PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98768}

Dzieci nocy

Children of the Night
4,8 431
ocen
4,8 10 1 431
Dzieci nocy
powrót do forum filmu Dzieci nocy

7/10

ocenił(a) film na 7

Nie słuchajcie tych niektórych krzywdzących opinii, bo Children Of The Night to naprawdę dobry horror o wampirach. Co chwilę daje po pysku widzowi myślącemu, że obejrzy 100%-owo poważny horror. A tymczasem reżyser co jakiś czas puszcza nam oka i sam naśmiewa się z konwencji. Nie wszystko jest tu takie, jak byśmy się mogli spodziewać po vampire movie. Szczególnie fajnie wyglądała pora snu w wykonaniu wampirzyc zamkniętych w pokoju, które okrywały się w jakimś dziwacznym kokonie, a drogą ustną formowały "zewnętrzne płuca". WTF! Na początku nie byłem jeszcze pewien, czy reżyser jest świadomy tego, co robi, ale już niewiele później już się co do tego przekonałem. Fajna zgrywa. Wampiry wyglądają niby nieco strasznie, ale też trochę komediowo. Bardzo fajna charakterystyka. Bohaterzy też całkiem spoko, szczególnie murzyn. Jak ja lubię takie role! Ogólnie w filmie dużo się dzieje, na brak akcji nie można narzekać. Zakończenie jest bardzo udane. Smaczku dodają też akcenty humorystyczne. No i te piękne kolory, które budują bardzo ciekawą atmosferę i stanowią świetny kontrast z mrokiem nocy. A znaczna część filmu dzieje się w nocy... Wiadomo, że nie jest to jakaś czołówka wampirzych filmów ever, ale na pewno jedna z ciekawszych propozycji. Moja ocena: 7/10.

ocenił(a) film na 2
Shady_Yo

Ja bym to napisał inaczej:

Nie słuchajcie użytkownika Shady_Yo. Jeśli ktoś w swoim zdaniu, by do czegoś przekonać, używa wzmocnienia "naprawdę", to prawie na pewno kłamie. Film co chwila daje po pysku widzowi, ale z głupoty i infantylności. Reżyser nie naśmiewa się z konwencji tylko robi durne sceny. Pora snu wampirów wygląda kiepsko, płuca na wierzchu i jakis kokon to pomysły co najmniej dziwne. Jedna ma płuca na wierzchu, a druga kokon. Czemu jedna ma płuca na wierzchu, a druga kokon? Dlaczego obie nie mają płuc na wierzchu? Płuca na wierzchu mają być zgrywą? Ale dlaczego? Co takie zgrywaśniego jest w płucach na wierzchu? Nie wiem. Wampiry wyglądają komediowo, podobnie jak laski taplające się w kanałach. Zeszły se do kanałów i pływają. Bardzo słaba charakteryzacja, nie charakterystyka, ci się słowa pomyliły. Murzyn niefajny i pisze się to słowo wielką literą. W filmie dużo sie dzieje, ale dużo dziania się nie wpływa generalnie na jakość filmu, gdyż dużo czy mało dzianie się w filmach samo w sobie nie jest wartością. Na pewno nie jest to totalne dno wampirzych filmów, ale na pewno jeden z gorszych filmów.

;)

ocenił(a) film na 7
Piotrek4

Nie!

Shady_Yo

dobry film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones