PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564967}

Dzień Niepodległości: Odrodzenie

Independence Day: Resurgence
5,1 55 736
ocen
5,1 10 1 55736
4,1 10
ocen krytyków
Dzień Niepodległości: Odrodzenie
powrót do forum filmu Dzień Niepodległości: Odrodzenie

Fakt film nie jest doskonały, ale spokojnie da się obejrzeć. Szczególnie fani pierwszej części nie powinni narzekać. Efekty świetne, fajnie że jest Goldblum i Pullman. Więcej dystansu ludzie.To jest kino sci-fi i nie każdy musi to lubić. Pozdrawiam!

Iron_Maiden

Ja lubie sci-fi i to mój ulubiony rodzaj kina ale to guano nie jest kinem sci-fi to śmierć mózgu i daleko tu do science a w prawie z każdym aspektem naukowym tego filmu mogłem polemizować
i to nie efekty powinny ratować produkcje tylko scenariusz efekty

ocenił(a) film na 7
John0000000000

śmierć mózgu to ja mam po przeczytaniu twojego wpisu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
John0000000000

skoro ja jestem debilem to az starach pomyśleć kim tym możesz być:D

wildecard

Widzac twoje oceny filmow, juz wiem kto podbija srednia gniotom. Brawo za posiadanie wyjatkowego gustu filmowego.

ocenił(a) film na 7
Pidiiinne

a ty co krucjaty na filmwebie prowadzisz? Brawo za posiadanie wyjątkowego ego filmowego.

wildecard

słowo klucz : "gust"

ocenił(a) film na 6
John0000000000

Ten film niczym się nie różni od innych lekkich blockbusterów np ze stajni Marvela. Problem jest w całej koncepcji a nie scenariuszu. Jest za lekki, końcówka to guilty pleasure, oni przetarli wycieraczkami z szyb flaki królowej xd Ten film nawet nie próbuje być poważny.

SupremeLeader

chyba tak troche się nudziłem i czekałem aż się skończy chyba do marvela brakowało pare żartów
czemu 8?

ocenił(a) film na 6
John0000000000

nie oczekiwałem poważnego filmu, znam styl Emmericha, spodziewałem się głupiej śmiesznej rozwałki i to dostałem. 8 za "wizję" tego wszystkiego, samoloty i inne maszyny (ten tug którym polecieli na księżyc), bronie itp. Świetne efekty i sceny sekwencje akcji.

SupremeLeader

Pewnie też dałbym 8 gdybym miał takie podejście i oszczędził sobie tej męki snem

ocenił(a) film na 6
John0000000000

Twórcy star wars VII nie wykazali się żadną inwencją twórczą. Nie mieli pomysłu na nowe statki czy planety. Od tamtego filmy bardziej doceniam jeśli twórcy wymyślają coś nowego. Fabuła ssie i jest kalką ale przynajmniej Emmerich ma jakąś wizję, wszystko wygląda inaczej. Czekam na 3 cześć i podróż na planetę tej białej kuli.

SupremeLeader

ten film sie troche ośmiesza a ten Emmerich nie robi dobrych filmów i jak oglądnołem co on tam robi to jedyne co to słabe filmy katastroficzne wiec ssie jak gwiezdne wojny i do tego go nikt nie lubi heh

ocenił(a) film na 6
John0000000000

Dobry jest, nakręcił gwiezdne wrota. No raczej wszyscy go lubia bo powierzaja mu filmy za 200mln

SupremeLeader

i tak ssie

ocenił(a) film na 4
Iron_Maiden

Widzisz, ja podszedłem do filmu z dystansem. Czytałem pierwsze opinie. Nie spodziewałem się wiele. Niestety nie zaskoczył mnie pozytywnie. Goldblum i Pullman "grali" tak, jakby im się nie chciało, na siłę...ogólnie odniosłem wrażenie, że cała obsada robiła sobie jaja na czele z Emmerichem. Uwielbiam jego filmy, wizje katastrof i niszczenia naszej planety, ale tutaj "dał ciała" na całego. Nie wiem czy był trzeźwy podczas pisania scenariusza i reżyserii. Oglądałem dosłownie na siłę...

ocenił(a) film na 2
Iron_Maiden

Oj niestety - nie zgodzę się - pierwsza część też jakimś arcydziełem nie była, za dużo patosu i gwieździstego sztandaru w tle - ALE - nie powiem była widowiskowa (jak na tamte lata w kinie) miała niezłą fabułę, fajnie napisane postaci, sporo humoru - więc z seansu wyszedłem nawet zadowolony - oceniłem (w moim poprzednim profilu, zanim mi go skasowali) na jakieś 7, czy może nawet 8 gwiazdek.
Sequel, to w mojej opinii porażka na całej linii - poraża głupotą - zmęczyłem (z trudem) i napewno nie wrócę do tego filmu

ocenił(a) film na 1
RogerVerbalKint

Po prostu druga część Dnia Niepodległości to skok na kasę. ID1 to jest dzieło stand-alone i nigdy nie powinna być kontynuowana. Od początku budowała nastrój, pomimo plakatów wiszących tu i ówdzie to w kinie można było czuć się zaskoczonym widząc wypływające z chmur statki obcych. W którym filmie wcześniej były spodki city-size? Ważna rzecz w jedynce to stopniowy rozwój sytuacji. Poza budzącym grozę intro jak statek-matka przelatuje nad Księżycem (pokazującym jak małym potencjalnie osiągnięciem w podboju kosmosu było postawienie stopy na Księżycu) ID1 zaczyna się jak jakiś film obyczajowy. Normalne życie ludzi zostaje przerwane, nadaje to wiarygodności i pozwala się wczuć w świat przedstawiony. W dwójce jest namiastka tego gdy miejsce akcji jest w Afryce. ID2 to po prostu gniot, a koncepcja roju to już jakieś nieporozumienie i to jeszcze z królową większą może i 10000-krotnie od przeciętnej.... jak to nazwać robotnicy (?).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones