PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5289}

Dzień Niepodległości

Independence Day
7,2 225 258
ocen
7,2 10 1 225258
6,0 22
oceny krytyków
Dzień Niepodległości
powrót do forum filmu Dzień Niepodległości

Polsat jak zwykle nie zawodzi, w Dzień Niepodległości będzie można obejrzeć "Dzień Niepodległości", ale to lepiej niźli "Znachora".

FilmowyWeb

Nasi dzielni patrioci rzucający w trakcie "marszu" w Dzień Niepodległości kamieniami i butelkami z benzyną też pewnie nie zawiodą.

ocenił(a) film na 3
FilmowyWeb

No jednak nie wiem czy lepiej, to chyba najdurniejszy film o kosmitach..

Zazal

zapomniałeś chyba o Marsjanie atakują?

ocenił(a) film na 3
waleczny_kurczak_III

No tak, fakt, tyle że Marsjanie atakują to z założenia komedia..

Zazal

komedia czy nie, też powinna być w miarę sensowna

ocenił(a) film na 3
waleczny_kurczak_III

Z tym absolutnie się nie zgodzę. Są np bezsensowne komedie z Nielsenem (Naga broń itp) - co prawda mnie nie śmieszą, no i są bezsensowne - w sensie absurdalne - np. Monty Python - rewelacyjne;)

Zazal

racja, Marsjanie jednak jakoś w ogóle do mnie "nie przemawiają".

ocenił(a) film na 3
waleczny_kurczak_III

No to tu się zgadzamy. Uśmiechnąłem się może ze 3 razy..

Zazal

Wedlug mnie najlepszy... Pokazuje, co mogloby sie stac w podobnej sytuacji. (nie liczac tych flag i przemowien, choc... pewnie bi i tak bylo)

ocenił(a) film na 3
obreb_2

Będę jednak obstawał przy tym, że najdurniejszy, a przynajmniej najbardziej znany z durnych. Ilość głupot w tym filmie jest już legendarna, patos poraża. Jedyne co ratuje ten film to nadal niezłe efekty.

Zazal

"Będę jednak obstawał przy tym, że najdurniejszy, a przynajmniej najbardziej znany z durnych. Ilość głupot w tym filmie jest już legendarna, patos poraża. Jedyne co ratuje ten film to nadal niezłe efekty."

A ja obstaje przy tym, że nie potrafisz zrozumieć lekkiego w odbiorze science-fiction, na którym masz się po prostu dobrze bawić, a nie wyliczać durnoty i krytykować patos, który w tego typu filmie musi być.

ocenił(a) film na 3
marcin261287

Przepraszam bardzo, ale co w tym filmie jest do zrozumienia? Przecież scenariusz jest banalnie prosty, tu nie ma się nad czym zastanawiać. Natomiast efekty specjalne i zabawny Will Smith to za mało by się dobrze bawić. A już z tezą, że patos w filmie jest niezbędny - szczególnie w takiej formie i takim stężeniu - na pewno się nie zgodzę. Istnieją filmy tak durne, lub tak złe, że aż bawią, jednak ten w moim przekonaniu taki nie jest.
Uważam zatem, że się mylisz.

Zazal

Uważam zatem, że brak Ci dystansu i marudzisz. Nie dla takich ludzi jest ten film.

ocenił(a) film na 3
marcin261287

Nic podobnego. Jak możesz kogoś oceniać po stosunku do takiego filmu. Po prostu nie będę się zachwycał byle czym. Tu dystansu zabrakło twórcom tego "dzieła". Moim zdaniem byłby wówczas z tego niezły film. Twórcy choćby Facetów W Czerni tego błędu nie popełnili i oglądam ich film z przyjemnością.
A tak poza tym to nie ładnie z Twojej strony, że zmuszasz mnie do dyskusji nad badziewiem jakby nie było innych wartych tego filmów..

Zazal

No to nie dyskutuj nad "badziewiem", skoro nie chcesz. Ja Cię nie zmuszam.

ocenił(a) film na 7
Zazal

Za dużo niedorzeczności ale mimo wszystko mi się podobał. Co do efektów to uważam że są świetne, teraz w dużej ilości filmów przesadzają z nadmiarem i jakością efektów co nie zawsze idzie w parze, przez to filmy tracą swój urok gdyż robi się z tego po prostu fantastyka, szczególnie jest to zauważalne w filmach sensacyjnych.

ocenił(a) film na 2
FilmowyWeb

Jak słyszę Znachor to dostaję dreszczy a moja mama ciągle w to ślepi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones