PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31686}

Dzień próby

Training Day
7,6 115 199
ocen
7,6 10 1 115199
7,2 18
ocen krytyków
Dzień próby
powrót do forum filmu Dzień próby

Podobne??

ocenił(a) film na 8

Czy zna ktoś podobne filmy do tego mam na myśli o skorumpowanej policji dobrze by było jakby akcja rozgrywała się w L.A. bo ma świetny klima gangów ja z tego co znam mogę wymienić tylko Dark Blue (Policja) prawdopodobnie znam więcej ale nie kojarze tytułów bardzo prosze o pomoc z góry !!! DZIĘKI !!!

ocenił(a) film na 10
Aras64

nie jest może do konca o policji, ale jest klimat gangow, los angeles i dragi.

ocenił(a) film na 10
Calvus

Ciężkie czasy (Harsh Times). mialo byc w tamtym poscie.

ocenił(a) film na 10
Calvus

ogółem polecam wszystkie filmy scenarzysty tego filmu Davida Ayera.. a poza tym może nie w podobnym klimacie, a o korupcji to Infiltracja lub W Cieniu Chwały :0

ocenił(a) film na 9
Calvus

no dokładnie, też mi się od razu skojarzyło. Podobne filmy

Aras64

Polecam Street Kings. Z tego co pamiętam dzieje się w L.A.

Aras64

Chyba największym klasykiem w tym gatunku jest "Serpico".

Aras64

Od siebie dodam 36 Quai des Orfèvres i MR 73. Dwa swietne filmy.

ocenił(a) film na 10
Aras64

"American Gangster" Ridleya Scotta. Tutaj główny bohater to raczej odpowiednik postaci granej przez E.H , ale korupcja w policji to ważny temat w tym filmie.

ocenił(a) film na 8
Aras64

Mysle, ze warto tez zobaczyc "Niebezpieczny przyjaciel".

ocenił(a) film na 9
Aras64

Polecam film "Policja" (Dakr Blue) z 2002 roku z Kurt'em Russell'em.

ocenił(a) film na 7
Aras64

Internal Affairs - dobra obsada i dobry film. Trochę z innej strony, ale cały o korupcji w policji.

ocenił(a) film na 9
Aras64

polecam bardzo goraco malo znany film
Koruptor
Corruptor, The (AKA W szponach korupcji)
(1999) naprawde swietne kino pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Aras64

Obejrzyj sobie Colors zajebisty policyjny film z Robertem Duvallem i młodym jeszcze Seanem Pennem,świetny klimat L.A,gangi czarnuchów,latynosów i.tp.Obraz już klasyczny ale przesiąknięty klimatami gangów z L.A.,szczerze poleca świetne policyjne kino z charakterem teraz już takich praktycznie nie robią.

ocenił(a) film na 9
Aras64

Brudne sprawy (dirty) z Gooding jr.

http://www.filmweb.pl/f214217/Brudne+sprawy,2005

Aras64

tajemnice los angeles (LA Confidencial)-klimat bardziej noir, ale bohaterowie niemniej ciekawie nakreśleni, chinatown, czyli jak to się robiło przed wojną

ocenił(a) film na 8
BubsonWypraniec

Rowniez polecam. Swietnie pokazana walka policji z najpopularniejszymi gangami w LA.

ocenił(a) film na 10
Aras64

Mi na myśl odrazu wpada inflirtacja świetny film z gwiazdorska obsadą kto nie oglądał naprawde gorąco polecam

ocenił(a) film na 9
Aras64

"BRUDNY GLINA" z Shakurem i Belushim!








.........................za krótki...............................

Aras64

Oszukana -na pewno jest skorumpowanej policji ale w innym klimacie niż dzień próby. Świetny film szczerze polecam ;)

ocenił(a) film na 10
sylwinka_1993

nie zaliczałbym Oszukanej do "kategorii" Dnia Próby, a przynajmniej tak mi się wydaje, że nie o to chodziło autorowi tematu
btw. Oszukana film rewelacyjny, więc tak czy siak polecam :)

Pauleta

Zgadza się, dlatego podkreśliłam, że "Oszukana" jest filmem o odmiennym klimacie od tego, który został przedstawiony w "Dniu próby" ;)

ocenił(a) film na 8
sylwinka_1993

Cop Land jeden z lepszych filmów o korupcji i świetna rola sylwestra moim zdaniem na oskara.

ocenił(a) film na 10
Aras64

Królowie ulicy.Fajny film z niezłą obsadą.Polecam.

ocenił(a) film na 10
Aras64

1. LA Confidencial
2. Copland
3. Pride and Glory

Te z czystym sumieniem mogę polecić.

trochę słabszy jest Street Kings, a Dirty nie polecam - cienizna!

Trochę podobny klimat, choc nie o korupcji "Królowie nocy"

Aras64

A ja polecę film Kolory (Colors)z 1988 z Sean Pennem i Robertem Duvallem. Klasyka na której Training Day był jakos wzorowany (Dwóch gliniarzy, getto, strzelaniny)

ocenił(a) film na 10
Aras64

moze nie o korupcji w policji ale o historii gangow z L.A.
Bound by Honor (jeden z najlepszych filmow jaki widzialem w zyciu)
American Me
Boulevard nights

ocenił(a) film na 10
cptmac10

polecam serial Prawo Ulicy - rewelacyjnie przedstawiona zarówno praca policji jak i działalność gangów

Aras64

Niedawno wyszedł jeszcze The Town / Miasto Złodziei. Polecam lekturę tego filmu. Poza tym, ze starszych przypomnial mi się jeszcze Bound by Honor / Więzy Krwi z 1993 roku, w reżyserii Taylora Hackforda. Dwa świetne filmy.

Aras64

zdecydowanie "16 przecznic"

luki22_filmweb

... "16 przecznic" nie ze względu na gangi, mroczny klimat dzielnic zamieszkanych przez emigrantów (Latynosi)... ale ze względu na korupcję w policji.. pod tym względem "16 przecznic" przypomina "Dzień próby" jednak jako całokształt jest to inny film.

ocenił(a) film na 10
luki22_filmweb

serial "Świat Gliniarzy / The Shield" - taki serialowy Dzień Próby, i jest naprawdę genialny

ocenił(a) film na 10
Pauleta

Też bym chciał polecić The Shield ponieważ jest zbyt mało popularny i za słabo oceniony a jest naprawdę rewelacyjny. W Sons of Anarchy też jest pokazana korupcja policji.

Mateo_SF

Muszę obadac ten serial bo już wiele osób mi go polecało

ocenił(a) film na 10
Turkisz80

Koniecznie, najlepiej oba. The Wire prawdopodobnie też jest świetny ale narazie jakoś nie mam na niego chęci ale obejrze napewno, choćby dla porównania z The Shield. Ale co mi zastąpi Strike Team i ich perypetie...

ocenił(a) film na 10
Mateo_SF

tak potwierdzam, The Wire też jest genialny, The Shield ma więcej akcji, normalnie czasem aż można zawrotów dostać, tyle się dzieje, natomiast The Wire jest bardziej wnikliwe, że tak powiem, oba są z najwyższej półki, także nie czekać tylko oglądać :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones