PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=451434}
7,1 79 407
ocen
7,1 10 1 79407
5,2 6
ocen krytyków
Eagle Eye
powrót do forum filmu Eagle Eye

Zaskakująco dobry

ocenił(a) film na 9

Niby to tylko efektowa bajka z wartką akcją, ale film wyróżnia się na tle podobnych mu, ponieważ akcja od początku kopie mocno i nie daje chwili wytchnienia do końca. Oglądałem go drugi albo trzeci raz i każdorazowo bawiłem się nieźle. Tutaj nie ma chwili na zastanawianie się czy to co widzimy na ekranie ma sens czy nie. Od początku miałem wrażenie jakbym wciągnął kilo koksu w nos, popił litrem tigera, wsiadł do bolidu f1 i zasuwał pod prąd na autostradzie.
Krótko mówiąc: dla miłośników akcji w efektownym wydaniu - jazda obowiązkowa.

nomado

Całkowicie się z Tobą zgadzam, dodam, że zaskakująco dobrze zagrał tutaj Shia LaBeouf.

gyall

Wyłącznie akcji, bo sensu w tym filmie nie ma wcale.

ocenił(a) film na 10
Kamulec

Nie rozumiem Cię.. Jest sens! Super film, w napięciu, fajne zakończenie. Polecam! 10/10! :) Szkoda, że 2 części nie zrobią..

pitreekk

Trzeba na czas seansu wyłączyć wszelką, choćby szczątkową wiedzę techniczną, ze szczególnym uwzględnieniem sieci komputerowych i sztucznej inteligencji. Wciąż jednak będzie rzucało się w oczy, że zachowania ludzi w filmie są nieprawdopodobne. Do tego multum zbiegów okoliczności i wizja filmu jest w miarę kompletna.

ocenił(a) film na 9
Kamulec

haha ale bezproduktywny post. Wszystkie zbiegi okoliczności były powodowane przez ARIĘ. Zachowania ludzi nieprawdopodobne? A jakby do Ciebie zadzwonił jakiś numer powiedział, że masz zrobić to i to, Ty byś odpowiedział "spier.......", rozłączył się, a po chwili orientujesz się, że na przejściu przez pasy jednocześnie Tobie zapala się zielone i autom, które stoją przy tym przejściu? Nic nie znasz ludzkiej psychiki. Tak boimy się śmierci, że wszystko zrobimy. Co do komputerów: tylko na to czekam aż stworzymy sztuczną inteligencję. Wizja z filmów na temat buntu maszyn prawdopodobna w 100%. To będzie strzał w głowę dla ludzkości

Sphinx_2

SPOILERY

"Wszystkie zbiegi okoliczności były powodowane przez ARIĘ."
Nie to nazwałem zbiegami okoliczności.
"A jakby do Ciebie zadzwonił jakiś numer powiedział, że masz zrobić to i to…"
Jeśli uznać, że w tym miejscu bohaterowie zachowują się wiarygodnie, w reszcie filmu nie.

"tylko na to czekam aż stworzymy sztuczną inteligencję. Wizja z filmów na temat buntu maszyn prawdopodobna w 100%. To będzie strzał w głowę dla ludzkości"
Pomijając taki kretynizm, jak sterowanie przepływem prądu w linii energetycznej, nawet niezwykle potężna SI nie miałaby możliwości przejmowania nad wszystkim kontroli, jak to przedstawiono w filmie.

ocenił(a) film na 9
Kamulec

"kretynizm, jak sterowanie przepływem prądu w linii energetycznej" tutaj muszę się z Tobą zgodzić. Ale co do reszty to zdania nie zmienię, Ty zapewne także, tak więc koniec dyskusji, pozdro

Sphinx_2

1. Sam fakt połączenia z internetem nie daje (nawet przy łamaniu haseł superkomputerem) możliwościach dostania się do dowolnych sieci. Część jest zabezpieczona zbyt dobrze, by zrobić to w sensownym czasie, wiele zaś nie jest po prostu do internetu podpiętych.
2. Ludzie tworzący potężną sztuczną inteligencję bez nałożenia na nią odpowiednich ograniczeń? Nieprawdopodobne.
3. http://www.filmschoolrejects.com/features/does-the-plot-to-eagle-eye-make-any-se nse.php

ocenił(a) film na 9
Kamulec

na Tobie ciąży wiele ograniczeń - nie przechodzić na czerwonym świetle, zatrzymywać się na stopie, nie kąpać się w zabronionych miejscach itd x milion - przestrzegasz ich? W tym filmie, ARIA też przecież miała nałożone ograniczenia ale umiejętnie je obeszła tak jak Ty w życiu obchodzisz ograniczenia, jak chociażby te 3 które wymieniłem.
"wiele zaś nie jest po prostu do internetu podpiętych" - hmm o ile mi się wydawało to w filmie ARIA podpinała się pod sieci komórkowe, energetyczne, sygnalizację świetlną i... Coś jeszcze? Chyba nie. A o ile wiem to te co wymieniłem do sieci podłączone SĄ. Nie da się złamać zabezpieczeń mówisz - w jeden dzień hakerzy weszli na stronę rządową RP, a Ty mówisz, że superkomputer nie złamie zabezpieczenia? Mało się znasz albo nie chcesz dopuścić do tego, że przyznasz mi rację bo duma Ci nie pozwala - typowy szary człowiek

ocenił(a) film na 9
Sphinx_2

"weszli na stronę rządową RP" - tu oczywiście mam na myśli, że się włamali, żeby nie było

Sphinx_2

To, że Cię do czegoś przekonam nic mi nie da, więc wobec ad personam z Twojej strony, kończę wypowiadanie się w tym wątku.

ocenił(a) film na 9
Kamulec

o Boże Kochany. Uraziłem Cię? Przepraszam :( a tak serio to obrażasz się niczym murzyn, którego się nazwie murzynem. Pozdro

ocenił(a) film na 3
Sphinx_2

ale z Ciebie baran. do mnie zadzwonił kiedys jakis typ ze pukam jego panne i mnie dorwie i zrobi ze mną pożądek. i co olałem go a jego panny na oczy nie widziałem, dodałem równiez ze spadać. jesli ktos jest kretynem to bedzie robił co mu każą.
co do samego filmu - scenariusz żenada. pierwsza niby ważna scena koles wchodzi do domu i widzi mase broni po czym następuje mega ucieczka przez 70% filmu. nie łatwiej nie zwaracając na siebie uwagi zciągnąć go potajemnie do superkomputera bez wystrzałów i fajerwerków na cały kraj...

film grubo bez sensu, ale co najwazniejsze mówi jak wiele amerykańskich gniotów o tym że trzeba być patriotą.
3/10 - nie polecam.

ocenił(a) film na 9
Vomit_

"pożądek" - od tego momentu czytałem z totalnym przymrużeniem oka - i miałem rację! Jak ci podkreśliło to sobie pomyślałeś, że znasz ortografię lepiej niż słownik? Do ciebie ktoś zadzwonił, że pukasz panienkę i cię pogruchota, a się to nie stało. W filmie dzwoni telefon, odmowa i nagle na Jerry'm skupia się uwaga wszystkich w kolejce miejskiej - jesteś aż tak zaślepiony, że nie widzisz różnicy??? Jeśli "Eksperyment" jako film o wielu niedociągnięciach ma u ciebie 10/10 to widzę, że dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu

ocenił(a) film na 5
pitreekk

Żartujesz? SPOILER: Zakończenie byłoby dobre gdyby główny bohater zginął od postrzałów, a nie w cudowny sposób wyzdrowiał i został bohaterem.

ZupkaChinska

trzeba nie mieć serca,by chcieć czyjejś śmierci,nieważne,że chodzi o fikcyjną postać.w rzeczywistości jest tak wiele tragedii,niech choć we filmach jej nie będzie.jak lubisz patrzeć na krew i trupy,polecam film kolekcjoner.

gyall

to prawda,shia w podwójnej roli spisał się rewelacyjnie,ta autentyczna rozpacz w scenie pogrzebu,strach i cierpienie w senacie-niemal sama to czułam.wspaniały aktor,bez dwóch zdań.

ocenił(a) film na 7
nomado

Zgadzam się z Tobą, zaskakująco dobrze się to ogląda. Chciałem na początku wyłączyć. bo pewnie coś znowu o Iraku/Afganistanie, a tu proszę - fajne kino akcji. Z liniami wysokiego napięcia to rzeczywiście była przesada, ale resztę działań ARII można jest względnie do przyjęcia. Uważajcie na komputery!!! ;P Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
nomado

Zgadzam się z Tobą w 1000%. Od samego początku daje kopa i do końca trzyma.

nomado

Dokładnie.

ocenił(a) film na 7
nomado

Niekoniecznie jest to efektowna bajka:) Od momentu, gdy mamy dostęp do komórek, netu, przestaliśmy być anonimowi. Każde wstawione zdjęcie, choćby zaraz wykasowane zostawiło już ślad. Każdy post, komentarz, wiadomość. Maile też nie są tylko naszą własnością i to, co w nich wysyłamy:) To tylko nasze złudzenie, że nikt nie ma do tego dostępu:) Każdy ma swoją "czarną teczkę" :):p Film daje rzeczywiście niezwykłego kopa, bez chwili wytchnienia:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones