PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=451434}
7,1 79 407
ocen
7,1 10 1 79407
5,2 6
ocen krytyków
Eagle Eye
powrót do forum filmu Eagle Eye

To ja tylko krótko: uważałem, że rozsądne kino akcji umarło (albo może przysnęło na dobrą chwilę). Nie przypominam sobie filmu z ostatnich lat, który w dobrej formie podałby szybką i wartką akcję, sensowną tajemnicę oraz ogólną wysoką jakość. Karmią nas przestylizowanymi filmami bez tego czegoś, co sprawia, ze po seansie mamy wrażenie, że nie tylko naoglądaliśmy się ładnych wybuchów, ale też że było tam coś poza tym.
W EE akcja jest bardzo dobra, bardzo widowiskowa, satysfakcjonująca, fabuła się rozwija, a my chcemy wiedzieć, jak to się skończy.
Polecam ten film, warto się z nim zapoznać. Jak napisałem powyżej - byłem po prostu bardzo usatysfakcjonowany tym, co zobaczyłem - nie tylko efektami specjalnymi, ale tez po prostu bardzo żywą akcją w naprawdę wysokiej jakości. 9/10

Lubisz kino akcji oraz spiski? Masz dość tandety? Uważasz, że kino akcji umarło? Obejrzyj Eagle Eye! Polecam, 9/10

ocenił(a) film na 8
Muszrom

Tylko jedna ważną rzecz - Shia jest oczywiscie odgrywa główną postać i robi to rewelacyjnie. Dźwiga ten film na swoich barkach i robi to sprawnie i rzeczowo. Z tego też byłem zadowolony. Od teraz nie będę się obawiał oglądać filmów z nim ;)

Muszrom

Racja Shia poradził sobie świetnie w tej roli co mnie nieźle zszokowało ( wcześniej znałam go z serialu " świat nonsensów..." który oglądałam jak byłam mała) sądziłam że to kolejna " gwiazdka" a tu takie pozytywne rozczarowanie :)

On A Friday

Dobry aktor i tyle. Bardzo niedoceniany.

ocenił(a) film na 9
Jezus_drugi

Racja. Dużo osób mówi że jest beznadziejny i wkurzający ale dla mnie jest rewelacyjny :)

AnthonyCole

to prawda,shia jest świetnym aktorem,ale wielu ocenia go tylko po wyglądzie,komentując,że to kolejny przystojniak i tyle.nie zgadzam się,chłopak wspaniale ukazuje emocje i uczucia w każdym filmie,baw i wzrusza,przynajmniej moim zdaniem.

ocenił(a) film na 8
AnthonyCole

Dla mnie również!

ocenił(a) film na 9
Muszrom

Też oceniłam ten film na 9/10.Są filmy akcji ambitne i filmy akcji. Ten zdecydowanie nie jest film ambitnym, tzn niczego nie uczy, niczego nie wnosi (w końcu od dawna wiadomo czym może grozić postęp w jakiejkolwiek dziedzinie:D) i nie ma się nad czym zastanawiać czyli nie szukamy głębi. Natomiast zwykłe filmy akcji dzielę na tandetę i te bardzo dobre. Tandetne filmy akcji, to te, które przedstawiają nam tą samą historię w inny sposób... jednym słowem zostaję poczęstowana tematem dobrze mi znanym:D Tu dostałam może i lekko oklepany temat jak na sensację, ale... wielkie ALE! Bardzo dobrze zagrany film, świetna muzyka, rewelacyjne efekty specjalne, świetnie zrealizowany pomysł a do tego nie nudziłam się ani przez chwilę. Brakowało mi filmu sensacyjnego czy też filmu akcji, gdzie przez cały czas będę siedziała jak na szpilkach:D Nie zostałam zbombardowana głupotą:D To był miłe przeżycie:D

ocenił(a) film na 8
LaraNotsil

To też rzeczywiscie dość ważne - nie było bombardowania głupotą. Co prawda jest tam dość dużo scen "niewiarygodnych", ale nie mówimy przy nich - taa, jasne, a świstak siedzi. We wszystko da się uwierzyć.

ocenił(a) film na 9
Muszrom

Za wyjątkiem sceny, gdzie urywają się druty wysokiego napięcia (na co pewnie jest wyjaśnienie) to na cała resztę mam odpowiedzi:D

ocenił(a) film na 8
LaraNotsil

To rzeczywiście było trochę przegięte :)

ocenił(a) film na 9
Muszrom

Szkoda tylko, że nie zostało to wyjaśnione:D ALe co tam.... trochę niewiedzy nikogo nie zabiło:D

Muszrom

Dokładnie. Ta scena była aż za bardzo przegięta.

LaraNotsil

LaraNotsil : "Nie zostałam zbombardowana głupotą:D" (...) "Za wyjątkiem sceny, gdzie urywają się druty wysokiego napięcia (na co pewnie jest wyjaśnienie) to na cała resztę mam odpowiedzi"

Twoja wypowiedź ma sens i mi się podobała, właśnie do powyższego fragmentu. Z Twoimi argumentami w większości się zgadzam. Zauważasz przynajmniej tę jedną, oczywistą nawet dla słabo rozgarniętych we współczesnej technice widzów głupotę. Ale jest ich niestety więcej. Dlatego nie podoba się ten film aż tak bardzo ludziom bardziej zorientowanym we współczesnym świecie i technice jak podoba się np. dzieciom, które o świecie aż tyle nie wiedzą i tych "głupot" nie dostrzegają z taką łatwością. Cechują się bardzo nikłą dozą krytyki. Można im wmówić niemal wszystko. Niestety jak widać niektórym dorosłym widzom też...

Czy doszukiwanie się usilnych wyjaśnień na rażące widza nonsensy ma sens? Są tacy, którzy będą bronić faktu istnienia krasnoludków, bo widzieli film o krasnoludkach. Ja jednak nie określiłbym postępowania takiej osoby mianem poważnego.

ocenił(a) film na 9
krzysyek

Podaj przykłady.

AnthonyCole

Film oglądałem już ponad póltora roku temu, więc pamiętam obecnie jedynie zarys fabuły. Ale przykładowo diana6echo podała poniżej kilka przykładów niedorzeczności:

"no sorry, ale zdejmowanie odcisków palców z dymiącego jeszcze truchła?

Identyfikacja twarzy z 3 pikseli????

fajne, efektowne, przyznaję, niemniej śmieszne i niedorzeczne..

Tak samo jak to, że każda kamera jest podłączona do narodowego systemu monitoringu".

ocenił(a) film na 7
Muszrom

ja miałam dylemat z ocenieniem tego filmu, bo z jednej strony bardzo mi się podobał i prawdopodobnie z miłą chęcią jeszcze kilka razy do niego wrócę, ale z drugiej masa głupot i niedorzeczności w połączeniu z ujawnieniem 'głównego złego' w połowie filmu.. nie.. po prostu nie.. to by było nie fair.. źle bym się z tym czuła ;)

nie mniej, jedyne co bym zmieniła to zakończenie
nie to, że mam obsesję na punkcie śmierci czy nieszczęścia, ale wg mnie lepiej by było gdyby Jerry został zastrzelony :>
ja się prawie poryczałam jak zobaczyłam tą scenę, ale niestety wszystko musiało być cacy i dobry musiał przeżyć.. no come on... to by było coś.

chyba zaraz pozwolę sobie na tą grzeszną przyjemność i jeszcze raz obejrzę ten film.. tak jak Transformery, wiesz, że to kiepskie filmy, a jednak sprawiają człowiekowi frajdę :D

ocenił(a) film na 9
diana6echo

Ja nie dopatrzyłam się głupoty w tym filmie. Co do Transrormersów... jest to (1 i 2) film, który sprawia mi ból i rani me serce.

ocenił(a) film na 7
LaraNotsil

no sorry, ale zdejmowanie odcisków palców z dymiącego jeszcze truchła? a identyfikacja twarzy z 3 pikseli?
fajne, efektowne, przyznaję, niemniej śmieszne i niedorzeczne.. tak samo jak to, że każda kamera jest podłączona do narodowego systemu monitoringu :>

a Transformerów 2 nie widziałam jeszcze, ale z tego co wiem, to jest tam to samo co w jedynce tyle że więcej - ot, kolejny blockbuster

ocenił(a) film na 9
diana6echo

2 jest trochę śmieszniejsza:D Po drugie bierzesz na wszystko za poważnie. Nie przeszkadza Ci fakt istnienia suepr komputera (tej kuli) a przeszkadza Ci fakt ściagania odcinsków czy podłaczenia kamer:D

ocenił(a) film na 7
LaraNotsil

taaa.. tyle, że Eagle Eye miał być chyba bardziej prawdopodobnym techno-thrillerem niż tamta bajka o kosmicznych robotach zmieniających się w samochody ;)

ocenił(a) film na 7
diana6echo

dalem 8/10. Jeden z lepszych filmow akcji jaki ostatnio widzialem. Bardzo szybka, wartka akcja, momentami za szybka? Wiele sie dzieje i nie sposob sie nudzic. Dobrej akcji i napiecia nie niszczyla stutacja miedzy glownymi bohaterami, nie rodzi sie miedzy nimi wielkie uczucie, nie kochaja sie, nawet do konca nie ufaja sobie, jak to ostatnio w filmie bywa(nie ma sensaji bez scen erotycznych i jakiegos uczucia miedzy bohaterami) A tutaj po prostu nie ma na to czasu :) Na pewno do tego filmu jeszcze wroce, kto nie widzial- polecam.

dolce8

Ogólnie zgadzam się z opiniami na temat tego filmu. Byłem ekstremalnie mile zaskoczony jak go obejrzałem (bo podchodziłem sceptycznie). Z tymi niedorzecznościami nie jest tak źle. Chociaż ta akcja z drutami to naprawdę lekkie przegięcie. A co do zdejmowania odcisków, to przy samej koncepcji Arii jest cholernie prawdziwe:P

ocenił(a) film na 3
Pregier

nie spodziewałam się, że będzie gorsze niż transformers ;]

beznadziejny film ...

ocenił(a) film na 9
diana6echo

Zgadzam się - Jerry powinien zginąć. Było by... ciekawiej... bardziej realnie. Nie wiem jak to opisać ale było by lepiej

diana6echo

jak czytam takie słowa,normalnie mnie trzęsie-jak śmierć człowieka może być ciekawa.

ocenił(a) film na 7
Wera_135

Może. Ponad 7 miliardów ludzi a raptem 3000 tygrysów. Jakoś więcej mam współczucia dla rozjechanej żaby :)

diana6echo

skoro porównujesz człowieka z żabą,to nie ma o czym gadać.

ocenił(a) film na 7
Wera_135

Żaby są pożyteczne :)

diana6echo

o tak,francuzi się z tobą zgodzą,bez dwóch zdań,ale ja nie.

ocenił(a) film na 8
Muszrom

Myślę, ze w temacie powinno być "Lubisz kino akcji SF oraz spiski?".
Typowe kino sensacyjne powinno być bardziej prawdopodobne, a przynajmniej mieć trochę bardziej typowego przeciwnika, niż ten filmowy. Fani "Gorączki", "Leona", czy "Szklanej ..." mogą poczuć się oszukani.

Szczęście, że lubię i akcję i SF i spiski, to obejrzałem z przyjemnością. :)

ocenił(a) film na 8
Khaosth

Dodanie tego s-f zdradza coś z fabuły, a przecież do pewnego punktu tajemnica jest całkowicie tajemnicza ;)
Ale skoro już to napisałeś, to słusznie, masz rację.

ocenił(a) film na 8
Muszrom

Coś zdradza, ale nie wszystko. Równie dobrze wszystko to może mieć z początku związek z podróżami w czasie, technologią kosmiczną, sztuczną inteligencją, czy chipami w mózgu.

PS.
Ja rozwiązania w tym stylu zacząłem być pewny podczas pościgu za Cayenne. Ten punkt znajduje się dosyć wcześnie w tym filmie. :)

ocenił(a) film na 5
Khaosth

A ja niestety nie podzielam waszego zdania. Film był w miarę. Do plusów na pewno można zaliczyć grę głównego bohatera, efekty całkiem przyjemnie się oglądało, muzyka była pasująca do filmu, nie wyróżniała się niczym ale było ok. Do minusów i tego jest niestety więcej trzeba zaliczyć pomysł. To już niestety było. Oglądając ten film miałem cały czas wrażenie że patrzę na inną wersję filmu Ja, Robot. Główny przeciwnik był wręcz identyczny, jedynie szczegóły były pozmieniane. Do tego przewidywalność. No i tutaj po raz kolejny niewiele rzeczy nas może zaskoczyć. To że komputer jest tym kto prowadzi naszych głównych bohaterów i jest jednocześnie głównym przeciwnikiem w filmie można przewidzieć dosyć wcześnie. Kolejny minus to przesadzenie z niektórymi rzeczami. Ogólny dostęp super komputera do wszystkiego co znajduje się w USA jest według mnie pomysłem niezbyt udanym. Do tego po prostu super śmieszna scena jak nagle urywają się linie wysokiego napięcia i spadają na gościa... mistrzostwo.
Bardzo też niepodobała mi się końcówka filmu. Ogólnie scena w Białym Domu była bardzo fajna. Ale to że Jerry przeżył było już jak dla mnie przynajmniej robieniem happy endu na siłę.
Film momentami nudny ale tego nie będę już zaliczał do minusów.

Zdecydowanie wolę typowe kino sensacyjne o którym Khaosth pisał wcześniej.

ocenił(a) film na 8
nostradamek

mi się podobał, ale też jestem zdania, że jest zbyt podobny do Ja, Robot

Pirat_z_Karaibow

Czy ja wiem. Ja aż takiego podobieństwa to nie widzę.

ocenił(a) film na 9
nostradamek

Po za tym że komputer jest sprawcą to nie specjalnie są do siebie podobne

ocenił(a) film na 9
Muszrom

w pełni się z todą zgadzam też oceniłem ten film 9/10 z początku podchodziłem do tego filmu sceptycznie al e po obejrzeniu jego uważam że jest świetny dużo lepszy niż się spodziewałem

użytkownik usunięty
Muszrom

bardzo dobrze poprowadzona akcja, to nie jest film typu "jak na siłę uszczęśliwić widza", tylko film z ciekawym pomysłem i dający też do myślenia, polecam

ocenił(a) film na 10
Muszrom

Tak to jest kino Akcji, fajne kino akcji !

Muszrom

mi film aż do zakończenia podobał się nawet bardzo, świetne efekty, czasami nawet logiczne ciągi zdarzeń. ale gdy zobaczyłam końcową scenę, nie mówiąc już o (SPOILER) tym, że jerry w końcu był żywy to na dodatek jeszcze wyglądało na to, że wątek miłosny się tam rozwija - myślałam, że padnę. zdecydowanie zepsuli tym film, wolałabym, żeby jerry zginął w białym domu i odznaczyli go pośmiertnie, nie cierpię za to amerykańskich produkcji.

ocenił(a) film na 8
rijah

pewnie dają takie zakończenia w myśl powiedzenia-" i żyli długo i szczęśliwie"

ogólnie film mi się spodobał, fajne kino akcji, chętnie obejrzałem do końca

ocenił(a) film na 8
pasior87

No to dokładnie tak jak ja. Naprawdę ciekawe to było

ocenił(a) film na 8
Muszrom

Parę dni temu obejrzałem ponownie i nawet znając przewrotkę fabularną i tak bawiłem się zacnie.
Tempo tego filmu jest niesamowite, przynajmniej do połowy czapki z głów za rozwój wypadków. Potem jest trochę gorzej, w sumie główną tajemnicę podtrzymałbym prawie do samego końca, ale tak też jest dobrze.

[spoiler]
Jedyny zarzut taki jak wcześniej - zakończenie jest odpowiednie, ale pointa jaka następuje potem psuje genialne wrażenia z całości.
On powinien tam umrzeć, powinna być krotka sekwencja zdjęć i dopowiedzenie historii lub nawet plansze z samym tekstem, prędkie napisy końcowe i pozostawienie widza z kropelką śliny skapującej z kąciku rozdziawionej gęby...
Jak wspaniałe byłoby zakończenie w którym niemal każdy pozytywny bohater ginie, a jednak i tak mamy happy end?
Niestety przeżył, a do tego rozkładająca tkliwa scena na sam koniec, to już było bardzo rozczarowujące, bo film trzyma się od takiej sztampy z daleka.
[spoiler]


Niemniej to kapitalne kino wartkiej i efektownej akcji, większość tych kraks, wybuchów, dźwig itd to były prawdziwe efekty specjalne, a nie komputerowe animacje.
To wciąż tylko film akcji, ale patrząc na współczesną konkurencję to film bardzo wyjątkowy, a na pewno bez pudła trafiający w moje gusta.
Ocena nadal 9/10

Muszrom

co do sceny końcowej się zgadzam,ale nie co do uśmiercenia głównego bohatera.poza tym dziwi mnie ocena,wjednym miejscu widzę 8/10,a u dołu jest 9/10.

ocenił(a) film na 8
Wera_135

Obniżyłem ocenę, po ponownym seansie mogę zmienić jeszcze raz, choć niżej 7 pewnie nie, to w końcu dobry akcyjniak jest. Z czasem spojrzenie na filmy się zmienia.

Muszrom

nie odpowiedziałeś na moje pytanie do końca.wczuj się przez chwilę w rolę filmowego ojca i powiedz,czy poświęciłbyś obu synów dla lepszego zakończenia-myślę,że nie.mam dziecko i myśl o choćby najmniejszym jego zagrożeniu jest straszna,zrozumiesz,jak będziesz rodzicem,bo raczej teraz nim nie jesteś,tak wynika z twojej opinii.

ocenił(a) film na 8
Muszrom

niezwykle wyjaśniająca odpowiedż,naprawdę.

Muszrom

W większości się zgadzam.
Myślałem że dostanę piątkowego przeciętniaka a to naprawdę porządne kino akcji.

P.S. Co do transformersów, dwójka jest dużo gorsza od jedynki.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones