PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1084}

Dzikość serca

Wild at Heart
7,6 64 108
ocen
7,6 10 1 64108
7,5 34
oceny krytyków
Dzikość serca
powrót do forum filmu Dzikość serca

Mam pytanie, czy to jest jeden z tych filmow w stylu Tarantino? Bo na taki sie zapowiada, ale przeczytalem komentarze, że nudny to zaczynam watpic ze to bedzie cos typu Pulp Fiction :(

ocenił(a) film na 8
Pijany_Mistrz

Absolutnie nie! Jest bardzo mroczny, groteskowy i nie jest żadną zabawą kinem. Jest bardzo krytycznym spojrzeniem na Amerykę i na jej mieszkańców. Bohaterowie są przesiąknięci do szpiku kości złem i wcale nie patrzymy na nich przyjaznym okiem jak na gangsterów z PF. A czy jest nudny? Nudny to określenie którego używają ludzie nie potrafiący nic ocenić- zbywają więc wszystko jednym słowem- NUDA. Rozrywkowy to nie jest film, ale jego kultowość właśnie z tego wynika- jest to obraz mroczny, mocny, brutalny, bardzo odrealniony, rozgrywający się może w naszym świecie, ale Lynch ten świat obdarł z pozytywów. Zobaczyć trzeba. Z tym że nie jest to film Tarantinowski. Już wymyślono dla takich dzieł lepsze określenie. Film Lynchowski, bo filmy reżysera nie są podobne do żadnych innych.

ocenił(a) film na 9
Lucky_luke

Dla mnie film absolutnie ma cos z PF a raczej na odwot PF ma cos z WaH.

ocenił(a) film na 5
Pijany_Mistrz

totalnie nie na pewno nie jest pełen energi

ocenił(a) film na 6
jotubyl

Coś chciałeś nam przekazać, bo wyszedł Ci jakiś bełkot?

FILioza

Film nie jest nudny. Chociaż dla niektórych może być ciężkim seansem. Nie zgadzam sie z Lucky_luke, według mnie film w jakimś stopniu jest jednak zabawą kinem. Jest przede wszystkim ekranizacją powieści (może bardziej opowiadania). i jest to jeden z niewielu przykładów gdzie film na podstawie książki wywołuje znaczne większe emocje i znacznie większy ma wpływ na kulturę niż literacki orginał.

Coś na rzeczy jest jeżeli pytasz o film w stylu Tarantino. Jednak NIE MOŻNA go tak nazywać gdyż w momencie powstania tego film Quentin był młokosem który myślał dopiero o swoim pierwszym filmie.
Można za to przyjąć że kręcąc np. Pulp Fiction - Tarantino korzystał z patentów których wcześniej użył D.Lynch.

ocenił(a) film na 9
RealKalps

nie wiem czy porównywanie lyncha do tarantino jest w ogóle możliwe. Mowienie o jakimkolwiek dziele lyncha, ze jest "tarantinowskie", jest troche nie na miejscu- zgadzam sie w zupelnosci z RealKalps

ocenił(a) film na 4
RealKalps

no dla mnie byl ciezkim seansem i w sumie dla mnie byl nudny.

ocenił(a) film na 4
Pijany_Mistrz

też liczyłam na coś w stylu Tarantino- skoro miał to być również postmodernizm. Albo przynajmniej na zagadkowość, wielowątkowość z jakiej słynie Lynch. A nie było żadnej z tych rzeczy. Jest to moje pierwsze podejście do Lyncha i nie za bardzo udane, film mnie jakoś nie zachwycił-poza aktorstwem, które jest na dobrym poziomie. Nie zgadzam się, że bohaterowie nie budzą sympatii, w sumie Sailor i Lula dadzą się lubić. A i ten kochanek Marietty był w sumie spoko.

ocenił(a) film na 4
panna_x_filmweb

tzn mialam na mysli, że nie bylo stylu, klimatu takiego jak w filmach Tarantino. Postmodernizm jest w filmie obecny, ale chociaż i dzikość serca i filmy tarantino są postmodern., to w rozny sposob. po prostu liczylam na cos podobnego jak u quentina i nie wyszlo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones