Odtwórz Zwiastun nr 1 1:30

Zobacz Dzieci wieku zwiastun

Film

Les enfants du siècle

1999 2 godz. 15 min.
7,3 149
ocen
7,3 10 149
843
chce zobaczyć
{"id":"7269","linkUrl":"/film/Dzieci+wieku-1999-7269","alt":"Dzieci wieku","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/72/69/7269/6923610.2.jpg"}
Skandalizujące życie francuskiej pisarki George Sand (Juliette Binoche), której powieści były dla współczesnych bardziej... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Dzieci wieku
Dzieci wieku (1999) Zwiastun nr 1 1:30
Dzieci wieku | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 1999 | Film Skandalizujące życie francuskiej pisarki George Sand (Juliette Binoche), której powieści były dla współczesnych bardziej oburzające niż jej gorący romans z dekadenckim artystą Alfredem de Mussetem (Benoît Magimel). Chociaż Sand paliła cygara i ubierała się ekstrawagancko, to sprawy poruszane w jej pisarstwie - abstynencja seksualna w małżeństwie i kobieca oziębłość - najbardziej przyczyniły się do ostracyzmu ze strony francuskich kręgów literackich.

Skandalizujące życie francuskiej pisarki George Sand (Juliette Binoche), której powieści były dla współczesnych bardziej oburzające niż jej gorący romans z dekadenckim artystą Alfredem de Mussetem (Benoît Magimel). Chociaż Sand paliła cygara i ubierała się ekstrawagancko, to sprawy poruszane w jej pisarstwie - abstynencja seksualna w małżeństwie i kobieca oziębłość - najbardziej przyczyniły się do ostracyzmu ze strony francuskich kręgów literackich.

studio
Alexandre Films / Canal+ / Conseil Général de lIndre / Więcej...
data produkcji
1999
tytuł oryg.
Les enfants du siècle
inne tytuły
Dzieci stulecia (inny tytuł) Polska
Dzieci wieku Polska
Więcej...
Zdjęcia do filmu nakręcono w Wenecji (Włochy) oraz w Boulogne-Billancourt i Paryżu (Francja).
Nie jest to pierwszy raz, gdy na ekran przenoszona jest historia związku George Sand - Alfred de Musset. W 1945 roku Charles Vidor wyreżyserował film "A song to Remember/Pamiętna pieśń", gdzie w tą słynną parę wcielił się duet Merle Oberon -George Macready.
Jest to pierwszy film kostiumowy Diane Kurys. Aby się przygotować do kręcenia, reżyserka oglądała dużo filmów historycznych, chodziła również oglądać obrazy z początku XIX wieku. Praca nie była łatwa, ponieważ chodziło przede wszystkim o idealne odtworzenie atmosfery epoki, w której to używało się świec i lamp oliwnych, a przy tym zachować współczesny ton.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych