[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":92,"rate":7.771739130434782,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,8
92 oceny gry aktorskiej
Stefano Dionisi
Urodzony w Rzymie 1 października 1966 roku, debiutował w 1986 roku jako bohater grający główną rolę w przebiegu fabularnym telewizyjnego filmu "Róża" u boku Valerie Perrine, w reżyserii Tommaso Shermana. Na dużym ekranie po raz pierwszy wystąpił w dramacie Francesco Maselli "Sekret" [1990] z Nastassją Kinski.

W 1994 roku otrzymał, przyznawaną w Campidoglio w Rzymie, nagrodę specjalną David'a di Donatello za rolę Carlo Broschi, słynnego XVIII-wiecznego włoskiego śpiewaka kastrata w biograficznym filmie "Farinelli: ostatni kastrat" [1994], belgijskiego reżysera Gérarda Corbiau, a sam film zdobył Złoty Glob i nominację do Oscara. Na szklanym ekranie pojawił się w roli faraona we włosko-amerykańsko-niemieckim biblijnym filmie telewizyjnym Rogera Younga "Józef" [1995]. Wystąpił z grającym tytułową rolę Marcello Mastroiannim w kinowym dramacie "Zgodnie z Pereirą" [1996] Roberto Faenzy.

W 1999 roku pojawił się w amerykańsko-brytyjskiej produkcji Mikea Figgisa "Zguba seksualnej niewinności" jako Luca oraz zagrał postać Pietro Pagello we francuskim dramacie "Dzieci wieku" (Les Enfants du siecle) z Juliette Binoche. Rok potem wystąpił w tytułowej roli we włoskim filmie "Johnny partyzant" (Il Partigiano Johnny) [2000], za który reżyser tego dzieła Guido Chiesa odebrał nagrodę na festiwalu filmowym w Wenecji. Był partnerem filmowym Maxa von Sydowa we włoskim horrorze Dario Argento "Bezsenny" (Non ho sonno) [2001]. Zagrał u boku Harveya Keitela i Andie McDowell we francuskim kryminale Manuela Pradala "Ginostra" [2002].

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 października 1966

miejsce urodzenia: Rzym, Włochy

żona <a href=http://www.filmweb.pl/Person?id=70351>Annie Stewart</a> (od 1995, rozwód), syn Milo (ur. 1997)
Był zaręczony z włoskimi aktorkami Claudią Gerini, Chiarą Caselli i Barbarą Lerici.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych