PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1084}

Dzikość serca

Wild at Heart
7,6 64 009
ocen
7,6 10 1 64009
7,5 34
oceny krytyków
Dzikość serca
powrót do forum filmu Dzikość serca

Hej, jak interpretujecie scenę, kiedy matka Luli pomalowała się szminką? Ja nie zrozumiałam tego, być moze to miało znaczyć, że jest szalona, ale czy ma też jakieś drugie ukryte dno? Kiedy zaczęła majstrować przy rękach, najpierw myślałam, że chce sobie podciąć żyły, a to bum, maluje sobie nadgarski. Drugie moje pytanie, co ona miała na nogach, kiedy leży w artystycznej pozie przy muszli klozetowej?
i Moje trzecie pytanie, czy matka Luli rzeczywiście nie wiedziała o zabójstwie Johnny'ego, czy go wystawiła?

ocenił(a) film na 7
panna_x_filmweb

malowala sie szminka bo byla poprostu szalona(moim zdaniem chora psychicznnie po czesci,zreszta corka tez miala dziwne akcje),na nogach miala skorzane buty w ktorych wujek Luly podobno widzial kosmitow,a pozniej zniknol bez wiesci(Lula opowiadala o tym Sailorowi jak lezeli w hotelu chyba)..nie chciala zabojstwa Johnny'ego ale Marcelles chcial bo chcial byc z nia a w Johnnym widzial rywala..ale to tylko moje zdanie,a jak bylo naprawde musialbys zapytac Lyncha :)

ocenił(a) film na 8
eingrad

daje 100% pewności, że David Lynch nie wyjaśniłby nic :D

ocenił(a) film na 7
MatW321

bo sam niewie :) czy jak ?

ocenił(a) film na 8
eingrad

Bo Lynch nie cierpi mówic o swoich filmach, i uważa, że każdy może mieć swoją interpretacje różnych wydarzeń :D

ocenił(a) film na 5
eingrad

Wujek Luli widział kosmitów w rękawicach, a nie w butach. Moim zdaniem buty Marietty symbolizowały, że jest ona "Złą Wróżką" - taką wiedźmą na miotle, czarne buty z zadartymi noskami od razu mi się z tym skojarzyły.

ocenił(a) film na 9
panna_x_filmweb

Jest opcja, że to było jak nakładanie maski (tak jak na przykład interpretacja maski w Władcy Much), żeby niejako psychicznie oddzielić się od tego co się robi i żeby pozwolić sobie na odcięcie się od swojej "życiowej roli" (w tym wypadku tej zlecającej zabójstwo morderczyni-pośredniczki). Mam wrażenie, że to symbol uświadomienia sobie jaką jest złą osobą (w tej czerwonej szmince na całej twarzy wyglądała jak diabeł). W scenie z następnego dnia widać, że ma już na sobie jakiś makeup, chociaż jej twarz dalej jest różowa - dalej czuje się z tym źle, ale już nie potrafi przyznać się do swojej winy; nie potrafi żyć ze świadomością własnego zła (zwłaszcza, że wcześniej zlecała już zabójstwa), więc znowu przykrywa winę, żeby żyć w iluzji omijającej niewygodne fakty.

ocenił(a) film na 9
petrello

Zgadzam się całkowicie! Moim pierwszym skojarzeniem była Lady Makbet - ciągle myjąca dłonie, "umazane we krwi". Taki sposób projekcji poczucia winy jest symboliczny i raczej prosty, chociaż pokazuje tragedię postaci (w tym przypadku niestabilnej matki, próbującej znaleźć odkupienie). A odchodząc od tematu, zaciekawił mnie również jej związek z Johnnym i Santosem. Jednocześnie chciała być dobra i być z Johnnym, metaforycznym usposobieniem dobra, ale wewnątrz miała pokłady zła, które przyciągały ją do Santosa.
No i czy postaci wiedźmy i wróżki się łączą? A niech cię Lynch, dobry jesteś ;)

ocenił(a) film na 3
panna_x_filmweb

Hej odpowiem Tobie dokładnie, ten film nie ma dna. Im mnie ludzie rozumieją posrane fabuły tym wyżej oceniają bo nie rozumieją i myślą że to takie mądre. To denny film chaotyczny dlatego wysoko oceniany bo jak go nie rozumieją to myślą że jest to arcydzieło.

hetmantomekh

ten film cie przerasta. spadaj oglądac szybkich i wkur...onych nr 34.

panna_x_filmweb

To jedno z wielu nawiązań do filmu Czarnoksiężnik z Oz. matka robi za złą czarownicę.

panna_x_filmweb

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.. . ps. zupa ci sie przypala.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones