Ludivine Sagnier 

6,9
3 569 ocen gry aktorskiej
Ludivine Sagnier
Urodzona 3 lipca 1979 roku w La Celle-Saint-Cloud, Yvelines, we Francji. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1989 roku, mając 10 lat, w filmie Alaina Resnaisa "Chcę do domu". Wystąpiła także w kilku filmach krótkometrażowych, m.in. jako Anna w filmie "Acide animé" (1999; reż. Guillaume Bréaud), za rolę w którym otrzymała nagrodę dla Najlepszej Aktorki na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Lutin. Pojawiła się także na deskach teatralnych w paryskich produkcjach Marivauxa "Game of Love and Chance" oraz Oscara Wilde "The Importance of Being Earnest". Za rolę Catherine w komedii muzycznej "8 kobiet" /8 femmes/ (2002; reż. François Ozon) wspólnie z całą obsadą aktorską filmu (Catherine Deneuve, Isabelle Huppert, Emmanuelle Béart i Fanny Ardant) dzieliła Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszej Aktorki oraz Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie w 2002 roku i zdobyła nominację do Césara.

Thriller erotyczny "Basen"(2003) był trzecim filmem, przy którym współpracowała z Françoisem Ozonem, wcześniej spotkali się jeszcze na planie "Gouttes d'eau sur pierres brulantes"(1999). Dzięki filmowi "Basen"/Swimming Pool/ " z Charlotte Rampling w jednej z głównych ról, Amerykanie poznali najszybciej wschodzącą gwiazdę kina francuskiego. Tak pokochali tę młodą blondynkę, że film w reżyserii Ozona stał się jedną z najpopularniejszych produkcji zagranicznych w Stanach Zjednoczonych.
I za rolę zuchwałej córki wydawcy ksiązek, Julie w tym filmie była nominowana w 2004r. do nagrody Césara. Na festiwalu filmowym w Cannes w 2003r. odniosła spory sukces. Można ją było oglądać równocześnie w dwóch pokazywanych na festiwalu filmach - jako Lili w dramacie "La Petite Lili"(2003) -rola ta przyniosła jej nagrodę Silver Hugo na Chicago International Film Festival (na podstawie sztuki Czechowa Mewa) Claude'a Millera oraz właśnie w "Basenie".

W filmie przygodowym "Piotruś Pan"(2003) Paula Johna Hogana ta wszechstronnie utalentowana aktorka zagrała elfa o imieniu Dzwoneczek. Inne filmy z udziałem Sagnier to "The Children of the Century"(1999) Diane Kurys (z Juliette Binoche i Benoît Magimel), "Rembrandt"(1999) Charlesa Matton (z Klausem Marią Brandauerem), "Un jeu ;enfants"(2001) Laurenta Tuel, "Moja żona to aktorka"/My Wife is an Actress/(2001) Yvana Attal (z Charlotte Gainsbourg i Terence Stampem) oraz "Petites Coupures"(2003) Pascala Bonitzera (z Danielem Auteuil i Kristin Scott Thomas). Pierwszą rolę po angielsku zagrała w filmie Iana Simpsona "Toothache"

Dorobek telewizyjny aktorki obejmuje następujące pozycje - "Marie Marmaille" (2002; w reżyserii Jean-Louisa Bertucelli) oraz "Napoleon" (2002) Yvesa Simoneau (z Johnem Malkovichem, Isabellą Rossellini i Gérardem Depardieu).


więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 lipca 1979

miejsce urodzenia: La Celle-Saint-Cloud, Francja

wzrost: 160 cm

Srebrny Niedźwiedź
Zdobyła Srebrny Niedźwiedź, inną nagrodę oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma bliznę w dolnej części brzucha, po tym jak przeszła operację zapalenia otrzewnej. W trakcie operacji wykryto u niej guz. Na szczęście nowotwór nie był złośliwy i lekarze mogli go usunąć.
Ma trzy córki: ze związku z francuskim aktorem Nicolasem Duvauchelle Bonnie (ur. 25 marca 2005 r.), ze związku z reżyserem Kimem Chapironem - Ly Lan (ur. 3 stycznia 2009 r.) i Tàm (ur. w grudniu 2014 r.).
Ma siostrę o imieniu Delphine.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych