Exorcist II: The Heretic

1 godz. 58 min.
5,1 5 281
ocen
5,1 10 5281
1 434
chce zobaczyć
3,0 6
ocen krytyków
{"rate":3.0,"count":6}
{"type":"film","id":5362,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Exorcist+II%3A+The+Heretic-1977-5362/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Egzorcysta II: Heretyk
 • Shady_Yo ocenił(a) ten film na: 3

  Szkoda, że w tak beznadziejnym stylu poprowadzono historię genialnej przecież pierwszej części Egzorcysty. Dosłownie wszystko jest na niższym poziomie. Zabrakło zdecydowanie tego niesamowitego klimatu, który towarzyszył nam w "jedynce". Będąc horrorem film ten praktycznie w ogóle nie straszy, co nie powinno mieć miejsca. Nawet kilka scen, które z zamierzenia miały straszyć, raczej śmieszą widza. Reżyser nie najlepiej sobie radzi z tworzeniem odpowiedniego klimatu i powodowaniem, że widz ciągle skupia uwagę na zdarzeniach filmowych. W pewnym momencie staje się bardzo nudny i naprawdę trudno wytrzymać do końca. Pełno niestety durnych scen jak choćby te z początku z dziwnym urządzeniem, które pozwala na niewytłumaczalne naukowo rzeczy. Jest tutaj wiele sprzeczności. Momentami drażnią efekty specjalne i jest wiele kiepskich pomysłów. Całość ratuje bardzo dobra muzyka świetnego Ennio Morricone'a. Podobać się mogły także te "podróże" po Egipcie ks. Lamonta. Niestety jest to film o którym zapomnimy niedługo po jego zakończeniu. Moja ocena: 3/10.

 • JohnDp ocenił(a) ten film na: 3

  Shady_Yo http://www.youtube.com/watch?v=UhgxxSgLrtc - zgadzam się w 100%-ntach.

  Jedynie muzyka Ennio Morricone trzyma poziom.

 • tukanek1982 ocenił(a) ten film na: 3

  JohnDp Też dołączam się do opinii że 2 strasznie słaba, a soundtrack i Ennio a i owszem bardzo wielki plus :-) Generalnie muzyka z filmów z lat 80 i 90 i początek 2000 jest prześwietna. Bardzo często wracam do filmów z tamtych właśnie lat, to były lata gdzie całe mnóstwo świetnych filmów robili, no i ten klimat oglądania klasyka.