PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1104}

Dziecko Rosemary

Rosemary's Baby
7,7 148 703
oceny
7,7 10 1 148703
8,4 43
oceny krytyków
Dziecko Rosemary
powrót do forum filmu Dziecko Rosemary

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 3

Nie czytałem książki, więc nie wiem jak daleko ekranizacja odbiega od oryginału, jednak słysząc tyle
dobrego o tym filmie spodziewałem się czegoś więcej. Jak dla mnie w ogóle nie trzymał w napięciu,
a zakończenie wydaje się być wprost głupie. Horror to też nie jest, bo tu nic nie straszy. Moim
zdaniem to średniej jakości film psychologiczny.

ocenił(a) film na 6
dogfang

Hmm, ja mam podobne odczucia, gdziekolwiek nie byłam, to przed obejrzeniem filmu, słyszałam: "Człowieku, jaaaaa, nie widziałaś tego filmu?". Zasiadam, obejrzałam... w sumie to pod koniec wk... mnie ten film. Zdenerwowała mnie naiwność, trochę spiskowa atmosfera... ale jest coś, na co wydaje mi się, że warto zwrócić uwagę.
To było w 1968 roku - sława tego filmu jest nabrzmiała, bo widok chociażby piersi, sabatu, satanistycznych i "mistycznych" scen powodowało kontrowersje. Ale walić aspekt czasu - coś, co też zwraca uwagę to dobry montaż, dobrze prowadzona fabuła będąca zwięzlą... A jak już o satanistycznym gwałcie mowa, to miała w sobie pewną przećpaną dziwność :P

Jakby nie było, powiedziałabym, że nie był to zły film, ale też książki nie czytałam to kij z moją wypowiedzią :P

ocenił(a) film na 10
SztucznyMrok

Film. Jest. Filmem. A nie ruchomymi ilustracjami do książki. Film ma się bronić jako całość, a fakt czy się książkę przeczytało nie powinien mieć większego wpływu na jego odbiór. Więc nie, nie kij z Twoją wypowiedzią.

littlelotte52996

No właśnie. Kolejne rozważania o tym, że film trzeba analizować i rozumieć w połączeniu z książką. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego tak wiele osób nie widzi, ze to nie ma sensu.

SztucznyMrok


kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

ocenił(a) film na 10
dogfang

Film psychologiczny? Nie sądzę. Oglądałem ten film w środku nocy, sam. Były momenty dużo straszniejsze niż w niektórych współczesnych horrorach.

ocenił(a) film na 3
Miksa

Też oglądałem w środku nocy. Nie było tam NIC strasznego. Ale film nie musi być straszny, żeby był dobry. Jednak ten "horror" ani nie straszy, ani nie imponuje grą aktorską czy zawiłością fabuły.

ocenił(a) film na 7
dogfang

W pełni się z tobą zgadzam, film widziałem wczoraj na tvn7 i jestem rozczarowany. Nie wiem, może miałem za duże oczekiwania co do niego ale wydaje mi się że nie wytrzymał próby czasu. Może pod koniec lat 60-tych straszył, budził kontrowersje ale obecnie film wypada po prostu blado.
Tylko dlatego że jestem fanem filmów Polańskiego oceniłem go wysoko, chyba nawet aż za bardzo.

ocenił(a) film na 4
bartu1986

Niestety i ja muszę dołożyć swoją cegiełkę do tego zbioru niespełnionych oczekiwań (a były one - słusznie chyba biorąc pod uwagę tak wysokie oceny i taką wielką cześć dla tego filmu przy mojej jednoczesnej sympatii dla starszego kina - naprawdę wielkie). Przez pierwszą połowę, nie mającą nic (albo niewiele) ani z horroru ani z thrilleru, choć jednocześnie będącą w miarę interesującą i wciągającą, zastanawiałem się kiedy to się w końcu rozkręci. Kiedy się w końcu być może nieco rozkręciło (acz w niestety bardzo przewidywalny i niezbyt ciekawy sposób) głowę mąciło mi już następne, zaiste złowieszcze i skądinąd brutalne pytanie - po co to wszystko? Po co przez 136 minut gapiłem się w ekran telewizora i po co te 136 minut zostało w ogóle nakręcone? I choć doba minęła od seansu - nadal nie wiem. No bo chyba nie po to żeby to teraz po nocy pisać. Film nie jest zły, jest po prostu straszliwie nijaki i dla mnie kompletnie bezcelowy.
Także z mojej strony również rozczarowanie. Duże.

dentryt


kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

bartu1986


kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

dogfang


kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

ocenił(a) film na 3
dogfang

Zgadzam się. Film nudny, głupi i irytujący. Zakończenie jest beznadziejne, zresztą jak cała akcja w tym filmie. Poza tym fabuła jest niesamowicie podobna do adwokata diabła.

black_vesper


kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

dogfang


kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones