PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5267}
8,1 50 273
oceny
8,1 10 1 50273
8,0 7
ocen krytyków
Dwunastu gniewnych ludzi
powrót do forum filmu Dwunastu gniewnych ludzi

Największa zaleta tego filmu jest jednocześnie jego największą wadą. Wersja z 1997 roku jest bardzo wierną kopią poprzednika, do tego stopnia, że powtarzane są te same dialogi, te same frazy i zdania. Z jednej strony dobrze bo przecież to jest element perfekcyjnie wykonany w tym filmie, z drugiej źle, bo przecież skoro raz już to zostało zrobione w sposób niemal doskonały to po co to powielać? Osobiście polecałbym obejrzeć wersję z '57 roku, czy to ze względu na Fondę czy na czarno-białe, lepiej pasujące zdjęcia tym niemniej jak się nie ma do niej dostępu można obejrzeć nowszą wersję, tak czy inaczej poznać tą historię trzeba.

Kruczysko

Nie wszyscy lubią stare filmy, czasem warto zrobić remake, tylko po to by odświeżyć dane dzieło, nie kręcić je na nowo.

Annkoo90

To ma sens w filmach akcji, czy SF, gdzie można władować masę efektów specjalnych, 3D i inne duperele, ale co jest do odświeżania w filmie, który jest w całości oparty na dyskusji?

kontomojegokota

No tyle że nie chodzi o nowy efekt, tylko raczej o to, że niektórym przeszkadza stary montaż, dawny styl grania aktorów. Przez to nie mogą skupić się na treści filmu i tyle. Przeszkadza Ci to, to nie oglądaj, ale dzięki temu może ktoś usłyszy o tej historii, kto sam z siebie by na starą wersję nie trafił, bo nie szuka w starych produkcjach.

ocenił(a) film na 8
Annkoo90

dokladnie, ja bym z pewnoscia nie obejrzala predko tego filmu bo nie szukam w starych produkcjach. na razie ogladam zaleglosci filmowe z naszych czasow. jak juz nie bede miala co ogladac to bede zaglebiac sie w coraz starsze filmy. no ale ciesze sie ze sa remake'i bo jednak wiecej osob moze uslyszec o danej historii, jesli jest ona taka swietna.

nie widzialam oryginalu jeszcze, ale ten z 1997 szczerze polecam!

użytkownik usunięty
Kruczysko

Raczej nie hołd tylko obraza.

ocenił(a) film na 4
Kruczysko

Obejrzałem obie wersje.Najpierw z 57 później z 97.o ile film z 57 mnie urzekł i zapadł w pamięci tak z 1997 lekko rozczarowała.Aktorzy z czarno-białej wersji biją na głowę swoich następców, film ma to co coś, czego nie mogę powiedzieć o kontynuacji.

ocenił(a) film na 5
marcin7684

ja widziałem wpierw wersje z 1957 roku dwa razy i teraz tą remake i jestem rozczarowany myslałem ze będzie nieco inny a to przeciętna kopia orginału tak więc nie ma nic nowego nawet zadnych dialogów nowych , wszystko to samo tylko gorsze .

ocenił(a) film na 9
Kruczysko

Mam znajomych, którzy czują dziwny wstręt do starych czarno-białych filmów. Nie obejrzeliby oryginału, nie ważne jak bardzo bym ich namawiał. Ten "nowy" kolorowy remake mogą obejrzeć. Historia jest fantastyczna i każdy powinien choć raz w życiu jej doświadczyć, więc jeśli jedyne co ten remake osiągnie to poszerzenie rzeszy widzów to i tak jest wystarczający powód by powstał. (IMHO)

Kruczysko

To tak jakby ktoś, teraz namalował Mona Lise. Bez sensu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones