PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33187}

Dzikie trzciny

Les Roseaux Sauvages
7,2 1 295
ocen
7,2 10 1 1295
8,0 2
oceny krytyków
Dzikie trzciny
powrót do forum filmu Dzikie trzciny

Cudo, po prostu.

ocenił(a) film na 10

Nie dość że film mądry, ciepły, to również po prostu piękny wizualnie. Wspaniałe operowanie kolorami, świetne zdjęcia. Klimat młodzieńczych miłości trochę jak w "Lecie miłości" Pawlikowskiego lub polskim "Nad rzeką, której nie ma", ale dwie klasy wyżej. A w młodej Elodie naprawdę można się zakochać - że też ja tego filmiku nie widziałem wcześniej ;)
Mnie osobiście bardzo podoba się także taka nieśpieszna, przemyślana narracja i lekki nastrój rozleniwienia (pomimo dramatycznych przeżyć i nerwowych wydarzeń codzienności, typu pod koniec oczekiwanie na wyniki matur - jednak w wielu scenach czuć prowincję, upał, rozleniwienie; w dobrych filmach bardzo to lubię).
Najlepszy z dotychczas widzianych przeze mnie filmów Techina.

W tym roku naprawdę zachwyciły mnie tylko 3 filmy, których wcześniej nie widziałem - "Ghost World", "Burza lodowa" i dzisiaj (wczoraj) właśnie ten. Każdy z nich ma to niesamowite coś. Nikt nie wie, co to jest, ale wiemy jak się to nazywa - magia kina!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones