starych produkcjach. na razie ogladam zaleglosci filmowe z naszych czasow. jak juz nie bede miala co ogladac to bede zaglebiac sie w coraz starsze filmy. no ale ciesze sie ze sa remake'i bo jednak wiecej osob moze uslyszec o danej historii, jesli jest ona taka swietna.

nie widzialam oryginalu jeszcze, ale ten z 1997 szczerze polecam!

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

Kruczysko Raczej nie hołd tylko obraza.

• marcin7684 ocenił(a) ten film na: 4

Kruczysko Obejrzałem obie wersje.Najpierw z 57 później z 97.o ile film z 57 mnie urzekł i zapadł w pamięci tak z 1997 lekko rozczarowała.Aktorzy z czarno-białej wersji biją na głowę swoich następców, film ma to co coś, czego nie mogę powiedzieć o kontynuacji.

• konrii_2 ocenił(a) ten film na: 5

marcin7684 ja widziałem wpierw wersje z 1957 roku dwa razy i teraz tą remake i jestem rozczarowany myslałem ze będzie nieco inny a to przeciętna kopia orginału tak więc nie ma nic nowego nawet zadnych dialogów nowych , wszystko to samo tylko gorsze .

• Hotora86 ocenił(a) ten film na: 9

Kruczysko Mam znajomych, którzy czują dziwny wstręt do starych czarno-białych filmów. Nie obejrzeliby oryginału, nie ważne jak bardzo bym ich namawiał. Ten "nowy" kolorowy remake mogą obejrzeć. Historia jest fantastyczna i każdy powinien choć raz w życiu jej doświadczyć, więc jeśli jedyne co ten remake osiągnie to poszerzenie rzeszy widzów to i tak jest wystarczający powód by powstał. (IMHO)

• Kruczysko To tak jakby ktoś, teraz namalował Mona Lise. Bez sensu.