PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694545}

Dzika droga

Wild
7,0 58 949
ocen
7,0 10 1 58949
5,9 24
oceny krytyków
Dzika droga
powrót do forum filmu Dzika droga

Po filmie uznałem , że najbardziej trafnym , a wręcz idealnym symbolem Naszego życia, będzie plecak . Każdy z Nas od najmłodszych lat wyrusza w trasę , niosąc na własnych barkach swój prywatny bagaż doświadczeń. Wszyscy pokonujemy tę samą trasę. Nasz start rozpoczyna się "od narodzin, a wyznacznikiem ukończenia tej trasy zawsze będzie śmierć". Jedyną różnicę stanowi czas w jakim się znajdujemy . Pierwsza grupa już ukończyła trasę zapadając w sen . Druga grupa zaczyna etap i trafia na start . Ja trochę zmęczony , poturbowany życiem , znajduje się gdzieś po środku trasy . Wydaje się że, to najlepszy etap szlaku , ponieważ jestem w stanie podejmować decyzje i mogę to i owo pozmieniać . Mogłoby się wydawać , że w najgorszej i najmniej uprzywilejowanej pozycji są ludzie , którzy kończą trasę . Moim osobistym zdaniem to nie prawda . Głównym i najbardziej istotnym wymiarem tego szczęścia jest ten nieszczęsny plecak , to życie . Im cięższy, bardziej zdewastowany , zniszczony , tym lepszy . Plecak jest jedynym śladem , dowodem na to , że stąpaliśmy po tej ziemi . Napotykani przez Nas ludzie , wzloty , upadki , kaprysy , osobiste problemy . To wszystko pozwala Nam uwierzyć , że nie zmarnowaliśmy daru jaki otrzymaliśmy . Pięknym dowodem jest cytat z książki :Ta droga wiedzie nas przez pustynie i góry, często brak nam sił, umieramy z pragnienia, powoli rozstajemy się z dotąd niezbędnymi rzeczami - pogonią za newsami, TV, internetem, telefonem, a potem ... nareszcie dostrzegamy ludzi, którzy bezinteresownie nam pomagają, sami pomagamy, i... idziemy dalej - krok za krokiem, każdego dnia na nowo, przed siebie. Droga w głąb siebie uczy pokory i szacunku, można zdystansować się od tego, co na co dzień zaprząta nam głowę i sprawia, że nie widzimy rzeczy istotnych. Życie jest pięknym darem .
Niesamowity film : bogaty w niezwykłe ujęcia , zdjęcia . Ogląda się to wszystko wybornie, podziwiając kunszt przyrody , jej niezwykłość , która budzi respekt w człowieku . Piękne cytaty dające do myślenia i zastanowienia się nad własnym życiem .Rewelacyjna muzyka i moja ulubiona aktorka : Reese Whiterspoon . Osobiście uważam , że w tym roku jest to najlepszy film jaki widziałem . Dobranoc ...

ocenił(a) film na 8
Mathew_filmweb

Pięknie to napisałeś. Na pewno obejrzę ten film i to dzięki Tobie..

Corderosa

Dziękuję . Bardzo Mi miło ;-D Sam pracuje w kinie ,a więc zapraszam do Silver Screen Lodz . Pozdrawiam serdecznie i ściskam najmocniej jak potrafię .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones